Zdjęcie: Centralne Biuro Śledcze Policji

4000 dolarów zaoferowała obywatelowi Ukrainy kobieta za zabójstwo jej byłego męża. Służby błyskawicznie zareagowały. Do dramatu nie doszło. 

Pierwsza informacja o ewentualnych planach zabójstwa mężczyzny Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przekazała policjantom z Centralnego Biura Śledczego Policji na początku grudnia 2019 r. Podobna informacja dotarła także do funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.  

Już z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że Polka przebywająca na Ukrainie może planować zlecenie zabójstwa swojego byłego męża, który mieszkał w Polsce. – Powodem miał być wieloletni konflikt rodzinny – informuje nadkom. Iwona Jurkiewicz z CBŚP. 

Aby swój plan zrealizować, jak ustaliło CBŚP, kobieta dotarła do Ukraińca, który podjął się realizacji zlecenia. Policjanci z rzeszowskiego CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP ustalali wszystkie fakty i precyzyjnie je weryfikowali.

– Czynności były głównie ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko pokrzywdzonego, ale wszystkich osób biorących udział w akcji – podkreśla nadkom. Jurkiewicz. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Działania funkcjonariuszy trwały blisko dwa miesiące, aż do momentu, kiedy kobieta została zatrzymana na terenie Ukrainy. Wpadła w momencie przekazywania zaliczki „wykonawcy”. Do zabójstwa nie doszło dzięki działaniom polskich i ukraińskich służb.

Ukraińskie prawo za zlecenie zabójstwa przewiduje karę do 15 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama