Zdjęcie: Pixabay

Wezwaniem weterynarza zakończyła się interwencja strzyżowskich policjantów, którzy w Lutczy w stodole zauważyli wilka. 

To nietypowe zgłoszenie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie otrzymali w poniedziałek (30 grudnia) wieczorem.  

– Mieszkanka Lutczy poszła do stodoły, aby nakarmić swoje zwierzęta. Jej zdziwienie i przerażenie były ogromne, kiedy na sianie zauważyła leżącego wilka – relacjonuje podkom. Katarzyna Kosturek, rzecznik strzyżowskiej policji. 

Kobieta natychmiast powiadomiła służby. Na szczęście, zarówno domownikom, jak i zwierzętom hodowlanym, nic się nie stało. Policjanci zabezpieczyli teren, by uniknąć ataku drapieżnika.

– Powiadomiono również lekarza weterynarii, myśliwego oraz odpowiednie służby ochrony środowiska – dodaje podkom. Kosturek.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Weterynarz, który przyjechał na miejsce zdarzenia, stwierdził, że wilk ma zaawansowane objawy choroby i jest w stanie agonalnym. Zwierzę zabrano przez służbę weterynaryjną do badań na obecność wścieklizny. 

Policja przypomina, że dzikie zwierzęta zazwyczaj unikają ludzi i są bardzo ostrożne. W przypadku napotkania wilka lub innego niebezpiecznego drapieżnika należy przede wszystkim zachować spokój, nie zbliżać się do niego, zaczekać, aż się oddali.

Gdy zagrożenie minie, trzeba powiadomić o zajściu służbę weterynaryjną lub zadzwonić na numer alarmowy 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama