W salonie Harley-Davidson w Rzeszowie bicie rekordu Guinnessa w „paleniu gumy”

0

20 maja br. w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowa impreza. Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje bicie rekordu Guinnessa w jeździe na motocyklu z jednoczesnym tzw. paleniem gumy.

 

Dotychczasowy rekord został ustanowiony rok temu w Stanach Zjednoczonych i wynosi nieco ponad 2 mile (ok. 3,6 km). Trasa do przejechania Rzeszowie jest zaplanowana na trzy mile, czyli ok. 5 km.

Z dotychczasowym rekordem zmierzy się pochodzący z Płocka Maciej „DOP” Bielicki, legenda polskiego stuntu, czyli akrobatycznej jazdy na motocyklu, i jedyny w kraju stunter wykonującym tricki na Harleyu.

Próba ustanowienia nowego rekordu zostanie podjęta na najnowszym modelu Harley-Davidson Street Rod, którego premiera odbyła się w marcu br.

– Maciek na próbach ten rekord już pobił. Teraz chcemy, żeby zrobił to oficjalnie, przed naszym salonem w Rzeszowie, a jego wynik został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa – zapowiada Stanisław Myszkowski, szef GOC Harley-Davidson.

Wyczyn, którego zamierza dokonać Maciej „DOP” wymaga ogromnych umiejętności. – Po 300 metrach jazdy z paleniem gumy blokują się hamulce, płyn się gotuje i nie można ich już puścić – opisuje Stanisław Myszkowski.

– „Przez cały czas przejazdu, czyli ok. 10 minut, trzeba cały czas zaciskać hamulec ręką, przenieść cały ciężar ciała na przód motocykla, aby jak najbardziej odciążyć tylne koło, i jednocześnie kontrolować maszynę stale paląc gumę. Jeśli ten proces zostanie choć na moment przerwany, rekord nie zostanie uznany. W takiej sytuacji trzeba zmienić klocki hamulcowe, opony i zaczynać od nowa – opowiada Myszkowski

– Kierowca też musi odpocząć, ponieważ tego typu panowanie nad motocyklem wymaga sporej siły. Stunter z jednej strony doprowadza do krytycznych przeciążeń na maszynie, z drugiej dzięki temu driftuje tam, gdzie chce, co razem daje niesamowity efekt i ekscytujące widowisko – dodaje właściciel rzeszowskiego salonu GOC H-D.

To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 20 maja (sobota) na placu przy rzeszowskim salonie Harleya i  będzie połączone z piknikiem rodzinnym. Organizatorzy zapewniają dla uczestników liczne atrakcje: gastronomię z „food trucków”, watę cukrową dla dzieci, stoisko Barbershop „Barberhood” z Rzeszowa.

Na miejscu będą dostępne również wszystkie motocykle marki Harley-Davidson obecne w rzeszowskim salonie i unikatowe customy marki GOC – Behemoth Bike, Hard Rock Cafe czy Recydywista – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl.

Dodatkową atrakcją motoryzacyjną będzie pierwsza publiczna prezentacja Volkswagena Samba T1 z roku 1965, którego odrestaurowanie właśnie się zakończyło na warsztacie GOC. To kultowy pojazd znany m.in. .z serii kreskówek o psie Scooby-Doo, ale przede wszystkim jeden z symboli symbol wolności i swobody zapoczątkowanej przez ruch kultury hipisowskiej lat 60 i 70. XX wieku.

Program imprezy:

20 maja 2017r. (sobota), miejsce: Salon GOC Harley-Davidson Rzeszów, ul. Ludwika Chmury 4

10:00 – Otwarcie salonu GOC Harley-Davidson oraz rozpoczęcie imprezy

10:30 – Zamknięcie drogi dla ruchu

11:00 – Powitanie gości i prezentacja najnowszego modelu Harley-Davidson Street-Rod

11:15 – Rozpoczęcie bicia rekordu Guinnessa

13:00 – 16:00 – Atrakcje w salonie i na parkingu GOC Harley-Davidson

16:00 – Zakończenie imprezy

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama