Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę ciężarowej scanii, który we wtorek wieczorem w Sokołowie Małopolskim koło Rzeszowa doprowadził do tragicznego wypadku. 

Jak już informowaliśmy, w wypadku, do którego doszło ok. godz. 16:30 na drodze ekspresowej S19, zginął około 40-letni mieszkaniec Niska (kierowca skody octavia). Tożsamość mężczyzny jeszcze jest weryfikowana przez policjantów. 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, który kierował ciężarową scanią z naczepą, jechał w kierunku Rzeszowa. Nagle zjechał w lewo, przebił bariery oddzielające jezdnie i zderzył się z jadącą w kierunku Sokołowa Małopolskiego skodą.

– Następnie samochód ciężarowy zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu, wciągając i przygniatając skodę – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Na miejscu zginął kierowca skody. 

Fragmentami rozbitych samochodów uszkodzone zostały jeszcze dwa auta – renault laguna i peugeot boxer, jadące w kierunku Sokołowa Młp. Kierowca scanii został ranny. 33-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy, ale wstępne badania na obecność substancji psychoaktywnych wykazały, że był on pod wpływem narkotyków. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jakich i jakie było ich stężenie w organizmie kierowcy, to wykażą badania krwi, która została pobrana od mężczyzny. W tej sprawie zostanie powołany biegły – mówi nam nadkom. Adam Szeląg. Po badaniach w szpitalu, 33-latek trafił do policyjnego aresztu. 

Po wypadku trasa S19 na odcinku Sokołów Młp. – Jasionka przez cała noc była zablokowana, policjanci zabezpieczali ślady. Ok. godz. 5:30 droga została odblokowana. 

Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama