Kolejni kibole zatrzymani za udział w majowej bójce na rzeszowskim Rynku

13
Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News
Reklama

Policjanci zatrzymali dwóch pseudokibiców Stali Rzeszów, którzy 5 maja brali udział w awanturze kiboli na rzeszowskim Rynku. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. 

W piątek Sąd Rejonowy w Rzeszowie na trzy miesiące aresztował Krystiana A., mieszkańca Rzeszowa. – Mężczyzna został aresztowany do 23 sierpnia – poinformowała nas sędzia Alicja Kuroń, wiceprezes rzeszowskiego sądu. Wcześniej za kratki trafił 21-letni Azdin K., mieszkaniec podrzeszowskiej Nienadówki. 

Obaj pseudokibice Stali Rzeszów są podejrzani o udział w czynnym zbiegowisku o charakterze chuligańskim. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Zarzuty dotychczas przedstawiła 10 kibolom i wszyscy zostali aresztowani. 

Na liście podejrzanych, oprócz wspomnianych kiboli Stali Rzeszów, są inni pseudokibice tego klubu: 21-letni Aleksander K., 31-letni Sebastian F., 23-letni Jakub L., Kamil P. i Dominik L. (obaj w wieku 21 lat). W areszcie siedzą także dwaj kibole Elany Toruń (mają zgodę ze Stalą Rzeszów), którzy brali udział w bójce. Za kratki trafił także 35-letni Jakub T., kibol Resovii, jedyny poszkodowany w wyniku kibolskiej ustawki. 

W awanturze kiboli Resovii i Stali brało udział około 80 osób. Chuligani w sobotni wieczór na Rynku obrzucali się ogródkowymi krzesłami, kuflami, koszami na śmieci, stołami i popielniczkami. Właścicielka jednego z ogródków, który został zdemolowany przez kiboli, straty wyceniła na 3000 zł. 

Prokuratura zapowiedziała, że każdy rozpoznany uczestnik bojki będzie dostawał zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim i kierowane wobec nich będą do sądu wnioski o tymczasowe aresztowania. Kibolom grozi do trzech lat więzienia. 

– Nie będzie taryfy ulgowej – mówili prokuratorzy. 

Jeden z aresztowanych pseudokibiców złożył zażalenie na areszt. Sąd Okręgowy w Rzeszowie negatywnie je rozpoznał i areszt utrzymał. Prokuratura nie zdradza, ilu aktualnie uczestników ustawki zostało już zidentyfikowanych. Wielu z nich ukrywa się w obawie, że czeka ich ten sam los, co zatrzymanych już kiboli.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

13 KOMENTARZE

 1. Jest więcej błędów w tych artykułach. Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego prokurator stawia zarzut nielegalnego zgromadzenia o charakterze chuliganskim, a nie traktuje tego jako napaść sympatyków jednej drużyny na sympatyków drugiej. Ktoś może powiedzieć że mogli ucierpiec niewinni ludzie, ze wstyd, że straty ale jeśli ktoś kogoś napada to ta druga strona ma prawo się bronić. Więc jeszcze raz trzeba się zastanowić skąd wiedz u prokuratora o „ustawie”.

  • Najwyraźniej w tym „wolnym kraju” (chyba chodzi tu o tempo rozwoju) napadnięty nie ma prawa się bronić. Ewentualnie prokurator uważa, że to kibice Stali napadli na Resoviaków już samą obecnością, bo ponoć rzeszowski Rynek należy właśnie do tych drugich …

 2. Na sanki zjeżdżają tylko ci co byli na tyle nierozgarnięci, że nie ubrali czegoś zakrywającego twarz 🙂 Ot całą historia.

   • Może po tatuażu ich namierzyli 😉 albo podczas akcji mieli zakryty ryj a dwie uliczki dalej kamera nagrała jak ubieraja/zdejmują kominiarki 😉
    …ewentualnie ktoś podje*ał xd

 3. Co Wy piszecie???!!!! Ci dwaj zatrzymani ostatnio to kibole Resovii a nie Stali!!! Niech redakcja bądź autor artykułu nie wprowadza ludzi w błąd, zastanówcie się co piszecie!!!!

 4. Zastanawia mnie jedno dlaczego zatrzymano az tylu kibicow stli a resovi tylko jednego? Troche to dziwnie podejrzane…

Comments are closed.