Rekordowe wakacje dla lotniska w Jasionce. Coraz więcej pasażerów

8
Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl
Reklama

Ponad 140 tysięcy pasażerów obsłużonych w lipcu i sierpniu to najlepszy wynik w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Wakacyjny rekord lotnisko zawdzięcza przede wszystkim podwojeniu ruchu na połączeniach czarterowych, a także większej ilości pasażerów na lotach krajowych.

Łączna liczba operacji lotniczych w lipcu i sierpniu w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła aż o jedną czwartą.

– Wyniki uzyskane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dowodzą, że mieszkańcy Podkarpacia i sąsiednich regionów udając się na wakacje coraz częściej korzystają z połączeń lotniczych, oszczędzając w ten sposób czas i podnosząc komfort podróży – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Tabisz zapowiedział, że władze lotniska „intensywnie pracują” nad uruchomieniem nowych letnich kierunków w 2018 roku, a także zwiększeniem liczby oferowanych miejsc na istniejących trasach, które cieszą się największą popularnością. – Chcemy również dalej rozwijać połączenia z portami przesiadkowymi – dodaje Michał Tabisz.

W miesiącach wakacyjnych lotnisko w Jasionce obsłużyło rekordową liczbę pasażerów na trasie Rzeszów – Warszawa, która w porównaniu z 2016 rokiem wzrosła o ponad 20 procent, a w sierpniu po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 tysięcy pasażerów. PLL LOT wykonuje codziennie cztery, a w niektóre dni nawet pięć lotów z Rzeszowa do stolicy.

Niezmiennie dużym powodzeniem cieszą się loty do Wielkiej Brytanii liniami Ryanair.
W najbliższą sobotę 9 września zostanie uruchomione kolejne, już trzynaste w tygodniu połączenie z Rzeszowa do Londynu.

Lotnisko w Jasionce oferuje również regularne loty do Monachium (codziennie), Dublina, Manchesteru, East Midlands i Bristolu, zaś w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu, a także połączenia czarterowe do Grecji, Bułgarii i Turcji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

8 KOMENTARZE

 1. NIestety fakty są takie, że odkąd lotniskiem rzadzi obecny prezes z nadania parti rządzącej to w Jasionce mamy całkowita stagnację. Nie dość, że nie udało się pozyskać żadnego nowego przewoźnika to jeszcze widać gołym okiem, że nikt nawet takich prób nie podejmuje. Nie ma żadnych nowych inwestycji, a lotnisko zwyczajnie wegetuje. Obecne władze lotniska nie mają żadnej wizji ani żadnych planów, mam wrażenie, że wręcz pilnują aby Rzeszów nie przegonił innych lotnisk zwłaszcza świetnie rozwijającego się Lublina oraz nie zagrażał interesom krakowskiego lotniska. Chwalić się minimalnym przyrostem to jakaś paranoja, szczególnie, że zasługa władz portu w tym żadna. Powód to oni mają co najwyżej do wstydu, że zmarnowali kolejne szanse. Wypowiedzi Tabiasza pokazują tylko jedno, że ten człowiek nie ma kompletnego pojęcia i powinien zostac natychmiast odwołany.

  • Dokładnie jest jak mówisz. Ponad rok temu, może półtora miało być połączenie do USA.
   Z tymi ludźmi co teraz jest stagnacja a nie rozwój.

 2. A kiedy loty do NY. W Usa tania elektronika jak barszcz zwłaszcza że złoty silny. Tylko latać. Niestety zapowiadają zapowiadają i tyle z tych zapowiedzi.

  • Co ty wiesz, w nogach śpisz. Sam osobiście budował? Polacy to budowali, jak wiele innych obiektów w tamtym czasie w Polsce, pracowali ponad siły, umierali z przemęczenia i głodu albo z kulą w głowie, bo pijany Niemiec chciał się zabawić, gdzie ty widzisz zasługę Hitlera w istnieniu lotniska w Jasionce? Może jeszcze wyślij podziękowania do niemieckiej ambasady, że mamy lotnisko.

   • Założysz się, że gdyby nie plan Barbarossa, to by dziś tu lotniska nie było? Granica niemiecko radziecka po 1939 była blisko i wybudowanie go było na potrzeby zbliżającej sie wojny niedawnych sojuszników.

 3. Hitlerowski plan Barbarossa… był początkiem lotniska w Jasionce. Gdyby nie ten malarz z Austrii to tego lotniska o tej pory by nie było.

Comments are closed.