Miasto chce przejąć park uniwersytecki na os. Zalesie. Uczelnia nie mówi “nie”

7
Reklama

Park na os. Zalesie nie jest w najlepszej kondycji, na co zwrócił uwagę Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Miasto chce przejąć cały teren. 

 

– Jest bardzo brzydko w parku na os. Zalesie – okropne alejki, obeschnięta trwa – mówi Tadeusz Ferenc i polecił swoim pracownikom wysłać pismo do kanclerza Uniwersytetu Rzeszowskiego z propozycją przejęcia terenu. – Nie stać ich na utrzymanie parku – argumentował prezydent. 

W ub. r. o to, aby coś zrobić z parkiem na os. Zalesie, apelowała także jedna z Czytelniczek Rzeszów News. – Chcielibyśmy, aby ktoś się tym parkiem zajął, aby pojawiły się w nim ławki, nowe alejki, aby to miejsce było zielonym terenem rekreacyjnym dla mieszkańców, bo takiego potrzebujemy – mówiła rozżalona. 

Wówczas na zmiany nie było co liczyć, bo UR zapowiedział jedynie wycinkę kilku drzew. W tym roku jest podobnie. 

Przypomnijmy, park przy ul. Wieniawskiego na os. Zalesie należy do UR i nie ma statusu “terenu publicznego”, ale jest on udostępniany mieszkańcom. Kilka lat temu w parku powstał również na prośbę rzeszowian plac zabaw, który należy do miasta. 

Czy zatem ratuszowi uda się przejąć cały zielony teren na os. Zalesiu i stworzyć park z prawdziwego zdarzenia? UR na taką propozycję nie mówi “nie”. – Jesteśmy otwarci na propozycje – mówi Maciej Ulita, rzecznik UR. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Mam wrażenie, że nie o tym parku mowa, bo nie przypominam sobie pałacyku na Zalesiu. Za to jest na Słocinie i kupił go prywatny deweloper od kurii, więc miasto tu dużo nie zdziała, oprócz tego, co już tam zrobiło.

  2. Park na os. Zalesie nie jest w najlepszej kondycji…podobnie jak Pan prezydent Ferenc.Temat wraca przed wyborami❓Przypadek Liczę jako mieszkaniec tego osiedla od urodzenia że uda się zrobić płuca Zalesia z prawdziwego zdarzenia.Oby miasto przejęło park i zainwestowało a nie skończyło się na przedwyborczych rozterkach.Nowe ławki,zadbane alejki to fundamentalne sprawy ale może wreszcie boisko z prawdziwego zdarzenia dla lokalnego klubu Zimowit ⚽️,może Orlik,praktycznie wszystkie okoliczne osiedla go posiadają,to woda na młyn dla młodzieży i tak licznie grającej w obecnych warunkach.No chyba że to podchody pod teren na szeregówki lub hipermarket

  3. Park razem z dworkiem są zabytkami, nie jest łatwo coś wybudować bo na wszystkim siedzi konserwator, przy ostatnich wyborach na prezydenta był poruszany temat przejęcia parku, ale przez 4 lata niewiele w tej sprawie zrobiono, zbliżają się wybory i temat wraca, przypadek?

  4. Dokładnie: Plac Wolności, Szczęki – klimat rodem z PRL nie mówiąc o Dworcu PKS. Ścisłe centrum, a takiej brzydoty to próżno szukać w innych stolicach województw…

  5. “– Jest bardzo brzydko w parku na os. Zalesie – okropne alejki, obeschnięta trwa – mówi Tadeusz Ferenc”
    Jest paskudnie na Pacu Wolności, jest brzydko na ulicy Moniuszki, targowiska rodem z późnego PRL, na dodatek znacznie bliżej ratusza.
    Ale pana prezydenta to nie razi, wszak to klimaty jego najlepszych lat.

Comments are closed.