Reklama

Sporo ostatnio oburzenia z powodu przebiegu nowych dróg na nowych rzeszowskich osiedlach. Ludzie nie byli wcześniej informowani o lokalizacji tych tras.

Gdy tereny te stanowiły oddzielne miejscowości Budziwój, Biała i Zwięczyca, o tych sprawach nie rozmawiano albo takich planów nie było. Zabrakło ustaleń dotyczących wybudowania przyszłych dróg, co sprawia, że teraz niektóre domy i budynki gospodarcze mają być wyburzone.

Dzisiaj ludzie są zbulwersowani. Denerwują się, bo za oknami będą mieć szeroką drogę z pędzącymi tirami. Z drugiej strony domu też jest ruchliwa ulica. Jak potem tu żyć?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Do takich sytuacji dochodzi, gdy brak jest wcześniejszych rozmów i ustaleń. Potem jest zaskoczenie i oburzenie. A przecież można było wcześniej wszystko poustalać, pozapisywać wspólne plany na przyszłość i tego później się trzymać.

Tak dzieje się gdzie indziej w Polsce – nie łatwowierność i mgliste obietnice, ale twarde negocjacje rozpoczęte dużo wcześniej, aby był czas na precyzyjne poustalanie wszystkich szczegółów.

Reklama