Reklama

Od piątku (31 października) rzeszowscy policjanci rozpoczynają akcję „Znicz”. Na drogach będzie więcej funkcjonariuszy. We Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach.

Akcja „Znicz” potrwa do poniedziałku (3 listopada). Podczas świątecznego weekendu na drogach oraz w pobliżu cmentarzy natężenie ruchu znacznie wzrośnie. Policjanci będą kierować ruchem, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym i kierowcom. Zadbają także o płynność ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych oraz głównych ciągach komunikacyjnych.

Zmiany w ruchu w obrębie rzeszowskich cmentarzy we Wszystkich Świętych obowiązywać będą od godz. 6:00 do 22:00.

Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem przy ul. Cienistej będzie odbywał się ul. Bałtycką i Morgową, na których ruch odbywać się będzie jednokierunkowo (wjazd od strony ul. Lwowskiej). Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, gdzie ruch będzie odbywał się również jednokierunkowo – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK, TAXI, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.

Dojazd do bramy cmentarza znajdującej się przy ulicy Polnej możliwy będzie od ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ul. Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską. Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo, gdyż na skrzyżowaniu ulicą Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy będzie po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Podczas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne z ulicą Kujawska i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 przy ul. Lwowskiej.

Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można będzie na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej, która stanowi nie tylko drogę dojazdu do cmentarza przy ul. Cienistej, ale przede wszystkim należy do drogi krajowej nr 4. W przypadku dużego natężenia ruchu ograniczenia mogą być wdrożone wcześniej i przedłużone na kolejne dni.

Policjanci apelują aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć zwracając uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów.

Wszyscy uczestnicy ruchu powinni w tych dniach zachować szczególną ostrożność.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.