Zdjęcie: Marcin / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Ponad trzy godziny trwała akcja policji i straży pożarnej w sobotę wieczorem w klubie muzycznym “Vinyl” w Rzeszowie przy alei Piłsudskiego, gdzie został wywołany alarm bombowy. 

– Przed godz. 20:00 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymaliśmy informacje, że w klubie podłożona jest bomba. Z lokalu ewakuowano około 100 osób. Na miejsce skierowano policyjnych pirotechników – mówiła nam nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Na miejscu zdarzenia, oprócz policjantów, byli również strażacy. “Owinęli taśmą cały chodnik” – przekazywał nam Marcin, Czytelnik Rzeszów News. Do klubu ściągnięto także policyjnego psa, wyszkolonego do wyszukiwania materiałów wybuchowych. Akcja zakończyła się ok. 23:30. – Żadnej bomby nie znaleziono – powiedzieli nam strażacy. 

Według naszych nieoficjalnych informacji, nieznana na razie osoba w sobotni wieczór zadzwoniła na numer alarmowy 112, informując dyspozytora, że w “Vinylu” jest podłożona bomba. – Głos był nagrany przez komputer, padło kilka słów i połączenie przerwano. Przedstawiciele klubu nic nie wiedzieli – dowiadujemy się w naszych źródłach.  

Policjanci ustalają teraz autora fałszywego alarmu bombowego. To przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. 

W sobotni wieczór w “Vinylu” odbywał się koncert zespołów metalowych w ramach ósmej edycji “Wintercore”. Na scenie od godz. 19:00 miały zagrać Last of The Crown z Katowic, Shame Yourself z Biłgoraja, Aeryie z Radomia i rzeszowska grupa Bagno. W związku z alarmem bombowym został przerwany i uczestników koncertu ewakuowano. 

Przedstawiciele klubu nie chcieli udzielać żadnych informacji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: