Zdjęcie: Youtube.com / Łukasz
Reklama

Można narzekać na drogowców, że swoimi działaniami sparaliżowali we wtorek ruch na rzeszowskich ulicach. Ale policjanci, którzy kierowali ruchem, też powinni uderzyć się w piersi.

“Polska policja” – to tytuł minutowego filmu, który zamieścił na Youtube jeden z kierowców – “ofiara” wtorkowych korków. Nagranie przesłał nam jeden z naszych Czytelników.

Mężczyzna jechał al. Powstańców Warszawy i zbliżał się do skrzyżowania z ulicami Podwisłocze i Kwiatkowskiego, gdzie drogowcy wymieniali sterowniki sygnalizacji świetlnej i montowali nowe kamery. Sygnalizacja w tym czasie była wyłączona, ruchem na skrzyżowaniu kierowali policjanci. 

Kierowca, zbliżając się do skrzyżowania, zauważył dwie kobiety, w tym jedną pchającą wózek z dzieckiem. Obie przepuścił i wolno opuścił skrzyżowanie. Gdy dojeżdżał na jego środek, kierowcę zatrzymał policjant. Bez żadnych ceregieli i podniesionym tonem zaczął “rozmowę”.

“500 [zł – przyp. red.] i 6 punktów [karnych – przyp. red.]. Przyjęte?” – zapytał groźnie kierowcę funkcjonariusz.

“Ale dlaczego?” – pyta kierowca.

“Kazałem jechać? To po ciul się zatrzymuje?” – policjant nie spuszcza z tonu.

Kierowca próbuje się wytłumaczyć: “Pani z wózkiem szła”.

Dla funkcjonariusza to marne wytłumaczenie i oświadcza: “Nieważne. Policjant kieruje ruchem, a nie pani na przejściu, bo chciała przejść”.

“Nie chciałem jej przejechać” – broni się kierowca. 

Policjant nadal jest w swoim żywiole i pyta: “Robił pan prawo jazdy?”. Kierowca pokornie odpowiada: “Tak”. “To nie uczyli?” – “drąży” funkcjonariusz. Chwila przerwy. “Radzę sobie przypomnieć, bo następnym razem na lawecie zjedzie” – oświadcza na koniec kierowcy.

Na szczęście dla niego, całe spotkanie z policjantem kończy się tylko “pouczeniem”. Zobaczcie sami. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.