Kolejne drzewa znikają w Rzeszowie. Tym razem przy ul. ks. Jałowego. Dlaczego? [FOTO]

28
Reklama

“Kto o tym zdecydował, aby jedną z najpiękniejszych, najbardziej klimatycznych uliczek tak oszpecać?” – pyta Czytelniczka Rzeszów News. Nie podoba jej się, że są wycinane drzewa przy ul. ks. Jałowego. 

 

Pod koniec października wycięto 8 klonów i 7 świerków przy ul. Podwisłocze. Od poniedziałku znikają drzewa przy ul. ks. Jałowego, o czym poinformowała nas pani Marzena, Czytelniczka Rzeszów News.

„Dlaczego drugi dzień z kolei przy ulicy ks. Jałowego wycinane są kolejne lipy? Kto o tym zdecydował, aby jedną z najpiękniejszych, najbardziej klimatycznych uliczek tak oszpecać? Już w ubiegłym roku wycięto część drzew i nie posadzono nowych. Dlaczego?” – pyta oburzona Czytelniczka RzN.

Okazuje się, że miasto musiało wyciąć drzewa, ponieważ podobnie, jak przy ul. Podwisłocze, były one chore. Tym razem pod topór poszło 7 lip, które cierpiały na susz gałęziowy.

– Ich niewycięcie, w przypadku dużych podmuchów wiatru, stanowiło niebezpieczeństwo dla mieszkańców, ponieważ wichura mogła spowodować złamanie konarów – wyjaśnia Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Miasto pozwolenie na wycinkę drzew przy ul. ks. Jałowego otrzymało z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego jeszcze w lipcu br. – Zgodnie z tą decyzją, drzewa można było wycinać po 16 października, czyli wtedy, gdy skończył się okres lęgowy – tłumaczy Siwak-Krzywonos.

Po wycięciu chorych drzewa miasto ma obowiązek do końca 2019 roku nasadzić nowe.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Państwo nie zabroni tylko sprawi że to nie będzie opłacalne.
  Państwo już dopłaca do zakupu elektrycznych pojazdów i daje im przywileje (strefa A, parkingi darmowe, itp). Ropa idzie w górę i kończy się. Elektryczne napedy mają skuteczność 95% gdzie spalinowe tylko 25%, nawet licząc straty przy ładowaniu elektryki są wydajniejsze.
  Zresztą ekonomia weźmie górę, taniej będzie pożyczyć auto zaparkowane obok niż utrzymywać swoje.
  daje max. 30 lat na to

 2. Ogarnijcie, To już się dziej. Skutery elektryczne IV gen. już działają na tej zasadzie w Rzeszowie. Miejskie samochody elektryczne pojawią się lada dzień. Kolejnym krokiem wywalić spaliny z centrum na co pozwala nowa ustawa. Flinstonowie i dinozaury już dawano wymarły cywilizacja idzie do przodu.

 3. I bardzo dobrze że wycinają uschnięte, schorowane drzewa bo wyglądają paskudnie. I przestańcie panikować . Niech pani Marzena pozostawi to specjalistom i zajmie się poważniejszymi sprawami.

 4. część o holandii ok
  reszta, co napisałeś fikcja

  już widzę jak państwo zabroni mi posiadania samochodu.
  Chyba że chciałeś powiedzieć, że to ostatnie stulecie gdzie mamy prywatne samochody

 5. W Rzeszowie problemy transportowe, w tym brak transportu zrównoważonego przekładają się na zwiększanie miejsc parkingowych dla samochodów osobowych. Miasto kosztem zieleni i parków wytworzy dodatkowe parkingi ponieważ to wynika z potrzeb mieszkańców. Zadaniem władz, nie jest odpowiadać na zachcianki mieszkańców i powiększać tonący statek jakim jest transport indywidualny tylko jasno realizować głębsze cele. Holandia przeżywała ten sam problem w czasie bum motoryzacyjnego. Holendrzy mieli dość niszczenia parków i terenów zielonych pod parkingi dla maszyn. Stąd starali się ograniczać transport indywidualny utrudniając dojazd samochodem do centrum miast, jednocześnie dając przywileje komunikacji publicznej i rowerom. Te ostatnie wyparły ruch pieszy, gdzie piesi mają najmniej przywilejów a są najliczniejszą grupą. Ogólnie trzeba być świadomym tego że nowa ustawa która weszła w życie daje samorządowcom możliwość ustawienia zakazu wjazdu do centrum samochodom spalinowym (kwestia czasu w Rzeszowe) Trzeba być również świadomym że to ostatnie lata gdzie osoby indywidualne mogą kupić samochód na własność. Wkrótce samochody będą własnością państwa a obywatel będzie mógł korzystać z dowolnego pojazdu i będzie płacił jedynie za usługę transportową. Pańswo będzie dbało o sprawność pojazdów. Rewolucje transportowe przed nami. Dlatego apeluje do urzędników żeby wstrzymali się z wycinką parków, lasów i zieleni pod budowę parkingów bo to nie ma sensu

 6. Istotna rola drzew w przyrodzie to marny wymysł ekologów i obrońców praw entów…
  PS. ZIEMIA JEST PŁASKA A SZCZEPIONKI POWODUJĄ AUTYZM!!
  ŚWIATEM RZĄDZĄ REPTILIANIE I ILLUMINATI!!

 7. A może miasto zacznie dbać o drzewa zamiast czekać, aż uschną i wycinać? Na Wincentego Pola też wycięli kilka drzew. Mogę przesłać zdjęcia.

 8. Fakt, na bulwarach ubyło dużo drzew. Na lisiej dawno nie byłem, ale pewnie też. Niech redakcja podejmie temat. Jest po wyborach – to nie powód, aby nie słuchać mieszkańców. GDZIE TRAFIA WYCIĘTE DREWNO?

 9. Kryptopedały śpiewają o swoich k#tasach w odbytach kolegów po fachu .
  Idźcie się leczyć zwyrodnialcy.

 10. Przy okazji mogliby wyciąć wszystkie sufity podwieszane w pewnym obiekcie handlowym, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że znowu któryś się urwie.

 11. ROMAN 6 listopada 2018 10:53 at 10:53:14

  (…) jak konary suche to sie je obcina a na wiosne drzewo wypusci nowe pędy i sie zazieleni to mnie uczyli na biologi w 1961 roku więc niedouczone tumany na złotych taboretach piły w łapy i odcinać taborety od biurek a od drzew wara

 12. nie mowię,że zgadzam sie z wycinką, ale ludzie na boga. lepiej wyciąć niż mają spróchniałe stać i kogoś zabić przy pierwszej lepszej burzy.

 13. Kiedy przeprowadzałam się do rzeszowa kilka lat temu byłam zachwycona tym miastem, a teraz? Betonowy las. Wszędzie wycinka, a co najgorsze tutaj też zawitała debilna moda na sadzenie miniaturowych drzewek, które ani nie dają cienia, ani też nie oczyszczają tlenu jak stare osobniki.
  Jestem w szoku, co tu się dzieje. Lisia góra idzie pod nóż, podobnie bulwary, zielone płuca miasta. Niedługo będziemy chodzić w maskach jak w chinach a władze będą zadowolone, bo udało się wybrukować kolejną ulicę.

 14. Betonowanie i klajstrowanie bedzie rwało a ponadto jak konary suche to sie je obcina a na wiosne drzewo wypusci nowe pędy i sie zazieleni to mnie uczyli na biologi w 1961 roku więc niedouczone tumany na złotych taboretach piły w łapy i odcinać taborety od biurek a od drzew wara

Comments are closed.