Od 1 września zmiana rozkłady jazdy miejskich autobusów i nowa linia

6
Zdjęcie: Patryk Ogorzałek / Rzeszów News
Reklama

Na pięciu liniach autobusowych obsługiwanych przez MPK Rzeszów od 1 września zmieni się rozkład jazdy. Będzie też nowa linia.

Zmiana rozkładu rozkłady jazdy dotyczy linii nr 6, 7, 46, 48 i 52

– 6 – odcinkowa zmiana trasa przejazdu na os. Krakowska Południe, uwzględniająca przejazd autobusu ul. Solarza, z pominięciem przystanków: Witosa lodowisko; Witosa/Wiktora i Wiktora/Witosa, utworzone będą dwa dodatkowe przystanki na ul. Ustrzyckiej,

7 – w związku z planowanym rozpoczęciem prac budowlanych na dworcu lokalnym, kursy tej linii zostają skrócone do dworca PKP i od Pl. Kilińskiego,

46 – w związku z planowanym rozpoczęciem prac budowlanych na dworcu lokalnym, kursy tej linii zostają skrócone do dworca PKP i od Pl. Kilińskiego,

– 48 – uruchomienie dodatkowych kursów w soboty, niedziele i święta,

52 – uruchomienie dodatkowych kursów ok. godz. 9:00 i 17:00.

Autobusy nowej linii nr 47, która zostanie uruchomione od 1 września, będą jeździły na trasie: Mikołajczyka – Ofiar Katynia – Wyzwolenia – Okulickiego – Krakowska – Piłsudskiego – Pl. Wolności – Dworaka, do nowo powstałego targu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

 1. A kiedy będą jakieś autobusy z centrum do strefy w Rogoźnicy? Multum ludzi tam pracuje, a jeździ jedynie 54, która jak wraca do Rzeszowa o 16tej, to następny bodajże po 22giej, czarna dziura komunikacyjna. Nie każdy pracuje na zmiany i kończy o 10tej wieczorem…

 2. Od B1 jest ulica J. Pleśniarowicza – nie tędy droga.
  Sądzę, że parkowanie samochodów osobowych częściowo na ulicy Solarza i przylegającym chodniku od sklepu Społem do alei Witosa będzie zakazane. Sam pomysł wprowadzenia komunikacji na teren osiedla jest OK.

  • Autobus jedzie w str ustrzyckiej. Po przystanku witosa/solarza nastepny to solarza a dalej jest wiktora park. Pytanie brzmi: którędy zejdzie autobus zeby nie ominąć zadnego z przystanków?

 3. Qurwa 6 przez solarza to sa jaja. Ciekawie bedzie w zimie, bo górka jest niemała od str b1. I ciekawe jak sie tam wymianą 2 autobusy. Gratulacje pomysłowości. Moze jeszcze autobusy puscic przez Broniewskiego, W. Pola czy może przez Morgową. Stolica imitacji.

  • Przez Broniewskiego jeździł „ogórek” linia 11 z pętlą przy dzisiejszym Merkurym 🙂 … Była trylinka i nie było parkingów na trawnikach wzdłuż ulicy. Nie było też samochodów pod blokami.

  • Przez Wincentego Pola z teg górki i pod nią w latach 70-tych jeździło parę linii (przważnie autobusy San H-100) choć czasem autosan i luksusowa Skoda (156, 157, 158) się trafiła. Nie pamiętam dobrze wszystkich numerów, ale na pewno były to 24 i 26 (pierwsza na Rejtana, druga do Tyczyna) oraz chyba 5, 8, 10 i 18 a zdaje się także przez jakiś czas „0”, które skręcało w Hetmańską w lewo i przez Szopena jechało do dworca.

Comments are closed.