Zdjęcie: Pan Antoni / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

“Zniszczona trasa dla biegaczy na rzeszowskich bulwarach. Ile ma ta trasa? Rok?”- napisał jeden z Czytelników Rzeszów News, gdy zobaczył na ścieżce tartanowej dziurę. Ratusz zapewnia, że ścieżka zostanie naprawiona. 

Niecały rok ma ścieżka tartanowa do biegania, która znajduje się rzeszowskich bulwarach. Bieżnia ma 2,5 m szerokości i 546 m długości. Rozciąga się wzdłuż Wisłoka – od dirt parku w okolicach hali Podpromie do mostu na potoku Rudka. Biegacze, zwłaszcza ci, którzy dopiero swoich sił próbują w tym sporcie, nie muszą się obawiać, że nadwyrężą stawy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, dziwi, że w zasadzie na niespełna rocznym tartanie pojawiła się dziura. “Zniszczona trasa dla biegaczy na rzeszowskich bulwarach. Ile ma ta trasa? Rok? Może się nie znam, ale warstwa grubości kilku milimetrów po prostu nie wytrzymuje…” – napisał pan Antoni, Czytelnik Rzeszów News.

Nasz Czytelnik początkowo myślał, że by ten problem podnieść na trwających spotkaniach prezydenta Tadeusza Ferenca z mieszkańcami Rzeszowa w ramach tzw. cyklu “Tour de Ferenc”.

“Tour de Ferenc”, szczerze mówiąc, to miejsce, gdzie można tylko chwalić obecnego prezydenta i pooglądać sobie film, jak cudownie jest w Rzeszowie, na uwagi jakie mieszkańcy kierują zawsze poświęca kilka sekund odpowiadając, że przecież rozbudowuje drogę na Sikorskiego i Podkarpackiej itd. Obawiam się, że z tym tematem będzie podobnie” – uważa pan Antoni.

Jeśli chodzi o ścieżkę, okazało się, że dziura, która się w niej pojawiła, nie zrobiła się samoistnie. – To uszkodzenie mechaniczne. Ktoś musiał wyrwać kawałek tartanu – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Dziurę załatamy jak najszybciej. Za naprawę zapłacimy sami, bo gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych – dodaje.

Ratusz przypomina także, że ścieżka tartanowa służy do biegania, a zatem nie wolno chodzić po niej w butach na obcasie, używać kijków do nordic walking. – Takie spacery powodują, że tartan się niszczy – zauważa Chłodnicki.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

18 KOMENTARZE

 1. Te wsioki u nas w mieście to jakaś tragedia. Na każdej wjazdówce powinien być BUS BAS żeby wieś w końcu była na wsi a miasto w mieście !

 2. Aż tak to nie, wyluzuj, bo jakbyś wsiadł na dedykowany rower do szybkiej jazdy na rowerze 😉 to byś się zabił na naszych ścieżkach rowerowych. Ta ścieżka jest dla zwykłych parkowych biegaczy, problem to mało rozgarnięci ludzie, co urządzili sobie tam spacerniak, bo taka fajna, czerwona ścieżka.

 3. Tu racja. Ścieżka w ciągu dnia nie spełnia swojej funkcji. Choć na biegaczy bym liczył raczej rano lub wieczorem. Ale nie oni winni psucia ścieżki. Przeznaczeniem takiej powierzchni jest bieganie w tzw. „kolcach” tj. butach do biegania z kolcami na kilka mm. Świadczy to tylko o tym że odstawiono fuszerkę bo warstwa tartanu jest zbyt cienka i zapewne kiepskiej jakości więc wszystko jej szkodzi. Gdybym pojawił się w dedykowanych ww butach na tym pseudo tartanie zryłbym go w tydzień.

 4. Przeznaczeniem takiej powierzchni jest bieganie w tzw. „kolcach” tj. butach do biegania z kolcami na kilka mm. Świadczy to tylko o tym że odstawiono fuszerkę bo warstwa tartanu jest zbyt cienka i zapewne kiepskiej jakości więc wszystko jej szkodzi. Gdybym pojawił się w dedykowanych ww butach na tym pseudo tartanie zryłbym go w tydzień.

 5. Przeznaczeniem takiej powierzchni jest bieganie w tzw. „kolcach” tj. butach do biegania z kolcami na kilka mm. Świadczy to tylko o tym że odstawiono fuszerkę bo warstwa tartanu jest zbyt cienka i zapewne kiepskiej jakości więc wszystko jej szkodzi. Gdybym pojawił się w dedykowanych ww butach na tym pseudo tartanie zryłbym go w tydzień.

 6. Przeznaczeniem takiej powierzchni jest bieganie w tzw. “kolcach” tj. butach do biegania z kolcami na kilka mm. Świadczy to tylko o tym że odstawiono fuszerkę bo warstwa tartanu jest zbyt cienka i zapewne kiepskiej jakości więc wszystko jej szkodzi. Gdybym pojawił się w dedykowanych ww butach na tym pseudo tartanie zryłbym go w tydzień.

 7. Niestety, ale ostatnio modne jest wśród mieszkańców prowincji ((czyt. wieśniaków) i nie mylić z normalnymi ludźmi mieszkającymi na wsiach) by przyjeżdżać samochodami z (wózkami i rowerami na dachu) by pojeździć po modnych bulwarach… Jak bardzo trzeba mieć nie po kolei we łbie, żeby ze WSI gdzie mamy tyle terenów zielonych i miejsca przyjeżdżać do miasta,bo Grażynka z Januszkiem czytali, że tak jest modnie…
  Żeby ci ludzie jeszcze byli przystosowani do życia w społeczeństwie cywilizowanym… Wystarczy popatrzeć po rejestracjach ludzi, które ujeżdżają Rzeszowskie trawniki, bo na wsi są nauczeni parkować gdzie im się podoba ;/ Przykładów jest setki.

 8. Buractwo, czyli tępe mamuśki przetaczające wózki z Brajankami, Sebiki ze swoimi Karynami na szpilkach, starsi ludzie z kijami od nart i Janusze na spacerze z Grażynami, ciężko pracowali przez cały rok na zniszczenie tej ścieżki, co ciekawe, tego chamstwa nie da się nauczyć, będą zawsze tam włazić i niszczyć.

 9. No tak, po co komu parki? Ludzie po pracy powinni siedzieć przed ekranem, ewentualnie u Podkulskiego w “galerii”, więc wszystko co zielone trzeba jak najszybciej zabetonować.

 10. Takie rzeczy to mozna robić w społeczeństwie rozumnym i wyedukowanym a nie na dzikim wschodzie jak tu duża część niby miastowych jeszcze kilkanascie lat temu do kibla za chalupę chodziła.

 11. Postawić strażników czy policjantów w cywilu przez parę dni. Niech wyłapią rowerzystów, rolkarzy i innych oszołomów korzystających ze ścieżki DLA BIEGACZY. Jak zapłacą po stówce to nastepnym razem pomyślą.

 12. co się dziwić jak co chwilę widzę jak ścieżką paradują wózki, kijki, dzieci na rozmaitych wrotkach, rolkach, oraz standardowo obcasy przy niedzielnych spacerach pod rękę z partnerem

 13. dziura, dziura dziura… a od czego jest straż miejska? Ktoś ich kiedyś widział na bulwarach? zresztą, już ratusz mówił, że zabudowa idzie w stronę rzeki, ta ścieżka będzie kiedyś tylko dla developera

 14. Na tej ścieżce, to z gromnicą szukać biegacza. Za to można tam spotkać wszystkich innych: rowerzystów, spacerowiczów, zakochanych, właścicieli psów, rodzinki z dziećmi i wózkami, amatorów piwka w plenerze. Efekty widać i to już po roku istnienia tej ścieżki.

Comments are closed.