Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W piątek i sobotę (10-11 maja) 29. Rzeszowskie Juwenalia! Poprzedzi je barwny korowód studentów ulicami miasta. Mogą być utrudnienia w ruchu.

Uczestnicy Rzeszowskich Juwenaliów 2024 zaczną się zbierać na Rynku w piątek od godz. 14:00. Na scenie Rynku wystąpią organizacje studenckie Politechniki Rzeszowskiej: Chór Akademicki oraz Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”.

Tradycyjnie na Rynku studenci odbiorą od władz Rzeszowa symboliczny klucz do bram miasta. Ten moment poprzedzą jeszcze koncerty zespołów: „Bimbronauci” oraz „Lorum” – laureata studenckiego konkursu „Kill Me With The Music”.

Barwny korowód wyruszy ok. 16:30 w kierunku ulic Poznańskiej i Akademickiej. Studenci będą szli ulicami: Kościuszki, Plac Farny, Sokoła, Jana III Sobieskiego, które na czas przejścia korowodu zostaną całkowicie zamknięte dla ruchu.

Następnie studenci przejdą ulicami: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Dąbrowskiego, Podkarpacka do ulicy Poznańskiej i Akademickiej. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu – uczestnicy będą szli prawym pasem ruchu (buspasem).

– Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Przemarsz ma się zakończyć ok. 18:00. 

Trzy sceny muzyczne 

Pierwszy koncert 29. Rzeszowskich Juwenaliów rozpocznie się o godz. 18:30, na scenie hip-hop wystąpi wtedy ReTo. Koncerty na scenie głównej rozpoczną Strachy na Lachy – o 19:00. Na scenie One Stage – DJ Kriss, o 19:30. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W kolejnych godzinach na scenie głównej w piątek wystąpią: Eter, Monika Brodka (w zastępstwie za Darię Zawiałow), Lady Pank i Enej. Na scenie hip-hop: Bejs, Kizo, Underwave, PRO8L2M oraz O.S.T.R

Drugi dzień Rzeszowskich Juwenaliów o godz. 19:00 rozpocznie koncert zespołu Kwiat Jabłoni. Następnie na scenie pojawią się: Bzdyra/Demidowski, Kayah oraz Dżem. Juwenalia zakończy koncert braci Golec uOrkiestra.

W sobotę na scenie hip-hop wystąpią: SmolastyŻabson, Rów Babicze, Monteka, Paluch i Gibbs.

Grafika: materiały organizatorów

Karnety wyprzedane 

Karnetów na 29. Rzeszowskie Juwenalia nie ma już w sprzedaży. Pozostały bilety jednodniowe, które będzie można kupić w miejscu imprezy. Bilety kosztują: 64 zł (normalny) i 43 zł (ulgowy). Wstęp bezpłatny juwenalia mają dzieci do lat 12.

Posiadacze karnetów muszą je wymienić na opaskę. Od wtorku (w godzinach 12:00-20:00) tylko w kasie biletowej przy budynku „O” (Strefa Kultury Studenckiej oraz Fabryka Smaku), natomiast w piątek od 12:00 we wszystkich kasach. W sobotę kasy będą otwarte od 12:00.

Juwenalia organizowane są przez Politechnikę Rzeszowską i WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Imprezie patronuje Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama