Reklama

Rzut kierownicą do celu, zmiana koła na czas, czy wybory piękności na czterech kołach – to tylko niektóre atrakcje I Festiwalu Motoryzacyjnego, który odbył się w niedzielę (19 października) w Rzeszowie. Wzięło w nim udział blisko 200 pojazdów z całej Polski.

[Not a valid template]

 

Imprezę zorganizowano na parkingu przed hipermarketem Tesco. Już od samego rana licznie gromadzili się fani motoryzacji wraz z całymi rodzinami. I tak było aż do samego wieczora.

Na zlocie pojawiło się aż 140 aut tuningowych, 20 zabytkowych i luksusowych, 15 driftingowych i 6 rajdowych. Nie zapomniano także o amatorach jednośladów. Pojawiły się motocykle terenowe i stuntowe.

To właśnie te pojazdy rywalizowały o tytuł najpiękniejszego auta zlotu. Bezkonkurencyjny okazał się volkswagen golf 1. Z tej grupy, tylko volkswagena golfa 4, nagrodzono za najładniejsze i najbardziej zadbane koło. Za najpiękniejsze wnętrze uhonorowano hondę civic 4gen. Jako ciekawostkę warto dodać, że w tej kategorii na trzeci stopień podium wjechał… trabant!

W kategorii najgłośniejsze car audio zwyciężyło audi 80, a za najgłośniejszy wydech nagrodzono renault 19.

Nagroda specjalna w kategorii „oldschool” trafiła do właściciela fiata 126p, który udekorował swój pojazd, włącznie z wnętrzem, w stylu ekologicznym, czyli sianem.

Specjalne konkurencje przygotowano także dla samych zwiedzających. Bez podziału na płeć czy wiek można było zmierzyć się w rzucie kierownicą do celu czy zmianie koła na czas. Najcelniejszym okiem wykazał się Grzegorz Łukowski, natomiast najszybciej ze zmianą koła poradził sobie Mateusz Biały.

Organizatorzy zadbali także o najmłodszych uczestników imprezy. Specjalnie dla nich odbył się pokaz samochodu ciężarowego. Milusińscy mogli również zasiąść za kierownicą lamborghini bentleya. – Ale fajowo – cieszył się rozentuzjazmowany 6-letni Antek.

Ten model auta cieszył się sporym zainteresowaniem także wśród dorosłych zwiedzających. Oprócz nich sporą uwagę przykuwały także rolls royce, wyścigowe porsche GT3, driftingowe BMW i zabytkowy cadillac. Ten ostatni cieszył się olbrzymim powodzeniem wśród płci pięknej. – Chciałabym pojechać takim do ślubu – rozmarzyła się pani Marzena.

– Głównym i podstawowym celem festiwalu było pokazanie ogromu i przekroju zainteresowania motoryzacją wśród mieszkańców Rzeszowa. Marzy nam się, by stworzyć kiedyś w naszym mieście tor wyścigowy z prawdziwego zdarzenia. Mamy nadzieję, że tą imprezą uda nam się zainteresować swoim pomysłem potencjalnych inwestorów – powiedział Arkadiusz Leśniak-Moczuk, pomysłodawca zlotu.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

  1. MieszkancuN.Miasto….cos.Ci.sie.popitolilo.bo.w.sobote.test.toru.byl.TYLKO.od.21.00.do.21.50.wiec.nie.sciemniaj.a.jak.nie.pasilo.to.mozna.bylo.wziasc.rodzine.za.miasto.byla.super.pogoda.

  2. Uciążliwa-impreza?takie-imprezy-maja-na-celu-własnie-zachęcenie-sponsorów-do-inwestowania-w-tory,zeby-wlasnie-bylo-miejce-dla-doskonalenia-umiejetnosci-i-tego-typu-imprez.-zreszta-ten-jeden-dzien-raz-na-jakis-czas-mozna-dac-sobie-spokoj-z-takim-marudzeniem-chyba-i-nawet-odpoczac-od-telewizora-i-wybrać-sie-na-spacer-czy-wycieczke-za-miasto-gdzie-taka-cisza-i-spokoj..Jak-dla-mnie-i-zapewne-wszystkich-którzy-mieli-okazję-tam-być-i-pooglądać-to-wszystko,to-był;-świetnie-zorganizowany-zlot!-Mam-nadzieję,że-będzie-więcej-takich-imprez-w-Rzeszowie!!:D-bo-chłopaki-mają-co-pokazać,mają-niesamowite-zdolności,ale-niestety-nie-mają-gdzie-ćwiczyć.A-przecież-Polacy-zdobywają-wysokie-miejca-w-motoryzacyjnych-konkursach-i-wyścigach.Niech-ćwiczą-i-pokazują-na-co-ich-stać!Powodzenia!!

  3. Takie uciążliwe imprezy powinni organizować z dala od osiedli. W sobotę do 22.00 mimo zamkniętych okien prawie na całym Nowym Mieście było słychać ryk silników i pisk opon. W niedzielę też nie można było okna otworzyć, bo ryk zagłuszał nawet tv czy radio. I czuć było smród gumy. Nie wiem, komu takie dzikie rajdy są potrzebne. A jeżeli nawet istnieją ich zwolennicy – to proszę pamiętać, że nie robi się tego komuś pod nosem. Musiało tego słuchać przez dwa dni wiele tysięcy mieszkańców.

Comments are closed.