Janusz Korwin-Mikke w Rzeszowie: Niepełnosprawnych należało wywalić z Sejmu

23
Reklama

Partia Wolność zapowiada, że wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Będzie się też bratała ze środowiskami patriotycznymi. 

 

W piątek do Rzeszowa przyjechał Janusz Korwin-Mikke, lider Wolności i były europoseł. Jego wizyta nie wzbudziła już takiego zainteresowania mediów, do czego wcześniej kontrowersyjny polityk zdążył wszystkich przyzwyczaić. 

Korwin-Mikke ogłosił, że Wolność wystawi swoich kandydatów w wyborach do sejmików wojewódzkich. – Za sukces uznamy wynik, po którym wprowadzimy kandydatów w większości okręgów do sejmików. Na Podkarpaciu jest ich pięć. Jeżeli będziemy mieć trzech [radnych], to będzie sukces – mówił Korwin-Mikke. 

Zlikwidować „koryto”

I potem już w swoim stylu oceniał obecną sytuację polityczną w Polsce. Lider Wolności stwierdził, że mamy „duopol”, a „media starają się, jak mogą, wmówić ludziom, że jak nie PO, to PiS, a jak nie PiS, to PO”.

– To konsekwencja umów okrągłego stołu, gdzie przyjęto zasadę: „Raz rządzimy my, razy rządzimy my”. Koryto czeka na wybranego. A my chcemy zlikwidować koryto – przekonywał Janusz Korwin-Mikke. Skarżył się, że Wolność jest zwalczana przez wszystkie partie polityczne.

– Chcemy radykalnie zmniejszyć podatki i budżet państwa. Państwo powinno było małe, tanie i silne. Partie z tego powodu nas nie lubią, bo one liczą na pieniądze. Prawica uważa, że ludzie powinni sobie dawać radę sami i powinni mieć pieniądze, a lewica, że należy ludziom odebrać pieniądze i coś im za nie zafundować. My wolimy ludzi traktować, jak dorosłych – mówił Korwin-Mikke. 

„Rodzice niepełnosprawnych to szantażyści”

Nie byłby on sobą, gdyby nie powiedział czegoś kontrowersyjnego. Korwin-Mikke skomentował niedawno zakończony 40-dniowy protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie. Korwinowi-Mikke nie podoba się, w jaki sposób rząd rozmawiał z protestującymi. Tych ostatnich nazwał „szantażystami”. 

– Jakim prawem rząd rozmawia z szantażystami? Jeżeli ktoś przychodzi i mówi: „Dajcie mi”, to po prostu z nim nie rozmawia i tyle. Ci ludzie, którzy tam byli, nie mieli żadnych uprawnień do reprezentowania kogokolwiek. Grono ludzi wdarło się do Sejmu.

– Zawsze słyszałem, że inwalidzi domagają się, by traktować ich, jako ludzi normalnych. Ludzi normalnych wywalono by z Sejmu. Ich [protestujących – przyp. red.] też powinni byli wywalić. Jeżeli PiS im coś obiecał, to niech okupują siedzibę PiS-u, a dlaczego Sejm? To nie Sejm im coś obiecał, tylko PiS – stwierdził Janusz Korwin-Mikke. 

„Mocny” kandydat w Rzeszowie

Lokalni liderzy Wolności zapowiedzieli, że w wyborach do sejmiku podkarpackiego mają już skompletowane listy z kandydatami wraz z „jedynkami”. Nazwisk jednak na razie nie zdradzili. – To wykładowcy akademiccy, mecenasi, lekarze, mocne osoby, które pracują na rzecz środowiska konserwatywno-liberalnego – mówił Damian Bańka, szef podkarpackiej Wolności. 

Wolność wystawi także swoich kandydatów w wyborach na prezydentów w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Krośnie, prowadzone są jeszcze rozmowy na temat kandydata w Mielcu, Wolność ma też kandydatów na burmistrzów w Dębicy i Ropczycach.

– W Rzeszowie mamy dwóch kandydatów. Będziemy robić wewnętrzne prawybory, które wyłonią ostateczną osobę. To będzie mocny kandydat. Na Rzeszów mamy konkretny plan i pomysł. Chcemy przedstawić konkretne propozycje dla mieszkańców. Chcemy, by nasz kandydat przeszedł do drugiej tury – zapowiada Bańka. Nazwisk i owego planu też nie ujawnił. 

Cztery lata temu „korwinowcy” w Rzeszowie na prezydenta wystawili rzeszowskiego socjologa Krzysztofa Prendeckiego. Przepadł z wynikiem 7,6 proc. 

W wyborach na prezydenta Rzeszowa, jak na razie, start ogłosili Tadeusz Ferenc (SLD) i Wojciech Buczak (PiS)

„Kukizowcy” przechodzą do Korwina

W wyborach na niższych szczeblach (gminy i powiaty) kandydaci Wolności mają startować pod sztandarami lokalnych komitetów. „Korwinowcy” zapowiedzieli, że na takich listach znajdą się osoby ze „środowisk wolnościowo-patriotycznych”. Niewykluczone, że na listach pojawią się także działacze nacjonalistycznego Ruchu Narodowego. 

Nazwiska kandydatów Wolności mamy poznać na konwencji wojewódzkiej, która niedługo ma się odbyć na Podkarpaciu. „Korwinowcy” chwalą się też, że w ostatnim czasie ich szeregi w regionie zasilają działacze Ruchu Kukiz’15. – Kto mądrzejszy, ten przechodzi do nas. W drugą stronę to tak nie działa – twierdzi Damian Bańka.

(ram)

redakcja@rzeszow-newspl

Reklama

23 KOMENTARZE

 1. Dzieci niepełnosprawne nie powinny się rodzić – to nieoceniona utrata środków materialnych i niematerialnych które można by przeznaczyć na rozwój zdolnych dzieci – nie rozczulajmy się nad jednostkami z góry skazanymi na porażkę, jako Wspólnota Narodowa powinniśmy dążyć do ciągłego rozwoju i udoskonalenia tych którzy stworzą godną przyszłość dla przyszłych pokoleń.

 2. Aborcja w innym kraju bo w PL nielegalna (ale jak wiesz że urodzisz chore to cierpi i dziecko i ty); w Polsce jak urodzisz chore dziecko dostaniesz jednorazowo 3000zł, potem zesraj się nie daj się bo my mamy cię w doopie, wyrzucimy z sejmu nazywając szantażystą. Oddzielimy kotarą i zamkniemy dla niepełnosprawnych WC. Niech choć jeden z tych przy żłobie weźmie chore dziecko na tydzień do siebie. Zobaczymy jak będą śpiewać?! Każdy wraz z księżmi trąbią, że trzeba rodzić (każdą istotę) tylko czemu księża nie chcą udzielać chrztu dzieciom z gwałtu? Albo mówimy TAK – TAK, albo NIE – NIE! a nie pierdzielimy smutki a potem niepełnosprawnych traktujemy jak „dzieci z dworca ZOO”!

  • Imbecylu głupi….. Nie ma już sił do takich baranów jak ty rozumiesz?!?! Nie pisz bzdur bo ksiądz udziela chrztu bez problemu każdemu dziecku ……. NIKT NIE BĘDZIE MORDOWAŁ LUDZI ROZUMIESZ?! JAK CI SIE NIE PODOBA TO WON Z KRAJU!!! WIESZ ILE RODZI SIE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ? CAŁE GÓWNO !! SĄ TO MINIMALNE SETKI % W URODZENIACH ! NIE RODZI SIE CO 2 DZIECKO CHORE ! TYLKO NA MILION SIE TRAFIĆ MOŻE JEDNO A WY SRACIE JAK JAKIEŚ CIPY J!!!! I MORDOWAĆ DZIECI CHCECI……… GÓWNO WIECIE A PIERNICZYCIE
   NIEPEŁNOSPRAWNI TO SĄ TACY LUDZIE CO CHCĄ ZABIJAĆ DZIECI !

   • „WIESZ ILE RODZI SIE DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH ? CAŁE GÓWNO !! SĄ TO MINIMALNE SETKI % W URODZENIACH ”

    gówno to ty masz w głowie, minimalnie poniżej 100% objętości.

 3. Ciekawe, że informacja o przyjeździe JKM dopiero po spotkaniu. Jakby te z różowymi grzywkami chciały znowu ogłosić swoje prawa do aborcji to Rzeszów News przynajmniej pięć razy by zapowiadał to „wielkie” wydarzenie, nie wspomnę już o starych ubekach ze zniczami.

 4. Dobrze, że już Kukiza nie ma, a Wolność ma merytorycznych ludzi i plan na Podkarpacie. Może jeszcze jest nadzieja dla nas…

 5. „Prawica uważa, że ludzie powinni sobie dawać radę sami i powinni mieć pieniądze, a lewica, że należy ludziom odebrać pieniądze i coś im za nie zafundować”

  Wnioskuję z tego, że korwinowcy to jedyni przedstawiciele prawicy w tym kraju.
  PiS to lewica czy już komuniści?
  Janusz KM zapomniał, że przeważnie rządzi opcja, która uważa, że ludzie powinni oddać pieniądze i dawać sobie radę sami.

  • Dobry jest akapit: „Cztery lata temu „korwinowcy” w Rzeszowie na prezydenta wystawili rzeszowskiego socjologa Krzysztofa Prendeckiego. Przepadł z wynikiem 7,6 proc.”. Trzeci wynik w Rzeszowie, a oni mówią, że „przepadł”. Szczególnie, że Ferenc i Szlachta sr…li pieniędzmi podatników na prawo i lewo, a domyślam się, że Prendecki nie wydał ani złotówki publicznych pieniędzy. Mam nadzieję, że „przepadną” takie nędzne portaliki jak RzeszówNews.

Comments are closed.