W Rzeszowie powstał pierwszy całodobowy punkt obsługi rowerów

Reklama

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Przy rzeszowskim markecie budowlanym Obi uruchomiono punkt obsługi rowerów. Działa przez całą dobę i jest darmowy.

 

O punkcie rowerowym przed Obi przy ul. Podkarpackiej poinformował nas jeden z Czytelników, od którego otrzymaliśmy również zdjęcia. „Jest tam specjalny stojak do naprawy roweru oraz pompka z miernikiem ciśnienia. Są miejsca do zapinana rowerów. Wszystko jest ogrodzone barierkami, aby rowerzyści byli bezpieczni” – napisał Czytelnik RzN.

Na pomysł uruchomienia punktu rowerowego wpadł dyrektor rzeszowskiego marketu Obi Tomasz Tromsa, który sam na co dzień jest rowerzystą i wie, że komfortowa jazda nie zależy tylko od dobrych dróg rowerowych, ale również od tego, czy rowerzyści mają, gdzie zaparkować lub dokonać drobnych napraw swojego jednośladu. 

Tromsa zwrócił uwagę na to, że choć Obi nie jest w centrum miasta, to coraz więcej ich klientów przyjeżdża do nich na zakupy właśnie rowerem. Szczególnie, że w Obi można też kupić podstawowy asortyment rowerowy – dętki różnego rodzaju, koszyki na kierownicę, czy też lampki.

– Wcześniej zdarzało się, że rowery były przypinane do ogrodzenia lub wiat wózkowych, bo stojak rowerowy był niewystarczający – mówi Tomasz Tromsa. 

Punkt obsługi rowerów składa się ze słupa, na który można powiesić rower, są tam przypięte różnego rodzaju narzędzia – od imbusów do różnych rozmiarów klucze. Obok słupa jest także bardzo solidna pompka. – Niestety, już w pierwszą noc po zainstalowaniu warsztatu była próba kradzieży pompki. Na szczęście, bezskuteczna – zadziałał nasz system monitoringu nocnego – twierdzi dyrektor Tromsa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama