Zainteresowania oraz chęć zrobienia kariery – to właśnie te czynniki mają wpływ na wybór kierunku studiów. Istotnym aspektem jest jednak także perspektywa zatrudnienia oraz wysokość wynagrodzenia w danym sektorze. W Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie trwa rekrutacja na nowy rok akademicki. Które kierunki studiów są najlepiej opłacalne? Poznaj top 5 „pewniaków”, które zapewnią wysokie zarobki po studiach.

 Biomedycyna

Trafiony kierunek studiów jest gwarantem zatrudnienia oraz wysokich zarobków już na początku drogi zawodowej. Doskonałym przykładem kierunku, który w swojej ścieżce kariery oferuje prestiżowe stawki wynagrodzeń, jest nowość w ofercie WSIiZ – Biomedycyna.

Wykształcenie zdobyte na tym kierunku umożliwia pracę w laboratoriach naukowo – badawczych, w obszarze badań klinicznych przy wprowadzaniu na rynek nowych leków, substancji czynnych oraz procedur medycznych. Rozwój Biomedycyny – to krok milowy w branży medycznej!

Kształcenie na kierunku Biomedycyna obejmuje wiedzę z zakresu budowy ciała człowieka i fizjologicznych procesów w nim zachodzących, genetyki, biologii komórki, biologii molekularnej, biochemii i biostatystyki, analiz laboratoryjnych i doświadczeń eksperymentalnych, a także wiedzę medyczną z patologii ogólnej, diagnostyki i leczenia chorób.

Kandydatowi oferowane są dwie specjalności: Biomedycyna eksperymentalna oraz Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych. Wśród możliwych zawodów dla absolwenta tego kierunku znajduje się: Koordynator/ Asystent badań klinicznych, dla którego średnie wynagrodzenie wynosi 5-7 tys. zł netto. Wraz ze wzrostem kwalifikacji w dziedzinie biomedycyny, jak również w obszarze badań klinicznych wzrasta także wynagrodzenie. Manager Projektu może liczyć na wynagrodzenie rzędu 9 tys. zł netto, Monitor Badań Klinicznych średnio zarabia 15 tys. zł netto. Na najwyższe zarobki może liczyć Manager Badań Klinicznych/ Globalny Manager Badań Klinicznych – mowa tutaj o kwocie 17 tys. zł netto (dane z Raportu Płac i Preferencji Pracowników. Badania Kliniczne. Pharma Jobs 2022).

Informatyka

Nie jest tajemnicą, że sektor informatyczny od dłuższego czasu jest jednym z najbardziej perspektywicznych oraz najlepiej opłacanych na rynku, i to zarówno polskim, jak i zagranicznym. Decydując się na studia na tym kierunku zwiększysz więc swoje szanse na zawodowy sukces. Szybko postępująca digitalizacja i stały wzrost zapotrzebowania na specjalistyczne usługi umacnia pozycję przedstawicieli branży IT. Warto odpowiednio to wykorzystać i stać się częścią świata nowoczesnych technologii.

Informatyka dostępna jest w ofercie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w ramach studiów I stopnia w języku polskim i angielskim. Warto także wziąć pod uwagę fakt, że wykwalifikowani specjaliści dbający o rozwój technologii mogą pracować zdalnie z każdego zakątka świata, a pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na świat, przyspieszając cyfrową rewolucję.

Zgodnie z Raportem Płacowym 2023, przeprowadzonym przez firmę badawczą Valueships na zlecenie Organizacji Pracodawców Usług IT – średnie zarobki na stanowisku programisty wynoszą 8-15 tys. zł netto, Webdeveloper średnio zarabia 6 tys. zł netto, DataScientist – 10 tys. zł netto. Najwyższe zarobki przypadają Software Developerowi, mowa tu o kwocie 16 tys. zł netto.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, jako pierwsza i jedyna w Polsce uczelnia niepubliczna, otrzymała Certyfikat Doskonałości Kształcenia od Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kierunku Informatyka, a doceniając możliwości uczelni w tym zakresie amerykański koncern CISCO właśnie WSIiZ powierzył realizację kursów informatycznych dla 10 tysięcy ukraińskich uchodźców czyli Start It. Cisco4 Ukraine.

Logistyka

Duże szanse na znalezienie zatrudnienia atrakcyjnego pod względem wynagrodzenia mają także absolwenci kierunku Logistyka. Szeroki wachlarz możliwości oraz wysokie zarobki sprawiają, że studia na kierunku Logistyka to dobra inwestycja w przyszłość.

Wykwalifikowany specjalista w zakresie logistyki może szukać pracy nie tylko w firmach transportowych i spedycyjnych, ale także w jednostkach administracji publicznej, firmach handlowych i produkcyjnych oraz na rynkach magazynowych, gdzie swoje bazy mają światowe koncerny.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal praca.money.pl Spedytor średnio zarabia ponad 5 tys. zł netto, osoba na stanowisku Specjalista ds. logistyki zarabia średnio 7 050 brutto, Inżynier Utrzymania Ruchu i Product Manager – 7-9 tys. zł netto, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu – 8,5 tys. zł netto. Na najwyższą pensję może liczyć kierownik ds. logistyki jego wynagrodzenie sięga 11 469 zł brutto.

Studia logistyczne w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania umożliwiają otrzymanie kompleksowej wiedzy z zakresu nauk o zarządzaniu i jakości (m.in. zarządzanie produkcją i usługami, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie jakością) oraz wiedzy kierunkowej (m.in.  na temat inżynierii systemów i analizy systemowej, ekonomiki transportu, infrastruktury logistycznej, symulacji procesowej) pozwalającej na właściwe zrozumienie zasad rządzących współczesną logistyką, zrozumienie i interpretację zjawisk i procesów sektora TSL oraz kształtowanie krytycznego rozumienia teorii wiedzy, dotyczącej tych zjawisk i procesów. Co więcej, jest szansa potwierdzić swoje kompetencje zawodowe poprzez zdobycie branżowych certyfikatów TÜV NORD Polska. Dodatkowym atutem ukończenia studiów logistycznych jest aspekt stabilności zatrudnienia przy jednoczesnym dynamicznym rozwoju branży.

Grafika komputerowa i produkcja multimedialna

Dobrym przykładem kierunku, który jest przepustką do ofert pracy z atrakcyjnym wynagrodzeniem, jest również Grafika komputerowa. Absolwenci tego kierunku mają spore możliwości rozwoju kariery. Mogą znaleźć zatrudnienie jako pracownik stały lub łącząc kilka projektów jako freelancer w agencjach reklamowych, studiach filmowych, firmach produkujących gry komputerowe, firmach usługowych i wielu branżach handlowych. To również możliwość pracy przy stronach internetowych, social mediach, szeroko pojętym marketingu oraz wydaniu outdoor.

Studia w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania to nie tylko stricte Grafika komputerowa i produkcja multimedialna, ale także konkretne specjalności: Wizualizacja i efekty specjalne, Komunikacja wizualna w marketingu, Projektowanie interaktywne, a wszystko to pod okiem doświadczonych praktyków, posiadających także rzetelną wiedzę teoretyczną. Ten kierunek to doskonała ścieżka kariery dla osób uzdolnionych artystycznie i tych, którzy odnajdują się w pracy w środowisku cyfrowym.

Jak wyglądają zarobki po studiach Grafiki komputerowej? Według portalu praca.money.pl Grafik komputerowy i Grafik 3D zarabiają 4-6 tys. zł netto. Web Designer i Ilustrator mogą liczyć na wynagrodzenie rzędu 6 tys. zł netto. Najwięcej zarabiają: Animator 2d – 10 tys. zł netto i UX Designer – 11-14 tys. zł netto.

Digital Marketing

Ogromny wzrost gospodarki cyfrowej napędzony m.in. pandemią koronawirusa pokazał, jak ważnym obszarem działań marketingowych jest przestrzeń cyfrowa. W obecnych czasach czynna obecność firm handlowo-usługowych w sieci to absolutna podstawa, której nie sposób zaniedbać.

Digital marketing, jako zbiór działań skupionych na reklamowaniu produktów i usług w sieci, wykorzystuje m.in. social media, wyszukiwarki i witryny internetowe, aplikacje mobilne oraz wiadomości SMS/ mailing. Skuteczny digital marketing to przede wszystkim działania wieloaspektowe, stąd też absolwenci tego kierunku będą mieli szerokie spektrum wyboru ścieżki kariery najlepszej dla siebie. Pozycjonowanie, content marketing, social media marketing, influencer marketing, e-mail marketing czy kampanie internetowe to w obecnych czasach kluczowe działania marketingowe, pozwalające firmom utrzymać dobrą pozycję na rynku.

Studia na kierunku Digital Marketing w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania pozwalają na zdobycie wiedzy praktycznej i niezbędnej do kreowania wizerunku w sieci.

A jak wyglądają płace w tym sektorze? Zgodnie z portalem praca.money.pl Specjalista ds. SEO, e-commerce czy PR mogą liczyć na zarobki rzędu 5 tys. zł netto, Specjalista ds. marketingu internetowego – 6 tys. zł netto. Warto wziąć też pod uwagę fakt, że jest to wyjątkowo dynamiczna branża i że wraz z ciągłym jej rozwojem rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu marketingu internetowego, a w ślad za tym – absolwenci tego kierunku mogą liczyć na coraz intratniejsze oferty pracy.

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama