Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

10 mln zł kosztował remont Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2. Mali pacjenci będą leczeni najnowocześniejszym sprzętem. 

Remont kliniki szpitala przy ulicy Lwowskiej trwał ponad rok. W tym czasie klinika cały czas przyjmowała pacjentów. – Remont zmienił zupełnie warunki hospitalizacji pacjentów – mówi Barbara Rogowska, dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. 

W klinice jest teraz 25 łóżek w 12 salach dla dzieci w wieku 0-3 lat, 4-9 lat i młodzieży od 10 do 18. roku życia. Klinika posiada jedną izolatkę z dostępem do węzła sanitarnego, 7 sal dwu łóżkowych, 5 sal trzy łóżkowych, 4 sale z dostępem do własnej łazienki.

W klinice jest gabinet badań EEG, czyli elektroencefalografia, która polega na badaniu aktywności mózgu. Przechodzą je osoby, które mają napady padaczkowe, znaczne problemy z pamięcią, zaburzenia wzroku, bóle głowy, czy omdlenia. 

– Umiejętności zespołu umożliwiają prawidłową interpretację wyników badań i leczenie ciężkich schorzeń neurologicznych – podkreśla prof. Lidia Perenc, kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej i Pediatrii.

Dla najciężej chorych powstały dwie sale intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem małych pacjentów. Każda z sal wyposażona jest w telewizor, część pomieszczeń jest klimatyzowanych.

Klinika posiada gabinet do opisów badań EEG, dwa gabinety lekarskie, dwa gabinety psychologa, gabinet konsultacyjny, gabinet badań wyposażony w aparaturę dla dzieci niedosłyszących – ROBUST, pokój dla rodzica z dostępem do aneksu kuchennego.

Są również pomieszczenia przeznaczone na świetlicę lub przyszpitalną szkołę. Oddział wyposażono w nowe pompy do podawania leków, cztery monitory funkcji życiowych, inhalatory, nowe łóżka szpitalne oraz nowe komputery.

Modernizacja kliniki kosztowała ponad 10,8 mln zł.

To jedyny ośrodek na Podkarpaciu, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, chorób neurologicznych, chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów dzieci od pierwszego miesiąca do 18 lat.

Do kliniki trafiają pacjenci z całego województwa.

(kms)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama