Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

PiS mocno się przeliczył. Szykował się na drugą turę wyborów prezydenta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc będzie rządził miastem przez najbliższe pięć lat.

Gdy w niedzielę po 21:00, tuż po zamknięciu lokali wyborczych, telewizje opublikowały ogólnopolskie wyniki sondażowe do sejmików wojewódzkich (PiS – 32,3 proc., Koalicja Obywatelska – 24,7 proc., PSL – 16,6 proc., Kukiz’15 – 6,3 proc., Bezpartyjni Samorządowcy – 6,3 proc., SLD – 5,7 proc.) w rzeszowskim sztabie PiS rozległy się brawa. Na chwilę, bo potem przyszło wyczekiwanie, jak w Rzeszowie wypadł w wyborach na prezydenta Rzeszowa kandydat PiS – Wojciech Buczak.

W siedzibie PiS pojawił się Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki i szef partii w regionie rzeszowskim. – Nie ulega wątpliwości, że wygraliśmy na Podkarpaciu i będziemy samodzielnie rządzić. Teraz mieliśmy 19 mandatów. Przewidujemy, że tę liczbę w sejmiku powiększymy do 20-21. Bardzo nas interesuje Rzeszów. Być może będzie druga tura – mówił nam Władysław Ortyl.  

Chwalił, jak sztabowcy Wojciecha Buczaka przygotowali mu kampanię wyborczą, jego zdaniem kampania była brutalna, ale Rzeszowa agresja konkurencji PiS specjalnie nie dotknęła. Ortyl stwierdził, że przez długi czas w stolicy Podkarpacia Wojciech Buczak sam prowadził kampanię. – Tadeusza Ferenca długo w niej nie było. Potem jego komitet się zorientował i ruszył. Czekamy na efekty – mówił Władysław Ortyl. 

Ten sam ton utrzymywał Wojciech Buczak. – Spodziewam się drugiej tury. Na podstawie rozmów z mieszkańcami słyszę, że jeszcze nie było tak oczekiwanej zmiany i sympatii dla mojej kandydatury – mówił nam Wojciech Buczak, ale zapewniał, że każdy wynik przyjmie z pokorą, dziękował swoim sztabowcom, szczególnie szefowi kampanii Marcinowi Fijołkowi. – W Rzeszowie jest bardzo trudno wygrać – przyznał Buczak.

W kolejnych godzinach, gdy komisje zaczęły zliczać głosy, Wojciech Buczak i PiS byli sprowadzani na ziemię. Tadeusz Ferenc cały czas utrzymywał bezpieczny dystans. Po tym, jak z komisji obwodowych docierały wyniki, Buczak ani na moment nie zbliżył się na taką odległość, która mogłaby zasiać niepokój w sztabie proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa. 

Z danych na godz. 6:30 i po podliczeniu głosów z 84 obwodów na 94 w Rzeszowie, Tadeusz Ferenc uzyskał 64-procentowe poparcie (43 624 głosy), a Wojciech Buczak 28-procentowe (19 702 głosy). Trójka pozostałych kandydatów to właściwie statyści. Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15) – 2405 głosów, Krzysztof Kaszuba (Wolność w Samorządzie) – 1723 głosy, Łukasz Belter (Nowa Prawica) – 821 głosów. 

– Bardzo się cieszymy i dziękujemy mieszkańcom za taką rozsądną postawę i poparcie urzędującego prezydenta. W morzu PiS-owskich ataków i obietnic mieszkańcy potrafili docenić rzeczywisty rozwój miasta – mówił nam Konrad Fijołek, pełnomocnik komitetu Rozwój Rzeszowa. 

Wciąż czekamy na wyniki z ostatnich 10 komisji obwodowych oraz wyniki wyborów do Rady Miasta Rzeszowa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

133 KOMENTARZE

 1. Piszę to świadectwo, ponieważ jestem naprawdę wdzięczny za to, co Theodore Jameson zrobił dla mnie i mojej rodziny, kiedy myślałem, że nie ma nadziei, że on przyszedł i sprawił, że moja rodzina znów była żywa, pożyczając nam pożyczkę po bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Cóż, szukałem pożyczki, by uregulować swoje długi za ostatnie trzy miesiące, gdy tylko poznałem oszustwo i wziąłem pieniądze, dopóki w końcu nie spotkałem Boga wysłanego Pożyczkodawcy. Nigdy nie sądziłem, że w Internecie wciąż istnieją szczerzy pożyczkodawcy, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę, nie marnując zbyt wiele czasu, więc jeśli jesteś tam, szukając pożyczki w jakiejkolwiek kwocie, radziłbym ci wysłać e-mail (theodorejamesonfinance @ gmail. com) zadzwoń lub napisz +12512704243 i bądź wolny od oszustw internetowych. dzięki … Bronisław z Gdyni.

 2. Dawid do ilu chorych przepisów UE zastosowałeś się dzisiaj ?
  Dawid z ilu chodników, dróg, autobusów, ocieplonych budynków, nowych przystanków, nowych mostów – sfinansowanych ze środków UE skorzystałeś dzisiaj idąc do szkoły ?

  Powtarzasz zasłyszane puste slogany.

 3. Wieżowiec jakiś na 200metrow najlepiej na olszynkach, południowa obwodnica, wislokostrada, kolejka nadziemna, nowa hale sportowa najlepiej na placu obok stadionu resovii i jak starczy kasy to droga rowerowa wzdłuż Wisłoka do mostu mozawieckiego tyle przez te 5 lat mi wystarczy

 4. Wskaż mi zdanie w którym napisałbym coś w stylu ,,niech umrze” albo podobnie 😉 ma swoje lata chłop… Wiadomo że może wykręcić kute w każdym momencie. W sumie każdy z nas może ale w jego wieku to jest bardziej prawdopodobne poprostu

 5. Obecną władza uszczelnila mafie VATowska i zaczęły wpływać dodatkowe środki z nich dostali dzieci po 500 zł co miesiąc. Nie że jestem PISiorkiem ale nie ma innych partii tylko PISiorki i PO które połączyły się z N bo by jedna i druga partia padła.

 6. A w Twoim domu mieszkają młodzi ludzie PISiorki które zakazują Ci imprez kulturalnych, nie pozwalają przyjeżdżać grupa Teatralnym i nakazują Ci chodzić co drugi dzień do kościoła i zostawiać dzieci pod opieke księdza. Wolę dziadziusia za włodaża niż PISiorka

 7. Kretynie pomyśl zanim coś napiszesz ,jak prezydent ma ci dyktować jak żyć, pomyliło ci się w głowie. Człowieku jak jesteś z Rzeszowa mam nadzieje że tylko przejazdem to nie wracaj nigdy i nie zabieraj powietrza .

 8. Szkolnictwo wyższe jest na wysokim poziomie tylko problem w tym że na każdej uczelni znajdzie się badziewny kierunek z niedoborem miejsc typu marketing ,zarządzanie, czy filozofia .kulturoznawstwo itd , na typowo technicznych kierunkach nie jest łatwo się dostać byle komu a tym bardziej utrzymać.

 9. Powiem tak,lepszy ten jak to napisałeś skostniały UKŁAD który rozwija miasto aniżeli pisol na stanowisku prezydenta Rzeszowa. Można jasno zauważyć co zrobili dla miasta – zabrali kasę na obwodnicę , nagle zabrakło kasy na centrum lekkoatletyczne, mały włos a miasto nie dostałoby kasy na przebudowę ul. podkarpackiej bo Leniartowej się coś nie podobało teraz jest problem z kasą na odmulenie zalewu ,ja pier.. to jest absurd. Trzeba tą pisowską szarańcze przepędzić jak najdalej z miasta.

 10. Synku, nie zauważyłeś ważnej rzeczy ile unia europejska zyskuje na krajach grupy wyszehradzkiej choćby nawet poprzez export towarów. Ta unia to nie jest to samo co kiedyś ,teraz my jesteśmy więźniami tego tworu ,musząc się stosować do jakiś chorych przepisów które wymyślają idioci nie mający zupełnie pojęcia w tym co tworzą. Wydaje im się że jak rzucą ochłapami kasy to zniewolą państwo pod swoje dyktando.

 11. A gdzie ludzie mają mieszkać? W drzewach? Czy jak krety w ziemi??? Przybyło mieszkańców więc rosnie popyt na mieszkania. Nie rozumiem podejścia d ok sprawy. Nie podoba się w miejscu. W lesie jest lepiej. Proszę mieszkać w lesie. Tam jest dużo zieleni. Której w Rzeszowie nie brakuje. Bo parkow nie mówiąc już o bulwarach jest aż hoho. Głupie mówienia dla mówienia.

 12. Chłopie z tych nowym terenów to kasa przybywająca do miasta jest nieadekwatna do tego ile miasto inwestuje. Wystarczy zobaczyć ile kasy na białą do tej pory poszło ,130mln zł a budżet tego byłego sołectwa wynosi lekko ponad 2 mln zł ,wiec gdzie tutaj logika idąc twoim tokiem rozumowania.

