Zdjęcie: Materiały prasowe

Dział Doradztwa Podatkowego Deloitte został objęty rocznym programem, który ma pokazać, czy pracownicy będą krócej pracować. Także w Rzeszowie. 

Testy 36-godzinnego tygodnia pracy w Deloitte trwają od pół roku. Pracownicy znanej firmy doradztwa podatkowego już od ponad dwóch lat pracują w trybie hybrydowym. Teraz trwają testy skróconego tygodnia pracy – z 40 do 36 godzin. W wyborze ostatecznego rozwiązania Deloitte współpracuje z brytyjską firmą badawczo-konsultingową Autonomy.

Krócej nie znaczy gorzej

Pierwszą spółką Deloitte, która testuje skrócony tydzień pracy, jest Doradztwo Podatkowe, zatrudniające obecnie 1000 pracowników w 9 biurach w Polsce, w tym w Rzeszowie. Łukasz Madej z działu Doradztwa Podatkowego Deloitte mówi, że firma chce zadbać o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym pracowników (tzw. work-life balance).

Wierzymy, że wprowadzone przez nas innowacje mogą przyczynić się do znacznego wzrostu produktywności wśród naszych pracowników, która wpłynie pozytywnie również na jakość świadczonych przez nas usług mówi Łukasz Madej. 

Roczny test skróconego tygodnia pracy w Deloitte poprzedziły warsztaty i wyniki ankiet wśród pracowników. Z tych ostatnich wynika, że większość pracowników uważa, że pracując krócej, będzie tak samo wydajna. Deloitte rozważa 4-godzinne piątki, co drugi piątek wolny i dodatkowe dni urlopu w ciągu roku. 

– Żadne z tych rozwiązań nie wiąże się dla pracowników z obniżeniem ich wynagrodzenia – zwraca uwagę Deloitte. – Niemal wszyscy pracownicy Doradztwa Podatkowego popierają ten projekt, mimo iż uważają, że krótszy lub wolny piątek nie musi być dla każdego – mówi Łukasz Madej. Decyzja o wyborze modelu pracy zapadnie w przyszłym roku. 

Przyszłościowa wizja

Z najnowszego raportu Deloitte „Global Human Capital Trends” wynika, że 80 proc. respondentów uważa, że dobre samopoczucie pracowników ma duży wpływ na sukces firmy. 95 proc. szefów pionów HR przyznaje, że wypalenie zawodowe działa destrukcyjnie też na pracę innych. 

– To wielka szansa dla szefów firm na zwiększenie produktywności całego zespołu – mówi o testach krótszej pracy Joanna Świerzyńska, liderka zespołu ds. rozwiązań dla pracodawców w Deloitte. – Elastyczny tydzień pracy może okazać się niezwykle przyszłościową wizją, która zyska większą popularność u przedsiębiorców w Polsce i na świecie – dodaje.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama