W Rzeszowie powstał pierwszy całodobowy punkt obsługi rowerów

9
Reklama

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Przy rzeszowskim markecie budowlanym Obi uruchomiono punkt obsługi rowerów. Działa przez całą dobę i jest darmowy.

 

O punkcie rowerowym przed Obi przy ul. Podkarpackiej poinformował nas jeden z Czytelników, od którego otrzymaliśmy również zdjęcia. “Jest tam specjalny stojak do naprawy roweru oraz pompka z miernikiem ciśnienia. Są miejsca do zapinana rowerów. Wszystko jest ogrodzone barierkami, aby rowerzyści byli bezpieczni” – napisał Czytelnik RzN.

Na pomysł uruchomienia punktu rowerowego wpadł dyrektor rzeszowskiego marketu Obi Tomasz Tromsa, który sam na co dzień jest rowerzystą i wie, że komfortowa jazda nie zależy tylko od dobrych dróg rowerowych, ale również od tego, czy rowerzyści mają, gdzie zaparkować lub dokonać drobnych napraw swojego jednośladu. 

Tromsa zwrócił uwagę na to, że choć Obi nie jest w centrum miasta, to coraz więcej ich klientów przyjeżdża do nich na zakupy właśnie rowerem. Szczególnie, że w Obi można też kupić podstawowy asortyment rowerowy – dętki różnego rodzaju, koszyki na kierownicę, czy też lampki.

– Wcześniej zdarzało się, że rowery były przypinane do ogrodzenia lub wiat wózkowych, bo stojak rowerowy był niewystarczający – mówi Tomasz Tromsa. 

Punkt obsługi rowerów składa się ze słupa, na który można powiesić rower, są tam przypięte różnego rodzaju narzędzia – od imbusów do różnych rozmiarów klucze. Obok słupa jest także bardzo solidna pompka. – Niestety, już w pierwszą noc po zainstalowaniu warsztatu była próba kradzieży pompki. Na szczęście, bezskuteczna – zadziałał nasz system monitoringu nocnego – twierdzi dyrektor Tromsa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Brawo za rzetelne dziennikarstwo. CirceleK, Auchan (no dobra, to Krasne), przy zaporze od strony stadionu. A tytuł brzmi “pierwszy całodobowy punkt obsługi rowerów” :))))))))))))))))))

  2. Wyrwikółka? Ło, to się postarali. Obi chce być takie nowoczesne a mentalnie nadal tkwi we wczesnych latach ’90. Obok jest Lidl, niech zobaczą jak to powinno wyglądać.

  3. Prezes Obi musi usunąć te daremne stojaki rowerowe “wyrwikółka” sprzed swojego sklepu. Rowerzyści z takiego szajsu nie korzystają. W Rzeszowie standardem stają się stojaki U-KSZTAŁTNE takie jak pod basenami rosir. Nie róbmy wstydu mieszkańcom tnąc koszty na stojakach.

  4. I zrobili obi reklamę bo mają punkt szał i smiechawa żenada zresztą kto przy zdrowych zmysłach pojedzie tam rower naprawiać na parki powinni montować takie urządzenie gdzie jest dużo rowerzystów a nie pod sklepami

  5. to już 3 punkt naprawy rowerów (Pierwszy jest w Auchan, drugi przy zaporze (nie działa bo ZZM od 3 lat nie umie zamówić części zapasowych) i trzeci tutaj. W planach był kolejny punkt nawet jest zakupiony ale ze względu na brak dogadania się stowarzyszenia z BGM/ZZM stoi w siedzibie RR niezamontowany od kilku lat.. Rzeszowscy Urzędnicy nie lubią innowacyjnych pomysłów bo mają więcej roboty, lepiej przybijać pieczątki, pić kawę i grać w pasjansa, zgarniając premię co 4 lata przed wyborami. Ta nieudolność ZZM musi zostać przerwana w tym miesiącu – inaczej podjęte zostaną konkretne działania.

Comments are closed.