 13. Pytanie jako kto by tam występował ,skoro sprzątaczka pewnie jest tam już zatrudniona??
  Wiem kim w radzie miasta mógłby być – pajacem , przebrałby się w strój i skakałby jak małpa.

 14. Jak ci się robi niedobrze od oglądania wygranej Ferenca to nie patrz. Jedno jest ważne że ponownie zdeklasował pisola , a tak się naprężali na drugą turę a tutaj zonk hahaha
  Jeżeli twierdzisz że w Rzeszowie developerka jest nieodpowiednia to zobacz co się dzieje dopiero w takim Krakowie czy Gdańsku

 15. Wszyscy ładnie pięknie piszą o Tadeuszu, ale o jednej ważnej rzeczy nikt nie wspomina, nawet wspomniany Tadeusz, dług miasta (czyli nasz) jaki jest dług miasta???????? Czy te nowe tereny nie są przyłączane, żeby dług zniwelować? Już z pewnych odległości nie widzę w tym “rozwoju miasta”. Jaki mamy DŁUG???

 16. P.lop
  a klakson jest ja trąbie na te zamulone trzymające kierownice zapatrzone przed siebie nie myślace i zmnieniające pasy bez kierunkowskazów : klakson na ful bo są w letargu i trzeba je obudzic ; O !

 17. Żebyś się nie zdziwił
  Ferenc chciał oddać boisko szkolne SP23 pod kaplicę, więc po kolacji z biskupem może stwierdzić “pomnik nie jest nasz, nic nie możemy zrobić” (podobnie jak z zalewem, dworcem PKP/PKS czy ujęciami głębinowymi)

 18. o kuuuuuuuuuuuuuuu…rza twarz.
  j#b@ne pisiory wydłużyły koryto ku uciesze koalicji aws-uw (popis).
  dziadek (vel “rudy kasztan”;) już tyle chyba nie pociągnie

 19. Będziesz w jego wieku też będziesz zażywał garściami. Grunt, że Pan Prezydent dobrze się trzyma i humor mu dopisuje! 79 lat- no i co z tego. Jeżeli zadba o zdrowie i kondycję fizyczną to jeszcze nie jednego przeżyje. Mam sąsiadkę 96 lat- dużo chodzi, w domu ćwiczenia i dieta. Wygląda na 70 lat.
  Nie ważne ile się ma! Ważne na ile się czuje.
  Gratulacje wygranej dla Pana Prezydenta i dużo zdrowia życzę i wytrwałości na rzecz pracy dla kochanego Rzeszowa!

 20. Naucz się czytać ze zrozumieniem rzeszowiaczku.
  Przedmówca jest przecież bardzo zadowolony, że towarzysz Ferenc będzie miał teraz wolną rękę i może zabetonować co tylko zechce.

 21. Przecież nikt nie będzie żył wiecznie – żadne życzenie śmierci, zwykłe stwierdzenie faktu.
  Dziadek ma już prawie 79 lat i zażywa leki garściami, więc nie wiadomo jak długo pupilek deweloperki wytrzyma na tym wysokim stołku.

 22. Tak ? Pisząc te słowa udowadniają że nie masz pojęcia co się dzieje w innych miastach 🙁 Skoro to takie łatwe to dlaczego Kielce czy Przemyśl wymieraja? Tu nie wystarczy kasa tylko jeszcze dobry gospodarz 🙂

 23. Ferenc wbił się w dobry czas dla całego kraju, pieniądze unijne płynęły szerokim strumieniem. Każdy na jego miejscu wykorzystałby ten czas tak samo albo i lepiej. Więc ferenc to żadne cudo, świętym nie zostanie z pewnością…

 24. Jeżeli chodzi o korki w mieście, to największą winę za nie ponoszą kierowcy. Nóż się w kieszeni otwiera jak tłumoki jeżdżą. Zdjąć tępe cizie z lewego pasa, jadące 40/h i od razu korek się likwiduje.

 25. Typowe PiSowskie myślenie (nieważne że PiS to kupa G***a, ważne aby krytykować PO). Co ma moja dygresja o socjalizmie wspólnego z PO? Widać brak logiki to Wasza domena

 26. Trole z PISu życzycie człowiekowi śmierci ponieważ wygrał w demokratyczny sposób wybory miażdżącą większością??? A czy wasz Jarek wygrał wybory personalnie, czy jako partia? Jaruś nie wygrał wyborów jak osoba, rządzi jako partia i też nie rządziłby dzisiaj gdyby SLD nie połączyło się z Palikotem i nie odpadli ze względu na próg wyborczy. Gdyby nie porażka SLD to PIS dzisiaj by nie rządził

 27. Niedobrze to mi się robi, jak czytam, że ktoś zmusza się do mieszkania w Rzeszowie.
  Podając jako argument, że jakby miasto było rządzone gorzej, niż przeciętna wieś (nic nie budować, żadnych pozwoleń nie wydawać, nic nie przyłączać, nie chcemy żadnych mostów, nie chcemy żadnych dróg, chcemy tylko zielonych łąk, pasących się szczęśliwy krów i śpiewu ptaków), to w Rzeszowie żyło by się lepiej.

 28. Moim zdaniem Buczak nie zdążył dać się poznać ludziom. Każdy kandydat który chciał mieć realne szanse na zwycięstwo z ferencowski powinien długo długo wcześniej przed wyborami zacząć pokazywać się w mieście, rozmawiać z ludźmi, pokazać się jako osoba która faktycznie mogłaby coś wnieść nowego w rozwój miasta. A tak to ludzie głosowali na Ferenca bo jak mi moja znajoma powiedziałaby ,,a kto to jest wgl ten Buczak?”

  PS: “Tadeusz Ferenc będzie rządził miastem przez najbliższe pięć lat.” – nie byłbym tego taki pewny kiedyś w końcu musi umrzeć

 29. @Bartek mocno i słusznie. Sam się wahałem, bo z jednej strony dobrze byłoby przeorać ten skostniały i już ewidentnie szkodzący miastu układ, ale z drugiej – to byłaby ucieczka PTF przed konsekwencjami swoich zaniechań w minionych latach. Jestem pewien, że dopadną go w tej kadencji i wtedy się okaże, że to co “zrobił” to pikuś przy tym, czego nie zrobił. Jakby miał instynkt samozachowawczy, to odszedłby przy dużej popularności i dorobiłby się jakiejś ulicy lub pomniczka. W tej sytuacji kiepsko mu wróżę, niestety to się odbije także na naszym mieście.

 30. Ja tam chodzę. I Wybieram tych co dla mnie coś robią dla tego kraju. Nie emigrowałem z naszego kraju nigdy i nie zamierzam, będę pracował na Polską gospodarkę nie zagraniczną. Nie jestem Pisowcem ale stwierdzam fakty. Czy to się podoba czy nie, Pisowcy i tak wygrają w 2019 wybory parlamentarne i dalej będą rządzić czy to się komuś podoba czy nie. A tym co nie pasuje niech emigrują, nikt ich na siłę nie trzyma.

 31. Fakt, Buczak był bezbarwny. Nawet nie wszyscy wyborcy pis na niego głosowali, a to już policzek w twarz i żółta kartka.

  Politykom przypominamy że praca to nie tylko kampania wyborcza.

 32. Synku w pieluszki jscałeś jak mieliśmy zamknięte granice do europy. Nie wiesz co znaczy nie mieć w stępu do Unii. A o czymś takim jak PEWEX to wiesz tylko z historii w szkole. Tak więc daruj sobie pochlebstwa dla PIS. Gdyby nie Unia mielibyśmy niższy poziom społeczny niż Ukraina bo ona jest bogatsza geograficznie, posiada czarnoziemy i złoża ropy. Bylibyśmy na poziomie Kazachstanu.

 33. Tacy jak Ty pewnie od 20 lat latają po świecie i mówią że im wstyd być Polakiem.
  Bo niektórym nie dogodzi, jedni kradną, drudzy rozdają, 3ci nic nie robią.

  Takich malkontentów to od groma a co 3ci na wybory nawet nie chodzi.

 34. Niedobrze się robi od oglądania tych zachwytów nad wygraną Ferenca. Jako prezydent ma kilka osiągnięć niezaprzeczalnych, poza tym miast jest czyste i utrzymane na jako takim estetycznym poziomie, na tym koniec.
  To co się dzieje w tym mieście od kilku lat, to jak pozwala się deweloperom robić co chcą (no ciekawe dlaczego się im pozwala…), to jak paraliżuje się te osiedla na których wydaje się idiotyczne pozwolenia budowlane, to jak zabiera się ludziom komfort życia tymi inwestycjami, zasługuje na pogardę.
  Każdy kto wybrał Ferenca jest odpowiedzialny za stopniowy upadek tego miasta, za korki w centrum i na osiedlach, za betonowanie zieleni w mieście i sztuczne pompowanie demografii dokładaniem kolejnych wsi do miasta. (Nie, nie jestem fanem PiS i Buczaka)

 35. Ja na PiS nie zagłosowałem bo tak jak na poziomie centralnym na bank by obsadzili urzędy swoimi rodzinami, znajomymi etc. i jakość by w dół poleciała. A jeżeli chodzi o te sprawy to w Rzeszowie jest naprawdę ok (wiadomo, jak na urzędy). Jest bezpiecznie, ratusz zazwyczaj potrafi zdobyć finansowanie i wybudować. To są te podstawy, których partie nie są wstanie zagwarantować bo muszą wykarmić kadry stołkami.

 36. Ostatnie wybory samorządowe, głosy podliczali tydzień… bo PO nie potrafiło wdrożyć cyfryzacji PKW przez 3 lata.
  Widać profesjonalizm u jednych i 2gich.

  Z tym że opóźnienia wystąpiły tylko w 4 województwach, w tym na Podkarpaciu.

 37. a nie widzisz, że PIS zmierza w kierunku izolacji na arenie międzynarodowej,a nawet to wyjścia z UE?
  w ubiegłym tygodniu 700 tys. anglików wyszło protestować przeciwko brexitowi.

  łamanie konstytucji likwidacja trójpodziału władzy, przejmowanie sądów.

  a teraz wyobraź sobie, że władzę przejmuje partia której tak bardzo nie chciałbyś u władzy, i co? dostaje na wstępie takie możliwości o jakich im się nie śniło 5 lat temu. Mogą z obywatelami robić co chcą… Dziękują PISowi i wsadzają za kratki każdego, kto protestuje. Nikt z zagranicy nam nie pomoże, bo Polska na wszystkich zdążyła wypiąć d…ę

 38. Przynajmniej dzieci z ubogich rodzin mogą żyć godnie! Ile w mopsie byś dostał rodzinnego? 70 zł? Starczy Ci to na pampersy i jedzenie dla dziecka? Chyba nie. A wiadomo że 500 + nie spada z nieba i płacimy za to my podatnicy. Ale tak jest wszędzie! W UK myślisz za co są wysokie benefity dla rodzin? Z podatków. Ja tam nie narzekam że muszę większy podatek płacić aby dzieci mogły żyć przynajmniej w standardzie.

 39. Eduś głupiś, tak samo jak Polacy, którzy skurwili się za 500zł jak jakaś dziwka… Smutne to. Patrząc na to co się dzieje w kraju to wstyd mi, że jestem Polakiem.

 40. Najpierw miej pretensję do PIS – u, że zmienili ordynację wyborczą wprowadzając drugą komisję, która miała liczyć głosy bo tej pierwszej chyba nie wierzą. Najdłużej trwało przekazywanie dokumentów.

 41. Wiadomość do fanklubu 500+. Coś wam powiem. Prostytutka za godzinę potrafi wziąć 500,00PLN, wy daliście sobie nasikać na godność, konstytucję oraz twarz na arenie Uni Europejskiej i międzynarodowej za 500,00PLN miesięcznie. Przypominam chociażby słynne 25/1, ale takich pośmiewisk było dużo dużo więcej.

 42. Rzeszowski Obywatel dobrze napisał.
  Mam podobne przekonania.
  Pan Buczak mógł pomyśleć o kandydowaniu do rady miasta jest co robić. Ale nie to za niskie progi…

 43. Gratuluję Panu Ferencowi wygranej w wyborach i kolejnej kadencji.
  Osobiście przyznaję, że od jakiegoś czasu moje poparcie dla Pana Prezydenta drastycznie stopniało. Chaos budowlany, bałagan komunikacyjny (w tym wariacki projekt kolejki nadziemnej), konflikty w jego otoczeniu i mimo wszystko – mam wrażenie – wypuszczanie drugim uchem uwag mieszkańców, a wręcz ich lekceważenie. 16 lat to już niemal rutyna, ale sztuką jest słuchać doradców, ale przede wszystkim wyborców!
  Mimo wszystko wierzę, że Prezydent weźmie pod uwagę głosy mieszkańców i nie doprowadzi do “zabetonowania” miasta wieżowcami, gdzie tylko popadnie. Żeby nie było – jestem za budowaniem bloków, ale niech to będzie budowanie racjonalne, a nie wywalanie kilkunastupiętrowych wieżowców na osiedlach jednorodzinnych, nie mówiąc o terenach zielonych…
  Na całe szczęście nie wygrał wyborów Buczak – jego kiełbasa wyborcza i populizm wykarmiłyby chyba pół kontynentu. Krytykowanie Ferenca, ale i ochocze łapanie się jego pomysłów, no i klasyka: mnóstwo populistycznych ogólników, żadnych konkretów, no i gros mocarstwowych planów. Wszystko na jedną kadencję, a środki? “Jakoś się znajdą”. Nie wiem jakim cudem Buczak uzyskał takie poparcie, mam wrażenie, że ludzie niskointelektualni jednak trzymają się w tym mieście mocno.
  Panie Prezydencie, proszę słuchać więcej wyborców i brać pod uwagę projekty w perspektywie długoletniej!
  Mimo iż jest mi obecnie dalej niż bliżej do Pana – życzę powodzenia!

 44. Betpnowanie? Ja kurnia wolę betonowanie nowe miejsca pracy niż taki za***any Przemyśl PiS jeśli gdzie włodarze klękają przed Michalikiem. I Co mamy w Przemyślu? Wielkie gówno. Nie ma miejsc pracy, średnia wieku to 60 lat. Dziękuję dobranoc. I tak kurnia wolę żeby Ferenc betonował miasto. A jak chcesz buraku cukrowy tereny zielone wyjedź poza Rzeszow na wieś…cymbałku

 45. mieszkańcy nie lubią niespodzianek.
  Jak sam napisałeś, Buczak dałby nadzieję. A co jeśli nie spełniłby oczekiwań?
  powiedział kiedyś pewien człowiek “Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok naprzód”

  może nie jest dobrze, ale jest stabilnie

  PS w tych wyborach wybieraliśmy mniejsze zło liczę że w następnych ujawni się nowy, młody lider

 46. Paliwo jedzenie drożeją takze w calej Europie. Wiec co rzad ma dopłacać. W sumie to czekam jak komuchy na dobre dojdą do władzy bo z perspektywy czasu widze ze Polska to panstwo masochistow w większości.

 47. i niektórzy jeżdżą po świecie i z tego wielkiego świata nie umieją przywieźć nic, to i potem się dziwią, że nie mają do zaoferowania nic, oprócz narzekania i narzekają, że kładka okrągła, a pomnik z dawnej epoki i jeszcze narzekają, że nie mają w sumie pomysłu na nową perspektywę i tylko mogą kontynuować to, co już się robi i ponieważ tego nie zagwarantowali to przegrali i z mglistą perspektywą to trudno wygrać cokolwiek i taka partia jak PIS potrafi tylko wyraziście atakować poszczególne osoby i to za mało na program wyborczy dla inteligentnych ludzi z miasta z taką bazą wyższych uczelni mówiąc i wprost, debile i tyle i jedyna nadzieja na wygraną to zorganizować marsz, ten na równość i debile i inteligenci to przecież powinni mieć równy dostęp do urn wyborczych

 48. Sam jesteś idiotś jakby wybory wygrał PiS to zapewne Rzeszów podniósł by się z “kultulalnego” dna ale od razu poszedłbym do kościoła i klękał przed klechami tak jak to się dzieje w P-ślu. Rzeszowiacy bardzo dobrze zrobili, że zagłosowali na Ferenca. Już widzę jak kulturalnie by się zmieniło miasto gdyby wybory wygrał PiS. Zamiast juwenaliów to wszyscy do spowiedzi do kościoła….I na tacę..

 49. Na innym porytalu piszą że partia Feenca będzie miała większość w radzie miasta. Czyli temat WIEŻOWCÓW NA ZALESIU I NOWYM MIEŚCIE wraca na wokandę przy najbliższej sesji rady miasta. I możecie sobie ciołki protestować.

  Ferenc przegłosuje już wszystko i tego się trzymajmy. Dla Rzeszowa nastały złote czasy.
  __________________________________________
  ________________________
  ___________
  _

 50. Wyższe wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją ponieważ za dużo ludzi ktorzy nie powinni mieć dyplomu go ma gdyż szkolnictwo wyzsze w Polsce jest na niskim poziomie.Wiec prosze nie mylić pojęć.

 51. Co wy tak uwzięliście się na ten PIS? To jest jedyna partia która robi coś dla ludzi nie to co PO I PSL. Zresztą to były wybory na prezydenta więc się nie dziwie że wygrał Ferenc a zachowujecie się tak jakby PIS przegrał wybory w całej Polsce . Mam 22 lata i sądzę że miastem dobrze zajmie się Ferenc ale jeżeli chodzi już o partię to zagłosuje bez wyrzutu sumienia na PIS i to nie tylko ja tylko większość Polski, której podoba się ich rządzenie.

 52. Kvrva mać, dlaczego komisja obwoda jest w żłobkach?! Dziś na drabiniance nie zostały przyjęte dzieci do żłobka, bo nie policzono głosów, od 21 do 6 rano!!! Ile tych glosow oddano?! Dlaczego nikt nie zadzwonił i nie poinformował rodziców rano se żłobek będzie nie czynny, tylko wszyscy odbiliśmy się od drzwi! Brawo PKW!!!

 53. Jak ktoś ma dostęp tylko do telewizji na ziemnej a świata widział tyle co w sanatorium i na działce u sąsiada zawsze będzie mówił, że PIS jest cacy. Wynik do sejmiku województwa dobitnie pokazuje jak ludzie z Podkarpacia są mało obycie i mało Polski widzieli. Pewnie cały ich życiowy dorobek to Częstochowa, Wawel i Węgry.

 54. Tak jak przez pierwsze dwie kadencje mocno popieraem T. Ferenca tak ostatnie 5 lat to jego totalna porazka administracyjna. Niestety Rzeszowianie patrzyli na plakaty z jego wizerunkiem z przed 20 lat a nie widzieli tam Ferencja A.D 2018. A Ferenc w wersji 2018 to starzec, ktory przy wsparciu mafii urzedniczo – developerskiej zamienia Rzeszow w szare zamurowane i zakorkowane blokowisko. Glosne haslo stolicy innowacji co to oznacza w 2018 ? Ile przebudowano skrzyzowan do wielopoziomych i bezkolizyjnych ? Ile utworzono nowych terenow zielonych ? 0 Planowana obwodnica poludniowa zabetonuje ostatnie skrawki zieleni. Gdzie jest aquapark ? Ale zeby nie bylo ze nic nie powstalo to podam przyklad “racjonalnie” wydanych pieniedzy: wyswietlacze przy drogach, ktore mowia mi bym szybko opuszczal skrzyzowania. Smiech na sali. Ciezko powiedziec czy Buczak bylby lepszy, ale na pewno bylaby na dzieja na powrot Rzeszowa na tory z 2 pierwszych kadencji Ferencja, bo Ferenc 2018 to juz tylko rownia pochyla 🙁

 55. Typowe pisowskie myślenie, dali 500+ więc są fajni. Tylko trzeba myśleć, skąd na to wzięli kasę: podwyżki paliwa, jedzenia, wszystkiego. Nie że mieli rezerwy. Wszystko kosztem czegoś. Jak to powiedział pewien ekonomista: nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad;) no ale tu trzeba włączyć myślenie, zamiast oglądać Wiadomosci i słuchać Rydzyka.

 56. Pisowskie Trole większość mieszkańców Rzeszowa wybrała Ferenca. Myślę że ten wynik dobitnie pokazuje iż Rzeszów do PISu trzyma dystans i Rzeszowianie z rezerwą podchodzą do waszej Papki. Definitywnie wynik pokazuje kogo chcą w Rzeszowie. Pisząc na forach o starym dziadziu, karawanie, komunie, ciemnocie dobitnie pokazujecie, że to z wyborcami PISu jest jakiś problem dlatego proszę was darujcie sobie tego jadu bo jesteście mniejszością demokratyczną w tym mieście i większość ma was dość i nie życzy sobie ciągłego opluwania prezydenta z którego są zadowoleni.

 57. broda mędrcem nie czyni…. a dziś mamy takie czasy, że bardzo łatwo zostać mgr…
  wygrał to wygrał, naobiecywał, to teraz do roboty, choć osobiście nie wierzę, bo to już nie ten sam człowiek co za 1 czy 2 kadencji

 58. “posiada jeden z najwyższych współczynników osób z wyższym wykształceniem w przeliczeniu na jednego mieszkańca”
  Bardzo inteligentnie to Iwonko napisałaś 🙂

 59. Do PISowskich Troli. Rzeszów to miasto inteligencji i posiada jeden z najwyższych współczynników osób z wyższym wykształceniem w przeliczeniu na jednego mieszkańca. A więc Ferenca wybrali raczej ludzie inteligentni. Po drugie to na prezydenta takiego miasta trzeba sobie zasłużyć. Stając do kampanii trzeba się wykazać licznymi zasługami. Papkę obietnic i propagandę możecie sobie wciskać np. na Jasielskie wsi.

 60. A jaką miałeś przyszłość kraju za rządów PO? Brali tylko do siebie nie dając nic w zamian. Wyszły fakty ile PO się miliardów nakradło. Afera amber gold czy paliwowa. PiS przynajmniej da Ci te 500+ na te dzieci. A zadaj sobie pytanie co Ci dało PO.

 61. Do wyborców pana Ferenca – czy w waszej rodzinie rządzi 80 letni dziadziu?
  Decyduje na co wydać wasze pieniądze, jak i gdzie macie mieszkać, jak żyć i się bawić?
  Pewnie nikt na coś takiego zgody by nie wyraził.
  Ale na to skazaliście Rzeszów – podobno miasto ludzi młodych.
  Gratulacje za wybór, trzeba będzie z tym żyć 🙁

 62. Tylko szkoda że ludzie są anty PiS a 500+ pobierają. Druga sprawa szacunek dla Pana Ferenca za to co zrobiły przez tyle lat kadencji, ale dał by sobie dziadzia już spokój. Jakoś już od tej kadencji przestałem stawiać na Ferenca. A druga sprawa Rzeszów się cieszy że nie będzie miał prezydenta z PiS a podkarpacie najwięcej na PiS głosowało jak zwykle co im daje rządzenie na podkarpaciu czyli jednocześnie też i w Rzeszowie.

 63. cieszę się, że Pan Tadeusz Ferenc wygrał i z głębokim smutkiem obserwuję coraz liczniejszą grupę elektoratu PiS- typowego socjalistycznego podejścia do gospodarki, człowieka i przyszłości. Przykro wygląda przyszłość tego kraju i narodu…

 64. Ateista 1500
  Ten kto głosował na ferenca, prawdopodobnie jest idiota.
  Drodzy idioci… Rzeszów jest kultulalnym dnem, a jest to zasluga tego rudego kasztana.

 65. Panie Buczak pogratulował Pan Ferencowi ?
  Na Panu nie stawiamy kreski.
  Od dzisiaj zaczyna się nowa kampania.
  Niech Pan coś zrobi pozytywnego dla Rzeszowa.
  Czym się Pan będzie mógł pochwalić przy następnych wyborach.
  Jeżeli przez kolejne lata Pana partia będzie tylko blokować Rzeszów ze wszystkimi inwestycjami, a przed samymi wyborami będziecie pleść fantasmagorie, to ciemny lud z Rzeszowa tego nie kupi.
  Niech się Pan bierze do roboty !!!
  Po owocach Pana poznamy.

 66. Budowac – budować- budowac
  Bo w 2020 musimy miec ponad 220.000 mieszkańców no i te ronda wielopoziomowe + Ringi
  Reszta to Pikuś no zapomniałem jeszcze zalew odmulanie powinno ruszyc już jutro ; O !

 67. Apel do Troli z PISu bo wiem, że to czytacie i zdajecie raport. Róbcie tak dalej i w dalszym ciągu uwalajcie kasę dla Rzeszowa w myśl ratowania mniejszych miast Podkarpacia a Pani szkodnik Habało w przyszłym roku też wystawimy wilczy bilecik. Apel do wyborców – w przyszłym roku mówimy Pani Habało do widzenia.

 68. Ja też się tego boję i mam co do tego obawy. Najrozsądniejszym i najbardziej priorytetowym zadaniem Ferenca byłoby teraz jak największe promowanie swojego byłego zastępcy tak aby mógł pociągnąć za niego w przyszłości ten wózek.

 69. Może 2 lata. W Krasnym ma się odbyć referendum, a coś mi wisi nad głową, że w przypadku włączenia całej gminy przeprowadzane są wybory po przyłączeniu. Pewny nie jestem ,ale coś tak mi wisi z tyłu głowy.

 70. Bylo to niemal pewne. Gratulacje. To co bardziej martwi to kto bedzie jego nastepca za 5 lat? Bo ze to jego ostatnia kadencja nie ma watpliwosci. Przydal by sie jakis nowy, energiczny kandydat, moze kandydatka?
  Mam nadzieje ze jakis talent polityczny nam sie pojawi i unikniamy Buczakow itp.

 71. Mieszkańcy zadecydowali chcą wieżowców a nie parków. Teraz prezydent ma demokratyczny mandat na wydawanie WZetek. A Ci co protestuja muszą poczekać 5 lat do kolejnych wyborów.

 72. Brawo panie Ferenc. Trzeba pogonić tą pisofska socjalistyczna zarazę zanim zniszczy kraj. W te brednie które opowiada pis wierzą już jedynie mieszkańcy wsi

 73. Gratuluję – pan prezydent będzie miał niemal 84 lata gdy będą następne wybory. Młody , prężny , pełen pomysłow.Ten wybór to chyba za karę , by odpocząć nie miał prawa. Cała Polska z was się śmieje-staruszek na prezydenta.A rzeszowiacy to sadyści.

 74. To Kultys pociągnął pis pod lód. Gdy mieszkańców przybywa miastu tylko szaleniec blokuje inwestycje mieszkaniowe. Może gość zmądrzeje i zrozumie że szkodzi rozwojowi miasta.

 75. Koniecznie trzeba wrócić do pomysłu budowy wieżowców na Nowym Mieście.

  Wyborcy zdecydowali budujemy wysoki Rzeszów! A Buczak który chciał zarżnąć mieszkaniówlę skutecznie wybili polityke z głowy.

Comments are closed.