„Europo, nie odpuszczaj”. Mieszkańcy Rzeszowa z politykami PO w obronie niezależnych sądów [FOTO]

17
Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

„Obywatele chcą prawa. Poddani woli władcy”, „Państwo prawa = wolność. Państwo woli = totalitaryzm”, „Ludzki panie, łapy precz od sądów”, „Tyko faszyzm i komunizm neguje zasadę trójpodziału władzy” – pod takimi hasłami w poniedziałek wieczorem pikietowano przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiej akcji „Europo, nie odpuszczaj”.

Pikietę, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, zorganizował podkarpacki KOD. Uczestnicy po raz drugi w ostatnich tygodniach apelowali do Komisji Europejskiej, by ta złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej na PiS-owską ustawę o Sądzie Najwyższym. Zacznie ona obowiązywać 3 lipca i sądy w całości będą podporządkowane politykom.

Skarga do TS jest ostatnią nadzieją na to, by sądy już całkowicie nie zostały upolitycznione. W najbliższą środę w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata na temat praworządności w Polsce. W rzeszowskim proteście uczestniczyli także politycy Platformy Obywatelskiej, m.in. Borys Budka i Zdzisław Gawlik. 

 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

17 KOMENTARZE

 1. Ten maly kundel zawsze strasznie szczeka. Razem ze swoim pupowlazem niejakim Giertychamem, narodowcem i prawnikiem ktorego powinni wyzucic z klubu i zdeklasowac na kibicowego huligana, bardziej sie nadaje taka ziemniaczana morda), dalej kolejny akrobata Niesiolowski, dorzucic Bronka i bande rudego dezertera i sprzedawczyka za kieszonkowe

 2. Żałosne przedstawienie, ni to cyrk, ni kabaret, oby było jak było… nawet „idol” nie zwiększył zainteresowania tym cyrkiem, zero społecznego poparcia, ciągle te same partyjne przydupasy i alimenciarze jak pieski hau hau

 3. Prawo przez pisuarow łamane jest wszędzie! nawet na zasra###nym urze gdzie kształcą te pisosłużalczą biurwę :/ wystarczy zobaczyć jak zastraszyli teraz ludzi zmieniając im warunki pracy „wstecz” i mają gdzieś że to bezchołowie i bezprawie. „pan i władca” robi co chce :/ (poczytajcie sobie pisma na http://www.ur.edu.pl/pracownicy/zwiazki-zawodowe/zwiazek-nauczycielstwa-polskiego).
  Gdzie jesteście panowie posłowie broniacy praworządności???

  • Gorzej było za poprzedników, za PO PSL w urzędach śmiali się że chłopu słoma z buta wystaje, sądy działały na zasadzie kumoterstwa i przekupstwa, przykład rzeszowski biznesmen Podkulsk…….. dopiero teraz po reformie sądów jest przywracamy porządek

 4. Byla jakis zrzuta na KOD? Kijowski potrzebuje na zalegle alimenty. Hmm, kilkadziesiat osob to prawdziwe tlumy. Dzis tylko jeden autobus przyjechal? Ten KOD I PO to dla mine symbol zlodziejstwa I zenady.

 5. Droga Redakcjo – proszę umieścić 100 zdjęć by nadać należyta rangę temu wydarzeniu.
  30 sztuk to zdecydowanie za mało jak na tak poważny protest.
  Niech Europa się dowie jak Rzeszów broni demokracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