Reklama

Godziny otwarcia dopasowane do potrzeb rodziców, nawet w weekendy. Zagwarantowanie opieki dla malucha podczas choroby oraz opłaty adekwatne do obecności dziecka, a także interesujące zajęcia dodatkowe oraz fachowa opieka. Tak przedstawia się oferta rzeszowskiego punktu przedszkolnego „Bystrzaki”.

[Not a valid template]

 

Kobieta, która zawsze była aktywna zawodowo oraz matka czwórki dzieci doskonale wie, jakie potrzeby mają maluchy oraz ich rodzice. Dlatego wychodzi ona naprzeciw wszystkim tym, którzy łączą obowiązki rodzicielskie z zawodowymi, bo jak sama mówi: – Staramy się jak najbardziej dopasować do potrzeb rodzica i dziecka.

To właśnie dzięki Annie Tokarczyk, inicjatorce i dyrektorce punktu przedszkolnego „Bystrzaki”, obecnie 15 przedszkolaków cieszy się z fachowej opieki oraz interesujących zajęć, a ich rodzice z czystym sumieniem idą do pracy.

Dlatego też Anna Tokarczuk postanowiła zmienić siedzibę przedszkola, która obecnie mieściła się przy ul.  Zagłoby 8/13 na lokal w galerii Capital Park (ul. Rejtana 23, parter). A to wszystko po to, aby mogła przyjąć więcej maluchów pod fachowe skrzydła swoich pracowników.

– Do tej pory warunki pozwalały na przyjęcie tylko 15 dzieci. Teraz, dzięki temu, że nowy lokal jest znacznie większy, do przedszkola będzie mogło uczęszczać 50 dzieci. Zdecydowałam się na tę zmianę, ponieważ wielu rodziców pytało, czy może od nowego roku szkolnego zapisać swoje pociechy do „Bystrzaków” – wyjaśnia swoją decyzję Anna Tokarczyk.

Opieka także w weekendy

Z dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym uczęszczały na zajęcia, ani jedno nie zrezygnowało. Nic dziwnego, ponieważ jest to jedyne takie przedszkole w mieście, które nie tylko oferuje bogatą ofertę edukacyjną, ale też dba o zapracowanych rodziców.

– Jesteśmy wobec rodziców uczciwi – zapewnia Tokarczyk. – Czesne oraz opłata za wyżywienie są naliczane adekwatnie do obecności dziecka – dodaje właścicielka placówki.

Koszt czesnego to 300 zł plus opłata za wyżywienie (10 zł / 1 dzień). Dla Czytelników Rzeszów News jest też dodatkowa atrakcja. Rodzice, którzy przy rekrutacji powołają się na nasz portal, będą mogli pierwszy miesiąc przetestować  „Bystrzaki” za darmo.

– Rozumiem, że jeśli dziecko choruje, to często dla rodziców są to dodatkowe koszty związane z organizowaniem opieki, dlatego u nas nie płaci się za nieobecność dziecka. W sytuacjach podbramkowych jesteśmy również w stanie zaproponować opiekę nad przedszkolakiem w domu. Wówczas do dziecka przychodzi opiekunka, którą on dobrze zna z przedszkola – wyjaśnia swoją ideę Anna Tokarczyk.

Nowością i oryginalnością będzie również to, że maluchy pod opieką przedszkolanek będzie można również zostawić w soboty i niedzielę.

– Mam świadomość, że rodzice, którzy pracują np. w galeriach handlowych, są zobligowani do wykonywania swoich obowiązków również w weekend, dlatego chcę wyjść naprzeciw takim osobom. O szczegółach będzie można mówić dopiero po zakończonej rekrutacji, gdy będę wiedziała, jakie jest zapotrzebowanie na taką usługę – wyjaśnia właścicielka „Bystrzaków”.

Po angielsku mówią w domu

Punkt przedszkolny „Bystrzaki” jest otwarty od 6:30 do 17:00, ale po wcześniejszym zgłoszeniu dziecko będzie miało zagwarantowaną opiekę aż do 20:00.

Ta niezwykła elastyczność i dopasowanie się do potrzeb rodzica idzie również w parze z intensywnym, ale dopasowanym do poziomu dzieci, rozwojem najmłodszych mieszkańców Rzeszowa.

„Bystrzaki” realizują, jak każde przedszkole publiczne, program MEN. Dodatkowo prowadzone są również zajęcia z języka angielskiego, które nawet podczas wakacji cieszą się dużym zainteresowaniem na półkoloniach.

– Rodzice są zachwyceni, że ich dzieci to szybko uczą się angielskiego i chętnie używają nowych słów w domu – twierdzi Anna Tokarczyk.

Maluchy mają również możliwość brania udziału w eksperymentach chemicznych, zajęciach muzycznych, teatralnych oraz korzystać z pomocy logopedy. W planach jest również fizjoterapia oraz gimnastyka korekcyjna.

Dla przedszkolaków są również przygotowane zajęcia z couchingu osobistego, który rozwija indywidualny talent dziecka.

Zajęcia prowadzi dobrze wykwalifikowana kadra pedagogów, którzy nieustannie dokształcają się na szkoleniach i kursach, a niektórzy nawet doktoryzują się.

Oni również pomagają rodzicom w takim zakresie jak oduczenie dziecka od smoczka, nauczenie załatwiania potrzeb filologicznych w toaletach, ale także wspierają, zwłaszcza w tym początkowym czasie, gdy maluch uczy się funkcjonować w grupie.

Anna Tokarczyk, mimo zwiększenia liczby przyjęć, w dalszym ciągu chce, aby grupy, do których uczęszczają maluchy, były 15-osobowe, dlatego też będzie ona zatrudniać nowych pracowników.

Zajęcia dla młodych mam

Od września są również planowana zajęcia z fizjoterapii dla mam, które po urodzeniu dziecka chcą wrócić do formy. Ich pociechy, które mają nie więcej niż 12 miesięcy, w tym czasie będą natomiast uczestnikami zajęć, gdzie dba się o ten najwcześniejszy rozwój dziecka.

Aby skorzystać z przedszkola przyjaznego dzieciom i rodzicom należy wziąć udział w rekrutacji. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, dlatego też o przyjęciu będzie decydować kolejność zgłoszeń.

– Tak będzie najbardziej sprawiedliwie – wyjaśnia dyrektorka „Bystrzaków”.

Dzieci można zgłaszać wysyłając e-maila na adres: bystrzakirzeszow@op.pl, wpisując w treść wiadomości imię, nazwisko oraz PESEL dziecka, a także informację, że jest się zainteresowanym rekrutacją. W odpowiedzi rodzice dostaną wiadomość, w której będą przekazane dalsze instrukcje.

Rekrutacja dedykowana jest dla maluchów w wieku 2,5-6 lat. Bardziej szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu: 729 693 635.

(jg)

MATERIAŁ PARTNERSKI

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. 300/plus/300/wyżywienie/=600/miesiąc.Pojeb….o?????
    dlatego/rozwiodłem/się/w/porę/płacę/350/alimentów.
    reszta/idzie/na/dobrą/zabawę

Comments are closed.