Podgrzewany przystanek zdemolowany. Straty na blisko 80 tys. zł [FOTO]

13
Reklama

Rozbite szyby, gablota i ławka – w takim stanie przystanek przy ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie w środę  rano zastali pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego. Wśród podejrzewanych są notoryczni gapowicze, którzy nie płacą mandatów.

 

Zdemolowaną wiatą na wysokości Wojewódzkiego Urzędu Pracy pracownicy ZTM zauważyli ok. godz. 6:00 rano.

– Zostały stłuczone wszystkie wewnętrzne szyby przystanku, gablota oraz ławka. Wezwaliśmy od razu policję oraz wykonawcę. Na przystanku jest zainstalowany monitoring. Ściągamy go. Mamy nadzieję, że nagranie będzie na tyle wyraźne, iż uda się szybko odnaleźć sprawcę – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

ZTM szacuje, że na pokrycie wyrządzonych szkód trzeba będzie wydać nawet 80 tys. zł.

– Nasze przystanki są ubezpieczone, więc nie będziemy ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów. Usterki też  uda nam się usunąć szybko. Mamy ten plus, że wykonawca jest Rzeszowa i od razu będzie mógł sprawdzić, jakie elementy zostały zniszczone i co będzie trzeba wymienić – wyjaśnia Kowalska.

Ogrzewaną wiatę na ulicy Lisa Kuli, jedną z trzech, które zamontowano jesienią ub. r. (dwie pozostały są na placu Wolności), wykonała firma ML System. Ta zdemolowana powstała jako pierwsza we wrześniu. Ratusz na wszystkie trzy ogrzewane wiaty wydał 343 tys. zł.

Ze zniszczonego przystanku w dalszym ciągu będzie można korzystać – wyrządzone szkody nie zagrażają życiu pasażerów.  Wiata będzie w dalszym ciągu oświetlana, ale zostanie wyłączone w niej ogrzewanie a rozbita ławka będzie wymieniona tymczasowo na drewnianą.

– Podejrzewamy, że sprawcą może być jeden z naszych dłużników. Mieliśmy już kiedyś do czynienia z sytuacją, gdy gapowicz, który nie zapłacił mandatu, zniszczył przystanek – mówi szefowa ZTM.

ZTM w czwartek złoży do policji wniosek o ściganie sprawcy za zniszczenie mienia. – Nasi policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli to, co było możliwe na miejscu zdarzenia – dodaje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Współpraca: (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. Palancie idź się na głowę leczyć ,co rusz masz problemy. Przeszkadza ci fakt rozwoju Rzeszowa to nie jest miejsce aby leczyć swoje komplikacje.
  Każde miasto jest zadłużone ważne jest to ab6y ten dług spłacać . Ja jestem zadowolony że moje podatki idą na upiększanie miasta i jego rozwój.
  W innych miastach na podkarpaciu nic się nie dzieje .

 2. Cena została podana szacunkowo i na gorąco. Na ten moment nie było oficjalnej i rzeczowej wyceny. Ponadto, między zniszczoną szybą, a tą zewnętrzną są instalacje, które być może będzie trzeba wymienić. Uszkodzona została też gablota.

 3. jedno mi w tym wszystkim nie pasuje. Skoro trzy przystanki kosztowały 343 tyś. to na jeden wychodzi około 114 tyś. Jeżeli uszkodzono tylko szyby dookoła i ławkę to jakim cudem ich wymiana ma kosztować 70% ceny całego przystanku. Jak widać na zdjęciach konstrukcja i panele na dachu są nienaruszone. Dodatkowo przetwornica z napięcia DC na AC i wszystkie aparaty sterujące są schowane. Na przystanku była też klimatyzacja, która nie należy do najtańszych. Jeżeli miasto tyle za to zapłaci to znaczy że jest niegospodarne a firma która to robiła korzysta z okazji żeby naciągnąć ich na kasę.

 4. Wcale mnie to nie dziwi jak tylko 4 policjantów służy na pół Rzeszowa …niby jak mają tego upilnowac w czterech. ..bo reszta czyli setki za biurkami…to jest kpina i żenada. …w ogóle policji nie widać na Rzeszowskich ulicach. …a nie przepraszam widać w południe z RD jak walą mandaty z bus pas…KPINA! A pan generał tego dalej nie widzi

 5. Moje pieniądze idą na kwiatki i rabatki, które uwielbiam , twoje idą na utrzymanie pijanych gnoi, którym nie chce się pracować, mojego męża idą na ogrzewanie przystanki i to mu pasuje. Jeżeli taki stan rzeczy ci nie odpowiada to zawsze możesz zmienić miasto, a nawet województwo…. Kraj również.

 6. Sam jesteś żałosnym arogantem. Unia się rozpada. Dobrze że prezydent ciągnie kasę z Unii póki jeszcze jest. A mówienie o prezydencie “dziadek” tylko świadczy o twoim szacunku do innym. Słoma ci z butów wystaje i tyle.

 7. Otwórz oczy i pomyśl na co idą twoje, nasze pieniądze. Kto stoi za ciągle rosnącym gigantycznym zadłużeniem miasta i kto jest obsadzany na stołkach w stolicy imitacji. Mieście rządzonym przez dyletanta, aroganta, despotycznego spalinowego cara Tadka…

 8. jeżeli nagranie nie pomoże odnaleźć sprawcy to po co monitoring tam jest. Może ZTM chciał taki monitoring żeby tylko mogli rozróżnić zarys przystanku i stwierdzić czy stoi czy go ukradli.

 9. …Mamy nadzieję, że nagranie będzie na tyle wyraźne, iż uda się szybko odnaleźć sprawcę – mówi Anna Kowalska…

  Żałosne…

  Robota się robi a tempo musi być pierońskie…

Comments are closed.