Tadeusz Ferenc dostał zaproszenie od Andrzeja Dudy do Pałacu Prezydenckiego

46
Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, w poniedziałek będzie gościem Pałacu Prezydenckiego podczas konferencji „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie”. 

Tadeusz Ferenc otrzymał zaproszenie od Andrzeja Dudy, prezydenta RP do udziału w konferencji „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie”. Konferencja odbędzie się w najbliższy poniedziałek (5 lutego) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Spotkanie  stanowić będzie część kampanii informacyjnej poprzedzającej, zapowiedziane przez Andrzeja Dudę referendum konsultacyjne w sprawie zmian w Konstytucji.

– Takie zaproszenie to dla Rzeszowa duże wyróżnienie. Cieszę się, że będziemy mogli wysłuchać informacji bezpośrednio od prezydenta i uczestniczyć w tak ważnej dla Polski dyskusji – mówi Tadeusz Ferenc.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

46 KOMENTARZE

 1. Malkontentow i narzekajacych na ‚miasto imitacji’ zapraszam do inncch miast w Poslce, tam juz na was czekaja z pieknymi ulicami, ciepla posadka i czystym powietrzem. Mieszkalem w wielu miastach w Polsce i nie jestem w stanie pojac o co wam ludzie chodzi?!? Jakie miasto imitacji? Ruszyc tylki, pojezdzic po dziurawej Polsce, zobaczyc stare kamienice nieremontowane 50 lat, zuli i narkomanow na ulicach.
  Rzeszow nie jest idealny ale jako miasto jest idelanej wielkosci, kompaktowy i zadbany. A wy tylko siedzicie i gledzicie. Zycze udanego zycia!

  • Dokładnie takie same kamienice są w Rzeszowie. Wystarczy wyjść parę kroków poza cepeliowate deptaki i rynek. Starych nieodremontowanych od 50 lat kamienic w Rzeszowie nie ma z prostej przyczyny, bo tuż po wojnie było to zapyziałe miasteczko, w którym prawie nie było murowanych budynków.
   A żulików nie brakuje w Rzeszowie. Pod dworcami, w okolicach Bardowskiego, pod hipermarketami.

   Stolica imitacji zasługuje na swoje miano, bo informacja, że prezydent miasta jedzie do stolicy jest (hahaha) BREAKING NEWSem.

 2. O co kłótnie pod tym artykułem???
  Cykl konferencji „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie ……” jest organizowany już od dosyć dawna, w sposób cykliczny.
  Bardzo łatwo sprawdzić to na stronie Prezydenta RP.
  Wreszcie zaproszony został też i prezydent Rzeszowa, pojedzie tam na koszt podatników, posiedzi dwie godziny jako widz i wróci do domu.
  Korzyści z tego dla miasta praktycznie zerowe, promocji miasta też nie da się tam zrobić.
  Zwykła wycieczka do stolicy.
  O co ta burza w szklance wody?

 3. Czytając niektóre komentarze cieszę się, że głupota nie umie fruwać, bo nie widywalibyśmy nad Rzeszowem nieba…

  • Dobrze, że (samozwańczy) aryjczycy nie potrafią fruwać, bo ziemia byłaby już postapokaliptyczną planetą.
   Hitler kaput!

  • Serio wpisujesz sobie do nicka „aryjka” i chcesz żeby cię ludzie poważnie traktowali? Wiesz w ogóle co to znaczy? Jakie to sformułowanie ma konotacje?

 4. Tadeusz wpierw wystawia instalacji anty rządową na rynku następnie jest zapraszamy do pałacu prezydenckiego . Jak mu nie wstyd dwulicus.

 5. Moze w następnym artykule będzie ‚ Fernec wrócił do mnie z płaczem’ . U siebie niczym Poncjusz Piłat, no ale jednak sa osoby wyżej w hierachii. Bynajmniej na ta chwile nie widzę lepszego prezydenta w tej okolicy choć ostatnimi czasu traci on dużo w oczach mieszkańców.

 6. Może będą uzgadniać kiedy i gdzie będzie obradować komisja do sprawdzenia reprywatyzacji kamienic rzeszowskich i przekazywania gruntów znajomym deweloperom.

 7. Chłopie, ogarnij się. Konstytucję zatwierdzili obywatele w referendum. Pomyśl, zanim napiszesz coś głupiego.

  • Odpowiedź Głosów
   Liczba %
   TAK 6 396 641 53,45
   NIE 5 570 493 46,55
   Głosy ważne 11 967 134 98,60
   Głosy nieważne 170 002 1,40
   Razem 12 137 136 100,00
   Frekwencja 42,86

   Tak wyglądało to referendum….Panie Jacku 🙂

   • Pytanie referendalne brzmiało:
    „Czy jesteś za przyjęciem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej uchwalonej przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 2 kwietnia 1997 r.?”

    Wyniki:
    TAK 6 396 641 głosów (53,45%)
    NIE 5 570 493 głosów (46,55%)
    Głosy nieważne 170 002 (1,40%)
    [razem 101,4%, coś tu nie gra, brawo wikipedia;]
    Frekwencja 42,86%

    w województwie rzeszowskim:
    TAK 80998 (27,14%)
    NIE 217446 (72,86% )

 8. Panie prezydencie proszę nie zapomnieć wspomnieć, prezydentowi RP że, wygrał pan konkurs na najpiękniejsze w Polsce a może nawet w UE, świątecznie oświetlenie ulic … No i proszę powiedzieć prezydentowi RP żeby następnym razem się pofatygował do Rzeszowa bo to tu jest stolica … imitacji ale jednak stolica 😉 …

 9. Tadzio Ferenc po spotkaniu z Prezydentem : Przyszedł do mnie z płaczem (a propos kierowcy MPK) – to go nie opierdoliłem. Przecież obecna konstytucja zatwierdzona za komucha mojego zioma Kwacha

  • To nie PIS, tylko prezydent państwa zaprasza prezydenta miasta. Wykazujesz zrozumienie polityki na poziomie pięciolatka.

  • Obrosnąć w piórka jak to napisałeś może tylko ten co nic nie robi, a prezydenta Ferenca docenili i doceniają za wielki wkład w rozwój miasta.

     • Konkret ? Które dobrze rozwijające się miasta , nie wykorzystują funduszy unijnych ? Znasz takie miasto, które rozwija się tylko z podatków , bez dotacji , kredytów, itp ?

    • @Viloa
     „rozwój głównie wizerunkowy”
     (prawie największy [czyt.najdroższy] most, droga do nikąd, śmietniki- kwietniki, podświetlanie krzaków, fontanna za miliony, „inwestycyjne” fanaberie zainspirowane podrózami po mniej lub bardziej egzotycznych krajach, przyłączanie na siłę gruntów rolnych bez żadnego planu zagospodarowania przestrzennego, ułatwianie życia znajomym deweloperom – budowanie bloków w krzakach bez wizji skomunikowania nowych osiedli z miastem…)
     W tym wypadku krytyka władz może być o wile bardziej konstruktywna niż bezmyślne klakierstwo z powodu ładnie pomalowanych płotów czy elewacji.

     • budowanie bloków w krzakach … albo wciskanie ich na siłę w centrum kosztem terenów zielonych/rekreacyjnych.

   • Przyłączenie do miasta na siłę wiosek i ugorów to nie jest rozwój. Wspieranie bandyckiej developerki to nie jest rozwój.
    Realizacja bezmyślnych własnych pomysłów za cudze pieniądze to nie jest rozwój. Nie liczenie się ze zdaniem innych to nie jest rozwój.
    Marnotrawienie publicznych pieniędzy na buble inwestycyjne to nie jest rozwój.
    Robienie roboty dla samej roboty w pierońskim tempie to nie jest rozwój.

    • Imitacjo człowieka myślącego, jak czytam twoje bzdurne komentarze, to mam wrażenie , że całym twoim światem jest internet i widok z twojego …kibla,pokoju czy piwnicy. Żeby wypowiadać się na temat rozwoju Rzeszowa trzeba ruszyć tyłek i zobaczyć jak wyglądają inne, podobne ludnościowo ,miasta.

     • inne, „podobne ludnościowo” miasta:
      – nie mają tylu uczelni więc nie składają się w tak dużej mierze ze studentów
      – mają zupełnie inną lokalizację (ludzie wybierają migrację do większych ośrodków, akurat Rzeszów na tym korzysta)
      – nigdzie nikt tak uparcie nie przyłącza okolicznych pól uprawnych czy całych wsi, co odbija się w statystykach

     • Wiejski geniuszu, może najpierw zapoznaj się z faktami, a potem zabieraj głos. Jelenia Góra przyłączyła 12 wsi, a Warszawa czy Kraków rozwijały się kosztem czego ? Tyle w temacie, bo szkoda czasu na próżne dyskusje z kimś takim jak ty. P.S. Nie mierz mnie swoją miarą , bo ja i moi rodzice jesteśmy rdzennymi rzeszowianami.

     • @Megi
      Warszawa stoi w korku, Kraków dusi się we własnym smrodzie a Jelenia Góra leży na przeciwległym krańcu Polski, z którego przysłowiowy rzut beretem na tzw. zachód, gdzie zarobki są >4x większe.
      Po co przyłączać nowe tereny rolne, skoro nie ma się pomysłu na zagospodarowanie przyłączonych już przed laty(?)
      Ps. Ze względu na ilość nieużytków czy terenów rolnych w mieście trudno nazwać Rzeszów wielkim miastem. Może w statystykach tak się prezentuje, w rzeczywistości wszystko wygląda inaczej.

     • @Megi
      „szkoda czasu na próżne dyskusje z kimś takim jak ty.”
      Z takim argumentem rozkładasz (się) na łopatki.

     • @Megi
      „ja i moi rodzice jesteśmy rdzennymi rzeszowianami”
      Gratuluję szlacheckiego pochodzenia.
      Nie zapominaj jednak, że Budziwój przyłączono do Rzeszowa dopiero w 2010 roku 😉

Comments are closed.