Holenderski zespół symfoniczno-rockowy Within Temptation będzie gwiazdą tegorocznego Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie. Nie zabraknie również muzycznych kolektywów.

Czwarta edycja festiwalu Wschód Kultury, który Rzeszów organizuje wspólnie Lublinem i Białymstokiem, odbędzie się w stolicy Podkarpacia w dniach 23-26 czerwca. Najważniejszym punktem czterodniowego Europejskiego Stadionu Kultury będzie koncert główny, który 24 czerwca (piątek) odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej.

Już wiadomo, że gwiazdą ESK 2016 będzie holenderska grupa Witihin Temptation, która wykonuje epicki, symfoniczny metal z elementami rockowymi. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy urokliwej wokalistki Sharon den Adel i gitarzysty Roberta Westerholta.

Do najpopularniejszych utworów Witihin Temptation można zaliczyć m.in. „Stand my ground”, „Angels”, „Faster”, „Memories”, „All I need”, czy Shot in the dark”.

Zespół na swoim koncie ma ponad 3 miliony sprzedanych płyt CD I DVD, wydając je w 48 krajach. Są zdobywcami 30 złotych i platynowych płyt oraz dwóch nagród MTV European Music Awards, dwóch nagród World Music Awards i wiele więcej.

Within Temptation był jednym z zespołów, występujących podczas ostatniej edycji Przystanku Woodstock, dając wtedy koncert przed kilkusettysięczną publicznością.

Ostatni album “Hydra” holenderska grupa wydała w 2014 r. Jedną piosenkę z tej płyty  „Whole World Is Watching” gościnnie zaśpiewał Piotr Rogucki, wokalista zespołu Coma. Holendrzy wystąpią właśnie z Roguckim podczas koncertu kolektywów muzycznych ESK.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na scenie zagrają jeszcze kolektywy: Natalia Nykiel i Golden Parazyth z Litwy, Dawid Kwiatkowski i The Hardkiss z Ukrainy, Skubas i Jono McCleer z Wielkiej Brytanii, Sarsa i Green Room & Dato Lomidze z Gruzji.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że oficjalne ogłoszenie artystów, którzy zagrają na stadionie, ma nastąpić w najbliższy poniedziałek.

W trakcie tegorocznej edycji ESK w Rzeszowie odbędzie się 40 różnorodnych wydarzeń, w tym koncerty, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie i wiele więcej. Miasto odwiedzi 150 artystów z 10 krajów. Wkrótce poznamy szczegóły programu.

W poprzednich edycjach ESK gwiazdami koncertu głównego byli m.in. Guano Apes, Morcheeba, Tanita Tikaram, White LiesThe Fratellis. Wstęp na koncerty, podobnie jak i na pozostałe wydarzenia ESK jest bezpłatny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama