46-letnia rowerzystka zginęła pod kołami TIR-a na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Okoliczności tragicznego wypadku wyjaśnia policja. 

[Not a valid template]

 

O wypadku poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. „Tragiczny wypadek w okolicach ul. Batalionów Chłopskich i Przemysłowej. Ciężarówka rozjechała rowerzystę” – napisał pan Krzysztof.

Adam Szeląg z rzeszowskiej policji mówi, że funkcjonariusze o wypadku zostali poinformowani o godz. 8:17.

– Kierowca TIR-a jadąc ul. Batalionów Chłopskich skręcał w prawo w ulicę Przemysłową. Kierowca potrącił rowerzystkę. Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Rowerzystka jest pod kołami ciężarówki – mówił Szeląg.

Kilkadziesiąt minut później poinformował, że rowerzystka, niestety, nie przeżyła wypadku. To 46-letnia kobieta, mieszkanka gminy Boguchwała.

– Kobieta przejeżdżała przez skrzyżowanie po przejeździe dla rowerów z prawej strony na lewą. Rowerzystka dostała się pod koła ciężarówki i w wyniku doznanych obrażeń zmarła na miejscu – przekazuje Adam Szeląg.

TIR-em kierował 52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Oprócz policjantów, na miejscu zdarzenia pracowali także strażacy oraz zespół ratowniczy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Przez kilka godzin były utrudnienia w ruchu. Wjazd na ul. Przemysłową od ul. Batalionów Chłopskich był zablokowany. Utrudnienia zakończyły się przed godz. 14:00.

Policjanci ustalili, że zarówno kierowca ciężarówki, jak i rowerzystka w chwili zderzenia przejeżdżali na zielonym świetle. – Kierowca nie będzie zatrzymywany. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane w trakcie śledztwa prowadzonego przez prokuraturę – twierdzi Adam Szeląg.

(ram, kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama