Fot. Czytelniczka Rzeszów News. Na zdjęciu jedno z uszkodzonych aut na ulicy Nizinnej
Reklama

Sąd Rejonowy w Rzeszowie nie zgodził się na aresztowanie niespełna 18-letniego Bartłomieja L. 21-letni Aleksander M. za kratki trafił, ale jak wpłaci 60 tys. zł poręczenia majątkowego, to też wyjdzie na wolność.

Decyzja sądu zapadła w piątek późnym popołudniem. O aresztowanie na trzy miesiące obu młodych mężczyzn wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. – Obawiamy się, że podejrzani mogą się ukrywać i mataczyć w postępowaniu – mówił nam po południu Piotr Pawlik, szef rzeszowskiej prokuratury. 

Sąd z tymi argumentami się nie zgodził. Bartłomieja L. już wypuścił na wolność. – Sąd zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. złotych oraz dozór policyjny. Podejrzany ma się trzy razy w tygodniu stawiać w najbliższej jednostce policji – poinformowała nas sędzia Alicja Kuroń, rzecznik Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

W przypadku Aleksandra M., sąd na areszt się zgodził, ale na tzw. areszt kaucyjny. Jeżeli 21-latek wpłaci 60 tys. zł poręczenia majątkowego, to też wyjdzie na wolność. Oba postanowienia sądu są nieprawomocne, prokuratura może je zaskarżyć, na razie nie wiadomo, czy to zrobi.  

Aleksander M. i Bartłomiej L. (obaj z Rzeszowa) są podejrzani o zniszczenie mienia. Od zeszłego tygodnia jeździli nocami samochodem po Rzeszowie i z broni śrutowej strzelali do mieszkań, samochodów i wiat przystankowych. Szyby wybili w co najmniej 19 autach w różnych częściach miasta, w dwóch mieszkaniach i czterech wiatach przystankowych. 

Sprawców zatrzymano w środę po południu. W piątek prokuratura postawiła im zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim. 21-latek ma 17 zarzutów, 18-latek – 16. Grozi im od 4,5 miesiąca do 5 lat więzienia. Podczas przesłuchania Aleksander M. przyznał się, że to on strzelał do samochodów, mieszkań i wiat. Bartłomiej L. z kolei był kierowcą. 

Fot. Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu jeden ze zniszczonych przystanków na ulicy Kwiatkowskiego
Fot. Czytelnik Rzeszów News. Na zdjęciu jeden ze zniszczonych przystanków na ulicy Kwiatkowskiego

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Rozpieprzali co się da i ich wypuścili. A jak ktoś wybił szybę OBOK kancelarii pani Pawłowicz, to afera na całą Polskę, że zamach 😛
  KPINA!!!

 2. Ludzie… Wytłumaczcie mi różnice w sytuacjach nastepujących. 1. Nastolatkowie, którzy ostrzelali z broni pół Rzeszowa… Wielokrotnie mogli kogoś okaleczyć lub zabić i trwało to kilka nocy. Po 3 dniach wychodzą na wolność jeden za poręczeniem 30 tysi. Sytuacja2. Nastolatkowie którzy bezpiecznie za pomocą lin opuścili pomnik ksiedza Jankowskiego na opony coby nikomu w sumie nie zagrażało oczywiscie pomijając ewentualnie moralne krzywdy… Tez wychodzą na wolność za poreczeniem 20 tysi. Pytanie: w jaki sposób można logicznie wyjasnic porównywalne podejscie wymiaru sprawiedliwosci? W tak totalnie różnej wg mnie rangi zagrożenia i przewinienia?

 3. A dlaczego od razu mieszasz do tego kościół? Znasz ich żeby wydawać takie opinie? Najlepiej w każdym podtekscie najezdzac na kościół, który w przypadku głupoty tych chłopaków nie ma nic do rzeczy.
  Prawda jest taka, że chodzi tylko o pieniądze. Na zniszczeniach zarobią tylko firmy ubezpieczeniowe , sądy. A te młode gnojki jeśli się czegoś przez to naucza, to tylko tego, że jeśli się ma kasę to wyjdzie się cało z każdej swojej ciemnej sprawki.

 4. Bezstresowe i luźne wychowanie w zdecydowanej większosci przypadków internet różnego rodzaju gry,brak nauki odpowiedzialnosci towarzystwo i potem przychodza takie głupoty do głowy dobrze że nikogo nie zranili.Różne rzeczy człowiek wyczyniał za młodego ale żeby strzelać z takiej broni do samochodów i okien nie daj Boże do ludzi to by do głowy nie przyszło dlaczego !?Bo by dostal taki wpie… od ojca żeby na dupie człowiek nie usiadł.Dotkliwa finansowa kara powinna być nie unikniona do tego naprawienie szkody i odpracowanie wyroku w którejś z instytucji w miescie.

 5. K.. Wa. W jakim ja zyje kraju. Jeszcze im broń oddajcie najlepiej naładowaną. Powtórka z Gdańska gwarantowana. Przecież to imbecyle upośledzone umysłowo… Kto ich wypuscił? Szanowna Policjo. Współczuję Wam tak niewdzięcznej pracy. Wy złapaliscie tych gnojków aby ktoś ich teraz wypuscił. Miejmy nadzieje ze jezeli teraz znowu ostrzelają komus dom samochód to bedzie to ta osoba, która ich wypuscila. To co sie dzieje to poprostu naplucie na nas, na społeczeństwo oraz na Policjantów. DZIEKUJEMY. Najwidoczniej stara prawda obowiązuje” Sądy sądami ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie”. Zawsze byłem za tym aby sądy były niezawisłe… Ale teraz chyba racje mieli z Pisu ze chcieli aby wymienic tą kastę i zrobic ich podległą pod partie. Moze byłoby lepiej z wyrokami niz teraz?… Zgłaszam sprawę do TVN, nakreci sie program i wtedy inni sędziowie zajmą się tą patologią tak jak należy.

 6. Kary jeszcze nie ma. Póki co jeden wyszedł na wolność za poręczeniem. Drugi czeka na 60 tysięcy złociszy.
  Swoją drogą młody niezłych musi mieć rodziców lub znajomych, że wyłożyli 30 tysięcy kaucji na przegraną sprawę.
  Głąby ostatnie i tyle w temacie, co tu dużo opowiadać… Zarówno te co wpłaciły kaucję jak i te od wiatrówki i nie wiem które bardziej.

 7. Ciekawe skąd się borą takie zj..by, za dużo telewizji oglądają, zwłaszcza tej co lubi organizować urodziny „postaci historycznych” czy za dużo przesiadują w kościele.

Comments are closed.