Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Miały świecić się do końca stycznia, a całkowicie zniknąć do połowy lutego. Ratusz klimat świąteczny przedłużył o dwa tygodnie, bo podobno prosili o to mieszkańcy. – Stać nas na to? – pytają Czytelnicy Rzeszów News. 

Boże Narodzenie już dawno za nami, a na rzeszowskich ulicach wciąż klimat świąteczny. „Mamy 14 lutego, a ozdoby świąteczne na mieście świecą w najlepsze. Mieszkańców stać na koszty energii elektrycznej z tego powodu? Jeśli nie ma kto ściągnąć, to niech przynajmniej ktoś odłączy zasilanie” – napisał do nas Mateusz, Czytelnik Rzeszów News.

Miasto tłumaczy, że świąteczne iluminacje wciąż się świecą, bo do ratusza „docierają bardzo pozytywne sygnały od mieszkańców na temat dekoracji świątecznych”, dlatego zdecydowano, że będą one wisiały o dwa tygodnie dłużej.

– Nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu. Dzisiaj (14 lutego) po raz ostatni oświetlenie świąteczne zostanie uruchomione. Od jutra rozpocznie się demontaż światełek i dekoracji świątecznych, który potrwa do 25 lutego – poinformowała nas Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Iluminacje na rzeszowskich ulicach pojawiły się 1 grudnia. Zamontowała je firma Multidekor. Ratusz za świąteczne oświetlenie zapłacił 1,2 mln zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama