Do 2 października trwają zapisy do drugiej w tym imprezy biegowej w ramach tegorocznego cyklu PKO Rzeszów Biega. Uczestnicy sprawdzą się na dystansie maratońskim oraz wezmą udział w akcji charytatywnej na rzecz Igorka, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

Czwarta edycja Maratonu Rzeszowskiego odbędzie się 9 października. Pierwszym w tym roku biegiem z cyklu trzech biegów PKO Rzeszów Biega był 9. Półmaraton Rzeszowski, który się odbył 10 kwietnia. Wzięło w nim udział ponad 1200 biegaczy.

– Teraz czeka nas już niebawem maraton oraz listopadowy 4. PKO Bieg Niepodległości – mówi Renata Czownicka z lubelskiego oddziału detalicznego PKO BP.

Maraton Rzeszowski wystartuje w niedzielę o godz. 9.30. Uczestnicy przebiegną ulicami centrum Rzeszowa oraz przez tereny wzdłuż Wisłoka. Trasa ma dwie jednakowe pętle (łącznie ponad 42 km). Start i meta będą się znajdować w centrum handlowym Millenium Hall przy al. Kopisto 1.

O tej samej godzinie ruszy także 3. PKO Rzeszowska Sztafeta Maratońska. Drużyna sztafetowa składa się z 5 osób (10 km + 10 km +7 km +5 km +10 km), w tym minimum z jednej kobiety.

Igorek czeka na pomoc

W trakcie maratonu oraz sztafety maratońskiej będzie można pomóc 4-letniemu Igorkowi, u którego w wyniku zatrzymania pracy sercadoszło do niedotlenienia mózgu. Efektem jest dziecięce porażenie mózgowe. Chłopiec nie potrafi siedzieć, stać, ani mówić. Szansą na poprawę jego stanu zdrowia jest specjalistyczne leczenie komórkami macierzystymi, na które zbierane są pieniądze.

Igorek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Zaangażowanie uczestników, którzy dobiegną do mety z przypiętą do koszulki kartką „biegnę dla Igorka”, zostanie przeliczone na konkretną pomoc finansową – Fundacja PKO BP przekaże darowiznę na leczenie chłopca.

Kartki będą do odebrania w dniach 7-9 października na stoisku PKO BP w biurze zawodów w Millenium Hall.

Udział w maratonie jest płatny. Dla indywidualnych zawodników do 2 października opłata wynosi 99 zł, w dniu zawodów w biurze zawodów w Millenium Hall – 150 zł. Limit zawodników wynosi 800 osób. Drużyny sztafetowe do 2 października płacą 300 zł, w dniu imprezy – 350 zł.

Elektroniczne zapisy do udziału w maratonie trwają do 2 października za pośrednictwem strony runrzeszow.pl, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy.

Co jest do wygrania?

Dla najlepszych zawodników maraton przewidziano nagrody. W kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn za pierwsze miejsce do zdobycia jest 3 tys. zł, za drugie – 2 tys. zł, za trzecie 1,5 tys. zł, za czwarte – 1000 zł, za piąte – 700 zł.

W kategorii Polak/Polka dla kobiet i mężczyzn za pierwsze miejsce przewidziano 3 tys. zł, za drugie – 2 tys. zł, za trzecie – 1000 zł. W każdej kategorii wiekowej bony o wartości: 400 zł (I miejsce), 300 zł (II miejsce), 200 zł (III miejsce).

W sztafecie maratońskiej nagrody to odpowiednio: 2 tys. zł (I miejsce), 1,5 tys. zł (II miejsce), 1000 zł (III miejsce).

Pakiet startowy obejmuje koszulkę okolicznościową, numer startowy, czip, posiłek. Na mecie każdy uczestnik biegu głównego otrzyma medal okolicznościowy.

Pakiety startowe będą wydawane w biurze zawodów 7 października – od godz. 15:00 do 18:00, 8 października – od 8:00 do 16:00, 9 października (w dniu zawodów) – od 7:00 do 8:30.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama