Pierwsze świąteczne światełka w Rzeszowie już rozbłysły [ZDJĘCIA]

14
Reklama

W centrum Rzeszowa można już podziwiać świąteczne oświetlenie. Ratusz zapłaci za nie ponad 1 mln zł. 

 

Świąteczne oświetlenie zamontowała firma Multidekor. Oświetlenie jest droższe o 200 tys. zł od ubiegłorocznego, ponieważ  przyozdobione nim trzy dodatkowe skrzyżowania: ul. Lubelska z ul. Warszawska, al. Rejtana z al. Kopisto oraz rondo Ulmów. 

Oświetlenie świąteczne będzie cieszyło mieszkańców Rzeszowa do połowy lutego. Na Rynku stanęła 15-metrowa z barokowymi konstrukcjami aluminiowymi oraz bombkami nietłukącymi.

Z kolei latarnie w ścisłym centrum miasta przyozdobiono iluminacjami przypominającymi kielichy kwiatowe. Zgodnie z tradycją drzewa, które znajdują się na Rynku oraz studnia „obsypano” diodowymi mrugającymi „kryształkami”.

Na ul. 3 Maja stanęła dekoracja wolnostojąca w kształcę bombki z przejściem. Ozdobiono  też latarnie przy ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej oraz Placu Farnym, ul. Mickiewicza.

Ozdoby świąteczne znalazły się również przy ul. Marszałkowskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim, rondzie im. Jana Pawła II,  al. Cieplińskiego, ul.  Lisa-Kuli, Placu Śreniawitów, ul. Słowackiego, ul. Kilara, skrzyżowaniu alei Kopisto, Rejtana z al. Niepodległości, Moście Zamkowym, ul. Grottgera, Asnyka, Piłsudskiego, Matejki, Sokoła, Hetmańskiej, Krakowskiej oraz Wiadukcie Śląskim.

Dekoracje 3D zyskały również rzeszowskie ronda: Pobitno – 5-ramienna gwiazda, Ulmów – dekoracja latarniowa w postaci „sopelków” światła, Kuronia – dekoracja latarniowa i Pileckiego – bombka z kokardą.

(jg)

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. Dziś gdy spadł śnieg Rzeszów wyglądał jak w bajce jak na starych przedwojennych pocztówkach z Anglii z czasów wiktorianskich. Kiedyś tu się przeprowadzę 🙂

 2. Milion w błoto.
  Nie! W tym roku DWA miliony w błoto, bo krzaczki i drzewka też musza być podświetlane, ku chwale wielce nam panującego sołtysa Rzeszowa ze wsi Budziwój. A w kolejce kolejne bzdety czekają!

  2 miliony można było wydać na o wiele bardziej potrzebne inwestycje, na przykład remont ulicy Chmaja albo jako wkład własny do budowy stref „parkuj i jedź” na obrzeżach miasta!

  Ale głupi naród woli świecidełka, malowane elewacje, innowacyjną kostkę, błyskotki, grające sadzawki, lewitujące alufelgi, zakorkowane ulice, galerie w centrum miasta pod władaniem monopolisty – krętacza – kumpla sołtysa z prawomocnym wyrokiem i inne mydlące oczy pierdoły.

   • „gość z Rzeszowa” pewnie tylko tutaj pracuje a na weekend do siebie do gminy jedzie passerati z gazem gdzie jedyna iluminacja to jak sołtys firanke odsłoni i pokaże choine w przedpokoju 🙂

 3. …Na Rynku stanęła 15-metrowa z barokowymi konstrukcjami aluminiowymi oraz bombkami nietłukącymi…

  Kto/co stanęło..?
  Ktoś to czyta przed publikacją..??

  Robota się robi a tempo musi być pierońskie…

 4. Kiepskie wykonanie na ulicy marszałkowskiej oraz moście tarnobrzeskim jedne światełka na latarniach świecą na biało ciepła barwą drugie na zimną barwę i pomieszane jest to tak ze hoho np. 3 latarnie cieplej barwy 1 zimnej później, 2 ciepłej i 2 zimnej jakaś paranoja a nie ładne oświetlenie

 5. ” dekoracja wolnostojąca w kształcę bombki z przejściem”
  Nie ma to jak działać na zasadzie „kopiuj – wklej” z poprzedniego artykułu.
  A że z błędami? – nieistotne.
  Brawo pani redaktor!

 6. W niedziele śnieg biorę aparat i idę focić 🙂
  Pięknie się Rzeszów prezentuje. Na wizerunku nie ma co oszczędzać.

Comments are closed.