Zdjęcie: KWP Rzeszów

Ponad 0,8 prom. alkoholu w organizmie miała 34-letnia rowerzystka, którą w środę rano na al. Cieplińskiego w Rzeszowie potrącił 34-letni kierowca volkswagena.

Wypadek wydarzył się ok. godz. 6:45. – Kierowca volkswagena jechał w kierunku ronda Dmowskiego. Jadąc prawym pasem potrącił rowerzystkę, która przejeżdżała przez przejście dla pieszych pomiędzy ulicami Sokoła a ks. Jałowego. 34-letnia mieszkanka Rzeszowa jechała w kierunku ul. ks. Jałowego – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Rowerzystka została ranna. Kobietę przewieziono do szpitala. Jak się okazało, była pijana, miała ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie.

– Kobieta poniesie odpowiedzialność za wykroczenie. Przejeżdżała rowerem w miejscu, gdzie nie ma przejazdu rowerowego. Powinna była rower prowadzić. Ponadto 34-latka była nietrzeźwa. Nie można wykluczyć, że odpowiedzialność poniesie też kierowca volkswagena, ale to wykaże prowadzone postępowanie – dodaje Szeląg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kierowca volkswagena (mieszkaniec powiatu leżajskiego) był trzeźwy. Na al. Cieplińskiego nie ma już utrudnień w ruchu. Policjanci zakończyli pracę na miejscu zdarzenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama