Wyborcza filantropia Marcina Warchoła? Zainspirował służbę więzienną do przekazania samochodu [FOTO]

Reklama

Związek Strzelecki „Strzelec” otrzymał samochód Peugeot Boxer od rzeszowskiej służby więziennej. – Podarunek zainspirował Marcin Warchoł – twierdzi jej dyrektor. 

 

W kampanii wyborczej Marcin Warchoł chętnie korzysta z przywilejów, jakie daje mu stanowisko wiceministra sprawiedliwości. Pod koniec marca przekazał podkarpackim strażakom ochotnikom sprzęt o wartości 150 tys. zł, który kupiono za pieniądze z funduszu Ministerstwa Sprawiedliwości. Teraz „inspiruje” nadzorowaną przez resort Zbigniewa Ziobry służbę więzienną do działalności społecznej.

Jakiej? Rzeszowscy więziennicy angażowali się w walkę z pandemią – wspólnie z osadzonymi uszyli 100 tys. maseczek. Współpracowali także ze szkołami średnimi i uczelniami wyższymi, dzięki czemu uczniowie i studenci mieli szanse na praktyki i staże w zakładach karnych. Teraz przekazują potrzebującym „zbędny majątek”. 

– Bardzo dziękuję, panie ministrze, za inspirację do tych wszystkich działań – podkreślał zasługi Warchoła ppłk. Krzysztof Kulczycki, dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie.

Rzadkie prezenty 

„Zbędny majątek” to sprzęt wyeksploatowany z punktu widzenia więzienników, ale zdatny do użytku przez inne organizacje. Jego przykładem jest samochód Peugeot Boxer, który Zakład Karny w Rzeszowie przekazał we czwartek Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec”. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Młodzi ludzie już jutro wyjadą tym samochodem, dzięki temu ich misja będzie skuteczna. Brakowało im tego pojazdu – ocenił Marcin Warchoł, który wspólnie z Adamem Dziedzicem, wójtem gminy Świlcza i ppłk. Krzysztofem Kulczyckim, dostarczył pojazd do siedziby „Strzelca” przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie. 

– Nieczęsto dostajemy takie prezenty. To widoczny znak, że w naszym województwie są osoby, które dostrzegają związek i doceniają zaangażowanie i wysiłek młodych ludzi – komentował komendant główny rzeszowskiego strzelca st. insp. ZS Marek Matuła.

Tych prezentów może być jednak więcej. Marcin Warchoł zapowiedział dalsze przekazywanie sprzętu i przedłużenie „misyjnej” działalności więzienników. – Czekamy na kolejne propozycje, prośby, które będą spływać do służby i do ministerstwa. Będziemy je szybko realizować – zapowiedział wiceminister.  

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama