Wypadek w Rzeszowie. Kierowca mitsubishi potrącił 11-letnią dziewczynkę

6
Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w wyniku wypadku przy al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Została ona potrącona przez 25-letniego kierowcę mitsubishi. 

O wypadku poinformowali nas Czytelnicy Rzeszów News. „Potrącenie rowerzysty na pasach na Cieplińskiego” – napisał pan Daniel.

Bartosz Wilk z podkarpackiej policji potwierdza, że do zdarzenia doszło przed godz. 15:30.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 11-letnia dziewczynka przejeżdżała na rowerze przez oznakowane przejście dla pieszych. Jechała od strony ul. Sokoła w kierunku Parku Jedności Polonii z Macierzą. 11-latka została potrącona przez 25-letniego kierowcę mitsubishi, który jechał od al. Piłsudskiego w kierunku ul. Lisa Kuli – mówi Bartosz Wilk.

W wyniku potrącenia, dziewczynkę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala. Ze wstępnych informacji wynikało, że obrażenia 11-latki nie zagrażają jej życiu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-latka. Mężczyzna był trzeźwy. 

Na al. Cieplińskiego nie ma już utrudnień w ruchu. Zakończyły się one przed godz. 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Tam jest przejście dla pieszych a nie ścieżka rowerowa wiec wina dziecka a nie kierowcy samochodu. Gdzie byli rodzice dziecka jak ktoś wyżej napisał.

  2. Rozmawiałem z dziewczyną która jechała obok i z tego co mówiła to dziewczynka bez rozglądnięcia się wjechała szybko na pasy w momencie gdy aura już z przed pasów ruszyły.

  3. Współczucie dla dziecka, ale tam chyba nie ma możliwości przejazdu rowerem.
    Miesiąc (?) temu w tym samym miejscu miała wypadek rowerzystka. I nic się nie zmienia.
    Dalej przejścia dla PIESZYCH to miejsce rajdów rowerowych

    • Najgorsze jest to, że rodzice nie uczą dzieci przepisów obowiązujących rowerzystów. Przypuszczam, że sami ich nie znają. Nie raz widzę całe rodziny przejeżdżające po pasach, mimo, że obok jest przejazd i światła dla rowerzystów lub jeżdżących „pod prąd” na ścieżkach rowerowych.

Comments are closed.