Tadeusz Ferenc znów dostał SMS ws. MPK. Tym razem pod lupą linia nr 27

50
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, znów dostał wiadomość SMS od niezadowolonego pasażera MPK. Tym razem kierowca miał „uciec” z przystanku przy Galerii Rzeszów.

Tadeusz Ferenc o SMS-owej skardze poinformował w poniedziałek na porannym zebraniu z pracownikami w ratuszu. Tym razem skarga dotyczyła linii nr 27. Kierowca MPK miał w piątek (2 lutego) i sobotę (3 lutego) dwukrotnie o godz. 16:45 „uciec” z przystanku przy Galerii Rzeszów przed pasażerami.

– Proszę mi to sprawdzić – polecił w poniedziałek Ferenc Annie Kowalskiej, dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który odpowiada za organizację miejskiej komunikacji. 

Anna Kowalska poleciła swoim pracownikom, by sprawdzili monitoring z tych dwóch dni.
Okazało się, że w piątek autobus spóźnił się o 3 minuty – przyjechał na przystanek o godz. 16:48. Według Kowalskiej, do autobusu wsiadło wówczas 19 osób.

– Skoro 19 osób potrafiło wsiąść, to jedna osoba zamiast chodzić po galerii, mogła  też to zrobić – stwierdziła szefowa ZTM. Jeśli zaś chodzi o sobotę – autobus o tej godzinie w ogóle nie przyjechał, ponieważ zgodnie z rozkładem jazdy, w tym dniu kurs odbywa się o godz. 16:22.

Tadeusza Ferenca jednak takie tłumaczenie nie do końca usatysfakcjonowało. – Do tematu wrócimy jutro. Sam sprawdzę wówczas monitoring – zapowiedział.

– Musimy stale pilnować i pracować oraz  sprawdzać pracowników, czy należycie wykonują swoje obowiązki. O nic więcej nie prosimy. Chodzi tylko o to, by ci którzy biorą pieniądze za wykonywanie swoich obowiązków, wykonywali je należycie – dodawał Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Przy okazji tematu kierowców MPK i skarg na ich pracę Anna Kowalska podkreśliła, że po styczniowej interwencji Tadeusza Ferenca w sprawie omijania przez kierowców przystanków wszyscy jeżdżą już prawidłowo – do ZTM-u nie trafiają skargi, że przystanek został pominięty.

Dodała również, że pomimo tego, iż w Rzeszowie są remontowane drogi, to wskaźnik punktualności autobusów jest wysoki. – Na poziomie 75-80 proc. – stwierdziła Kowalska.

– Nie ma co popadać w samozachwyt. W skali szkolnej można to ocenić na „4 plus”, a do „6” jeszcze daleka droga – skomentował Marek Ustrobiński.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

50 KOMENTARZE

 1. Jak Kablowi tak nieodpowiada to niech zainwestuje w skuter i da spokój Tadkowi i kierowcom,którzy nie mają lekkiego chleba ostatnio to już pod taką presją( widać po nich ) pracują że mi naprawdę szkoda tych ludzi.A praca bardzo odpiwiedzialna. Zresztą słychać coraz częściej że chłopaki odchodzą z pracy trudno się dziwić.

 2. Rower to najbardziej mobilny środek transportu w mieście. Zamiast sadzać dupę do samochodu lub ciepłego MPK polecam jeździć rowerem do pracy, a na zakupy do Millenium, bo jako jedyna galeria poważnie traktuje rowerzystów.

 3. Ciekawe dlaczego równie skrupulatnie nie są sprawdzane informacje dotyczące organizacji i zwyczajów pracy w MPWIK i całej rodziny Bogdana Ś.

 4. Czy ma ktoś nr do Ferenca ? Wczoraj kierowca MPK sie na mnie patrzył! Proponuje zrobić Program tv Pt SPRAWA DLA TADEUSZA i tam Tadzio będzie zajmował się bzdetami WSTYD !!!

 5. A dlaczego Panie Prezydencie nie zajmie się tym burdelem w MPWiK u to jest spólka miasta a rządzi tam rodzina i przewodniczący zz i wszechobecna prywata Pracownicy robią prywatę w godzinach pracy na sprzęcie służbowym były już sygnały a Pan udaje że się nic nie ma problemu

 6. Coraz częściej wychodzi na światło dzienne jak u Urzędzie Miasta traktowani są pracownicy… Sam Prezydent daje przykład i się tego nie wstydzi…wręcz szczyci się tym iż „Musimy stale pilnować i pracować oraz sprawdzać pracowników, czy należycie wykonują swoje obowiązki” a komu on zawdzięcza że miasta rozwija się w takim tępię ? Szanowny Panie Prezydencie to że w niektórych Wydziałach ma Pan czysty mobbing i to że ludzie mają dość bo się nerwowo po kilku latach takiego traktowania wykańczają to też Pana zasługa…. brnij Pan dalej w tą stronę….

  • Panie były pracowniku dzięki któremu „miasta rozwija się w takim tępię”
   Ja TĘPIĘ szczury i myszy i miasto w którym mieszkam rozwija się szybkim tempie.

   • Zabawni są ludzie, którzy wypominają innym błędy, a sami nie potrafią w swoje wypociny przecinków poprawnie powstawiać.

   • Tylko gdzie Pan grając na tej fujarce te szczury wyprowadzasz – no do Wisłoka tylko w którym miejscu oby nie przy ujęciu wody bo wtedy epidemnia nas czeka

 7. Kto tu robi z kogo idiote? Ten co wysyła smsy, z Pana prezydenta czy pan prezydent z mieszkańców?
  Jeśli chce pan wyrzucić prezesa MPK czy dyrektor ZTM to niech pan to zrobi normalnie a nie bawi się w dziecinadę 🙁
  To już nawet nie jest śmieszne uciekający opóźniony autobus, a na drugi dzień uciekający autobus którego nie ma w rozkładzie:(
  Przestańcie już się ośmieszać bo w taki sposób wyborów nie wygracie 🙁

 8. Ale o co chodzi? Przecież nikt nie poniósł konsekwencji bo i nie było za co. Ale to chyba dobrze, że jest ktoś kto, kto ludziom którzy biorą pieniądze „za służbę mieszkańcom” patrzy na ręce.

 9. Paranoja w tym Rzeszowie. Byle cham, prostak, czy osoba z zaburzeniami zachowania, może zadzwonić i zatruć życie ludziom, którzy uczciwie pracują.

 10. Jeżeli ktoś pisze że był na przystanku a jechał autobus i się nie zatrzymał to pani Anno mija się pani z prawdą mówiąc że zabrał ludzi lub że w ogóle go nie było(autobusu). Może w końcu przyłapana na kłamstwie Ania straci stołek?

 11. Panie lub pani redaktorzy jeśli jeszcze raz opublikujecie podobny artykuł to koniecznie z nr tel do Ferenca. Bo dlaczego jedni mogą wysyłać do niego smsy a inni nie. Namawiacie aby każdy kablował na każdego ( właśnie przez publikowanie tego typu informacji ) a nr do miłościwie nam panującego mają tylko wybrani. A na poważnie to jest po prostu obrzydliwe aby donosić . I dziwić się że za okupacji i wśród Polaków byli kapo.

 12. Ręce opadają.., jak to miłościwy spalinowy car pochyla się nad losem zaprzyjaźnionego donosiciela o inteligencji krewetki który spóźnia się na spóźniony kurs a kolejnego dnia przychodzi na kurs którego nie ma w rozkładzie i ma pretensje…

  Robota się robi a tempo musi być pierońskie…

  • „szumnie”, „szumnie” się wypowiadasz, ale stołek i tak pozostanie na następna kadencję pod T. Ferencem. Więc „szumienie” nic Ci nie da. Natomiast towarzysze z pis-u pożegnają się ze stołkami.

 13. Panie Prezydencie posłusznie donoszę ( nie oczekuje nagrody) byłem dzisiaj na piechotę w mieście ( bo po mieście chodzę na nogach, nie korzystam z MPK) , że w mieście na chodnikach zalega warstwa śniegu i lodu co grozi złamaniem kończyn lub nawet utratę życia jak się człowiek pośliźnie. Panie prezydencie w imieniu chodzących po chodnikach apeluję o właściwe doprowadzenie ich do używalności.
  Pozdrawiam

 14. kabel mieszka na projektancie bo to już druga skarga na autobusy z błogosławionej Karoliny zarówno linia 2 jak i 27

 15. Czy numer prezydenta jest powszechnie dostępny? Nie mam go w kontaktach ☺ a może się przydać.

 16. Drugi Łukaszenka… SMSa dostał hahaha a po drugie jechał opóźniony więc zwolniony powinien być pasazer bo nie zdążył a po drugie rozkładu nie czytał…. Rozkład dotyczy kierowcę, pasażera i nawet prezydenta!!

 17. Mam pytanie, czy Rzeszów ma prezydenta, czy faceta który odbiera donosy?
  Ten artykuł to jakiś żart?
  Ktoś za chwilę napisze donosik że zupa była za słona.
  Prezydent też będzie interweniował?

  • No jak główny kucharz i podkuchenna nie mają umiaru w ładowaniu soli do baniaka zamiast sypać na te przymarznięte trotuary to czemu nie donieść do Ratuszowego Namiestnika

 18. nie no nie robmy cyrku a moze warto byc na przystanku punktualnie bo jak autobus tak przyjedzie to co ucieczka?? a jak sie spozni to dramat jak tak mozna:D:D:D:
  zgadzam sie z BlackFire

   • To chyba dobrze ze prezydent nie ma tego gdzieś tylko stara się interweniować. Wypowiadający się tutaj ludzie to jakieś osły , przecież z podatków idzie na wypłatę kierowcy więc niech wykonują robotę należycie. Zostanie sprawdzony monitoring i wszystko się okaże czy ten kto napisał smsa miał racje czy też nie.

  • Właśnie to temat dla Pani Naczelnik Kowalskiej a nie dla Namiestnika w ratusza – no niestety P.naczelnik przeprowadza teraz operatywki na budowie dworca podmiejskiego i nie ma kto śledzic jak te autobusy się sprawują na ulicach dlatego proponuje aby ratusz powołał nowe stanowisko ; operatora dronów ratuszowych które będą jak rarogi z nieba śledzić i obserwować wszystko co sie dzieje w mieście a wtedy w gabinecie Namiestnika wystarczy cała ściana z monitorami – i wtedy bedzie natychmiast miał na wszystko podgląd i wgląd i to jest innowacja ; Co ?

   • Ferenc nie zna pojęcia słowa DECENTRALIZACJA 😉 Jak za komuny wszystko chce mieć w swoich łapach…

    • Właśnie o to chodzi bo przy DECENTRALIZACJI
     Namiestnik jest do niczego niepotrzebny – bo wszystko się kręci nie ?
     no przepraszam jest potrzebny aby grzał fotel ; O !

Comments are closed.