Fot. Ewa Szyfner / Rzeszów News. Na zdjęciu Piotr Magdoń
Reklama

Piotr Magdoń nie jest już dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Ze stanowiska odwołał go prezydent Tadeusz Ferenc.

[Not a valid template]

 

– Były skargi mieszkańców, że nie jest zrobione to, co ma być zrobione. Inwestycje były opóźnione – tłumaczył w poniedziałek powody odwołania Magdonia prezydent Ferenc. Przyznał, że Magdoń to jego dobry kolega. – Ale nie miałem wyjścia – dodał Ferenc.

– Prezydent w ostatnim czasie był bardzo niezadowolony z pracy dyrektora. Nie spełniał jego oczekiwań – uzupełnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Według naszych informacji Piotr Magdoń dostał wypowiedzenie już w ubiegły czwartek.

– Jestem zdziwiony i zaskoczony powodami podanymi w wypowiedzeniu. Decyzję pana prezydenta rozumiem. Jego prawem i  obowiązkiem jest otaczać się ludźmi, do których ma pełne zaufanie. Jestem jednak zaskoczony, że tego zaufania nie miał do mnie – powiedział nam Magdoń.

Piotra Magdonia zastąpił Andrzej Świder, dotychczasowy zastępca dyrektora MZD. Świder funkcję dyrektorską będzie pełnił do czasu wyboru nowego szefa MZD. Na to stanowisko będzie ogłoszony konkurs.

– Jeszcze w tym roku, tak żeby nowy dyrektor objął stanowisko od stycznia 2017 r. – zapowiada Maciej Chłodnicki. – Piotr Magdoń otrzymał wypowiedzenie z 3-miesięcznym okresem, bez konieczności świadczenia pracy – dodaje  Chłodnicki.

 

Na pracę Piotra Magdonia w ostatnim czasie bardzo narzekali działacze stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl, którzy twierdzili, że Magdoń ignoruje ich prośby o poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na rzeszowskich drogach.

Piotr Magdoń w Miejskim Zarządzie Dróg w Rzeszowie pracował od 2010 r. Przez pierwsze dwa lata był wicedyrektorem, funkcję szefa MZD objął w 2012 r.

MZD to bardzo ważna jednostka organizacyjna podlegająca Urzędowi Miasta w Rzeszowie. Rocznie dysponuje budżetem w granicach 200 mln zł. Na dobrej pracy MZD szczególnie zależy Tadeuszowi Ferencowi.

– Osoba na stanowisku dyrektora MZD musi się wykazywać fachowością, zaangażowaniem w pracę, profesjonalizmem, szybkim i skutecznym działaniem. To musi być odpowiedzialny i odpowiedni człowiek – mówi Maciej Chłodnicki.

(jg, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama