Podkarpacka policja ma 20 nowych funkcjonariuszy. Oto oni [ZDJĘCIA]

10
Reklama

– Jesteście w gronie najlepszych z najlepszych – mówił w czwartek nadinsp. Krzysztof Pobuta, szef Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy w szeregi podkarpackiego garnizonu.

 

Policjanci w czwartek w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie złożyli ślubowanie. Słowa roty wypowiedzieli w obecności swoich najbliższych, kierownictwa podkarpackiej policji oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych województwa.

– To wyjątkowy dzień dla 18 policjantów i 2 policjantek, którzy wypowiadając rotę ślubowania stali się pełnoprawnymi funkcjonariuszami. W tej uroczystości towarzyszyli im najbliżsi – rodzice, rodzeństwo, małżonkowie i przyjaciele – poinformowała podkarpacka policja.

Wszyscy nowo przyjęci policjanci z rąk szefa podkarpackiej policji nadinsp. Krzysztofa Pobuty odebrali legitymacje służbowe. Gratulacje i życzenia przekazali im wojewoda Ewa Leniart i Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

– W szeregi podkarpackiej policji trafiają tylko najlepsi z najlepszych, którzy w wieloetapowym procesie rekrutacji osiągną najwyższe wyniki. Wy jesteście w tym gronie – mówił do nowych funkcjonariuszy komendant Pobuta.

Już za kilka dni wszyscy funkcjonariusze trafią do szkół policyjnych, gdzie rozpoczną szkolenie podstawowe. Później trafią do swoich jednostek macierzystych – Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend w Stalowej Woli, Przemyślu i Lesku.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

10 KOMENTARZE

  1. Ten najgrubszy to pewnie komediant naczelny.
    Widać teraz w policji czym grubszy tym wyższy stolec dostaje.
    Jak on zdaje roczne testy sprawnościowe?
    No, chyba ze u Mc Donalda , chyba tak.

  2. a te policjantki jak maja okres albo sa przed to SOM NORMALNE czy tez im szajba odpie….jak mojej starej a jak juz dostana okres to SOM tez takie wybij okno

  3. Panie najmocniejszy z mocnych nad pod i przed inspektorze. Ile razy trzeba podciągnąć się na drążku wstąpić w szeregi taj zacnej służby?

  4. panie komendancie , dlaczego pan kłamie że w szeregi podkarpackiej policji trafiają tylko najlepsi z najlepszych … przecież to jest banda nieudaczników oczywiście nie obrażając nikogo , Mam jeszcze jedno pytanie , dlaczego zawsze przejeżdżając przez Miasto Lesko jest ono całe otoczone przez kabaryny , jak nie koło Restauracji (Szelc) to koło supermarketu Biedronka oraz Tesco i co najlepsze że wszystko się dzieje w jednym czasie , dla mnie to troszeczkę śmieszne i żenujące żeby z tak małego miasteczka robić policyjne miasto … czasami to naprawdę strach przejeżdżać przez nie. Zawsze trafi się jakiś wycwaniony (szeryf) który myśli że jest właśnie jednym z najlepszych i myśli że ma władzę absolutną , po co dawać złudne nadzieje ? Wydaję mi się że jesteście tutaj od tego aby nas chronić , pomagać zagwarantować nam opiekę , a kiedy bym Was nie widział to zawsze lekki dreszczyk jest bo kto wie do czego dzisiaj mogą się dowalić.

Comments are closed.