Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Trzeci i zarazem ostatni odcinek ul. Jana Pawła II w Rzeszowie ma zostać przebudowany do połowy przyszłego roku. Po modernizacji całej ulicy ma być bezpieczniej.

Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się trzeci etap przebudowy ul. Jana Pawła II. Tym razem będzie modernizowany odcinek o długości 1,67 km – od ul. Ustronnej do pomnika Grunwaldu. Prace wykona konsorcjum firm Instalatorstwo z Racławówki i Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Miasto zapłaci im 15,7 mln zł. 

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizacja ul. Jana Pawła II powinna zakończyć się w połowie 2020 roku – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

W trakcie prac zostanie wymieniona nawierzchnia, a pasy ruchu zostaną poszerzone do trzech metrów. Powstanie także prawostronny 2-metrowy chodnik oraz lewostronny 3-metrowy ciąg pieszo-rowerowy oraz zostaną przebudowane skrzyżowania z ulicami Herbową i Strzelców.

Ponadto zostanie wymieniona także kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Miasto do użytku pierwszy zmodernizowany odcinek ul. Jana Pawła od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego – oddało jeszcze w 2016 roku. Prace na tym ponadkilometrowym odcinku wykonywała firma Skanska za ok. 9,6 mln zł.

Z kolei drugi etap rozbudowy tej samej ulicy – od Św. Antoniego do Ustronnej – miał około 840 metrów i oddano go do użytku w 2017 roku. Drogowcy uważają, że po zakończeniu całej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama