Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

– Dobro zawsze wraca – mówią twórcy rzeszowskiej “Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu”. 8 grudnia w Rzeszowie odbędzie się zbiórka darów, które potem trafią do podopiecznych schroniska “Kundelek”.

W spotach motoryzacyjnych organizowanych przez “Nocną…” bierze udział zazwyczaj od 100 do 150 samochodów. Charytatywna odsłona “Nocnej…” po raz pierwszy odbyła się w 2016 roku. Wtedy na rzecz rzeszowskiego schroniska zwierząt “Kundelek” zbierano pieniądze. Udało się zebrać 390 zł, za które kupiono karmę dla zwierzaków. 

Tegoroczną “Nocną…” podzielono na trzy etapy i nie towarzyszy jej już zbiórka pieniędzy, ale konkretne rzeczy, które z pewnością przydadzą się schronisku. Pierwszy etap odbył się tydzień temu. Kolejny zaplanowano na 8 grudnia (sobota). Miłośnicy motoryzacji spotkają się o godz. 20:00 na parkingu firmy Unimet przy ul. Okulickiego, o 21:00 wyruszą w trasę. 

Po trzecim etapie organizatorzy akcji wszystkie zebrane dary zawiozą do “Kundelka”. Co warto przywieźć? Przede wszystkim karmę – suchą i mokrę. Ale nie tylko. Można zabrać ze sobą zabawki, obroże, miski, czy legowiska. “Każdy chyba wie, czego potrzebują zwierzaki!” – informują na Facebooku organizatorzy charytatywnej “Nocnej…”. 

Mateusz Komorowski, główny organizator akcji, mówi, że charytatywna odsłona “Nocnej…” cieszy się dużym odzewem. – Skoro i tak się spotykamy, przyjeżdżamy, czemu przy okazji nie pomóc potrzebującym? Lubimy pomagać. Dobro zawsze wraca – uważa Mateusz Komorowski. 

Rzeszowska grupa “Nocna Jazda Samochodem Bez Celu” istnieje od czterech lat i obok krośnieńskiej grupy, która działa od pięciu lat, jest jedną najstarszych na Podkarpaciu. Obie w sobotę 1 grudnia będą wspólnie świętować urodziny na parkingu WSK przy ul. Żeglarskiej w Rzeszowie. Początek o 21:00.

Wspólnym urodzinom towarzyszyć będzie zbiórka darów na rzecz domu dziecka w Strzyżowie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. 100/150 na dzień dzisiejszy. Dwa lata temu gdzie zebrali 400zł*, przyjeżdżało 50? Pozatym po czytaj o innych akcjach charytatywnych, gdzie uzbierali niezłą sumkę na chore dziecko. Pozdro!

Comments are closed.