Poszarzała, pozbawiona blasku, blada i zmęczona cera to częste pamiątki po zimie, których jak najszybciej chcemy się pozbyć wraz z nadejściem wiosny. Na szczęście, dzięki intensywnej pielęgnacji rozświetlającej, będziesz w stanie w szybkim tempie przywrócić jej zachwycający blask. 

Dowiedz się, po jakie kosmetyki sięgnąć, oraz o jakich zasadach pamiętać, by Twoja skóra zawsze wyglądała na zdrową i wypoczętą.

Makijaż dodający blasku

Aby wykonać perfekcyjny makijaż rozświetlający, zacznij od nałożenia specjalnej bazy. Tego typu kosmetyki zawierają pigmenty odbijające światło lub połyskujące drobinki z miki bądź masy perłowej.

Kolejnym krokiem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości. Czerwone plamki zamaskujesz zielonym korektorem, zaś sińce pod oczami – żółtym. Przy pomocy płynnego i, co bardzo ważne, o ton jaśniejszego od skóry korektora w pędzelku, możesz także ukryć głębokie zmarszczki. Na tak przygotowaną twarz nanieś podkład lub krem tonujący. Ten drugi słabiej barwi skórę, ale ma więcej składników pielęgnujących, dlatego jest wskazany dla bardzo suchej cery.

Na koniec warto podkreślić niektóre części twarzy rozświetlaczem w pudrze lub kremie. Najlepiej nanieść go pod łukiem brwiowym, w wewnętrznym kąciku oka, na brodzie i w zagłębieniu pod nosem.

Wszystkie wymienione kosmetyki, niezbędne do wykonania makijażu rozświetlającego, znajdziesz w specjalnej kolekcji marki Wibo, dostępnej w drogerii internetowej Makeup.pl: https://makeup.pl/brand/382575/.

Ekspresowa kuracja rozświetlająca

Czasami cera jest tak bardzo pozbawiona blasku, że przed nałożeniem makijażu wymaga dodatkowego przygotowania. Pielęgnacja rozświetlająca powinna się wówczas składać z czterech niezwykle ważnych etapów:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
1. Staranne oczyszczenie

Niezbyt dokładnie usunięte kurz, tłuszcz i resztki kosmetyków zatykają pory i spowalniają proces nocnej regeneracji, dlatego do wieczornego demakijażu warto przyłożyć się dwa razy bardziej niż dotychczas. Pamiętaj, aby preparat usuwający makijaż był dostosowany do Twojego rodzaju skóry.

W przypadku suchej dobrze sprawdzą się mleczka, zaś do tłustej i mieszanej lepiej stosować płyny beztłuszczowe. Zmywając tusz i cienie, nie trzyj powiek wacikiem nasączonym preparatem, lecz delikatnie go przyłóż i przytrzymaj przez dłuższą chwilę, aby kosmetyki kolorowe mogły się rozpuścić.

2. Złuszczający peeling

Złuszczanie skóry przyczynia się do poprawy jej kolorytu, ponieważ dokładnie usuwa martwy naskórek o szarawym zabarwieniu oraz pobudza krążenie krwi. Do cery tłustej i mieszanej można stosować kosmetyk mechaniczny pełen drobinek ścierających, natomiast sucha pokocha peeling enzymatyczny zawierający enzymy roślinne rozpuszczające martwy naskórek bez potrzeby tarcia.

3. Rozjaśniająca maseczka

Nakładaj ją dwa razy w tygodniu tuż po peelingu, aby oczyszczona z martwych komórek skóra wchłonęła więcej składników odżywczych. Przy cerze tłustej i mieszanej najlepiej stosować maseczkę z białej glinki, która reguluje wydzielanie sebum i zwęża pory, a ponadto delikatnie rozjaśnia skórę. Z kolei do suchej polecane są kosmetyki z kolagenem, kwasem hialuronowym, olejami roślinnymi i ceramidami.

4. Dogłębne nawilżenie z kremem lub serum

W kuracji rozświetlającej doskonale sprawdzą się preparaty z witaminą C, która rozjaśnia skórę, chroni ją przed wolnymi rodnikami, uszczelnia naczynia krwionośne i pobudza produkcję kolagenu. Wspaniałe działanie gwarantują również regenerująca i likwidująca przebarwienia witamina A, wyrównująca powierzchnię skory witamina D czy pobudzający krążenie miłorząb japoński.

Jeśli chcesz wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji kosmetyk o intensywniejszym działaniu niż krem, wybierz serum do twarzy z witaminą C i minerałami. Tego typu preparaty często zawierają pigmenty rozświetlające, które rozpraszają światło, dzięki czemu cera wydaje się gładka, a zmarszczki płytsze.

Reklama