Kolejne skargi na autobusy linii nr 11. Gigantyczne opóźnienia

26
Zdjęcie: Tomasz Zarzecki / Rzeszów News
Reklama

Prawie godzinne opóźnienia w piątek notowały niektóre linie miejskich autobusów. MPK Rzeszów twierdzi, że to wina akcji „Black Friday”.

O tym, jak w piątek jeździły autobusy miejskie obsługiwane przez MPK doświadczył pan Maciej, Czytelnik Rzeszów News.

„Jest 18:45. Czekam na przystanku na „11” już 26 minut. Przestała się wyświetlać na mapie aplikacji mobilnej, więc nie przyjedzie, jak mniemam. Kolejna planowana na 18:57 ma wedle aplikacji ponad 30 minut spóźnienia. Od 20 minut nie mogę dodzwonić się do dyspozytora. Telefon milczy. Kilku czekających wraz ze mną pasażerów zrezygnowało i wybrało taksówki. Tak, wiem. Trzy złote za bilet to zbyt mało, żeby wymagać cudów, ale do ciężkiej cholery, byłoby miło gdyby autobus przyjechał w ogóle! Proszę spróbujcie dojść prawdy. To kolejny dzień, kiedy autobusy ZTM na linii 11 mają gigantyczne opóźnienia, lub w ogóle nie przyjeżdżają” – napisał do nas pan Maciej.

To nie pierwsza skarga pasażerów na temat autobusów linii nr 11, które kursują pomiędzy ul. Potockiego na osiedlu Załęże, a ul. Niepodległości na osiedlu Mieszka I. Trasa prowadzi m.in. przez ul. Lwowską, Cieplińskiego, Powstańców Warszawy, Podwisłocze, Kopisto. O tym problemie pisaliśmy w drugiej połowie października. Rzeszowskie MPK także i teraz ma wytłumaczenie.

– W piątek był „Black Friday”. Nie tylko autobusy linii nr 11 były opóźnione. Praktycznie wszystkie notowały opóźnienia, niekiedy półgodzinne, a w przypadku „11” ok. godz. 16:00 autobus był opóźniony nawet 55 minut. W piątek był ogromny ruch na rzeszowskich ulicach, mnóstwo osób przyjechało do miasta swoimi autami, bo w sklepach były zniżki. Niby mamy buspasy, ale nie mają one ciągłości. Co z tego, że autobus przejedzie przez al. Piłsudskiego, jak za chwilę utknie na al. Rejtana i musi stać, tak jak inne auta – słyszymy w MPK.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

26 KOMENTARZE

 1. Dlatego przesiadłem się z MPK na rower. W mieście to najbardziej mobilny środek transportu. Trzeba trochę zainwestować w odzież i akcesoria (w zimie podstawa to ciepłe rękawiczki i kominiarka), ale nie trzeba czekać na wiecznie opóźnione autobusy ani czekać pół godziny na kolejny, bo poprzedni odjechał przed czasem. Dlaczego rower jest lepszy niż samochód – co piątek na ulicach są korki, a ja sobie jadę po ścieżce rowerowej i śmieję się z kierowców w puszkach. No i zawsze „odpala” 😉

 2. Jeśli ta linia w dni robocze w godzinach szczytu ma niemal regularne spóźnienia po kilkanaście minut a po kilkadziesiąt jak: jest czarny piątek, pada deszcz, pada śnieg, w każdy piątek, w każdy poniedziałek, dzień przed jakimkolwiek świętem, itd. – TO ZMIEŃCIE W KOŃCU ROZKŁAD JAZDY NA REALNY!

 3. Kto ma się tam zająć rozwiązaniem problemu?
  Sekretorz PZPR Kowalska (co wygrała konkurs, tylko myliła MPKz MKSem?).
  Archeolog Dziągwa (cudem z p.o. zrobił się etatowy pracownik i zastępca Kowalskiej)?
  Czy krokodyl Dyś?

  Rozwiązanie jest proste: z 11 (rok utworzenia linii po przerwie to 1983) zrobić 2 linie: jedną po trasie 11 przez Lwowską Cieplińskiego i Dąbrowskiego do Matuszczaka WSK, drugą z ronda Pobitno w dół al. AK, Niepodległości, Podwisłocze, Powst. Wwy, Dąbrowskiego, Cieplińskiego, Marszałkowska, Lubelska, Krogulskiego, Gromskiego, os.Lubelaka-Zachód.
  Szybszy dojazd, mniej opóźnień, skomunikowanie nowych osiedli.

  • Ludzie jeżdżą autami korki się robią i autobusy się spóźniają. Wystarczy ze na jednym kursie mają obsuwę 10minut to na drugim już 15-20 minut. Rzeszów się korkuje. Brak dróg alternatywnych a każdy ma auto. Dużo osób z okolic Rzeszowa pracuje uczy się w mieście i są efekty korki.

  • Masz rację, tylko po kiego wydali tyle kasy na coś nad czym nie panują. Przecież ta elektronika im chyba pokazuje, że od kilku lat autobusy i na jakich odcinkach są spóźnione. Czy coś zaradzili?

 4. 2 tygodnie temu to nie był Black Friday a tym bardziej piątek ostałem się jak baran czekając na Pl.Wolności na autobus nr 16, który miał przyjechać 16:28 a spóźnił się 21 minut! Kurs zaczynał z Pl.Kilińskiego, na litość którędy on jechał że aż tyle mu zeszło?!

 5. całe tabuny oczadziałych wyprzedażami zablokowały centrum miasta, bo chcieli sie dostać do galerii; u mnie na Tysiąclecia był korek praktycznie od 13 do 18; co się tak ktoś czepił tej 11? inne linie jeździły podobnie, linia 11 ma do przebycia najtrudniejszy odcinek centrum miasta, kierowcy notorycznie blokują bus pasy, bo sie każdemu spieszy….odrobinę empatii… i poszanowania przepisów

 6. No to jak blak frajdej kładzie system sterowania ruchem za miliony złotych to dziękuję, postoję, innego wyboru nie ma. Tak samo jak kierujący pojazdem silnikowym kierujący się do centrów handlowych. Co będzie w przypadku blak mont? Niedługo Mikołaja imieniny, potem święta, po czym niedaleko koniec roku pańskiego, potem miesięcznica i tak dalej można wymieniać. Za każdym razem będzie miasto innowacyjnych korków? Czekać tylko należy na te dwa pasy ruchu w każdym kierunku od łącznika z S19 do miasta Boguchwała, jak się to zjadą otwieraciele z nożyczkami i kierowcy samochodów ciężarowych z naczepami lub przyczepami. Policja będzie mieć co robić, trzeba będzie następne 1000 osobowozów zatrudnić, zakupić następne radiowozy, a na osiedlach dalej to co było, w piątek wieczorem tylko z ochroną do sklepu. Panie Ferenc, przejedź się Pan tą trasą autem służbowym kilka razy pomiedzy 14 a 18, zegarek Pan znasz, to obliczenie czasu przejazdu 2 km bieżąych nie będzie stanowić problemu.

 7. Dawniej, jak nie było bus-pasów to autobusy jeździły bardziej punktualnie. Teraz auta osobowe i dostawcze tłoczą się na 1 dostępnym pasie i nie dziwota że są blokady na innych ulicach bez bus-pasów i na skrzyżowaniach. i dlatego i autobusy mają opóźnienia. Bus-pasy powinny być tylko na tych ulicach gdzie są 3 pasy ruchu w jednym kierunku bo w innym przypadku zagęszczają tylko korki zamiast je rozładowywać.

  • Gdyby Policja nie dawała przyzwolenia na jazdę po Bus Pasach tym RZE, RSR, RRS, RLA i podobnych pseud cwaniaków to i autobusy by jechały szybciej. Tyle kamer na ulicach, a żaden wieśniak nic sobie z tego nie robi. Jeden funkcjonariusz zarobił by setki tysięcy dla Budżetu, gdyby wykorzystali możliwości monitoringu.

 8. Jeżeli tzw. czas wyrównawczy na tak długiej trasie jaką ma linia 11 to 5 minut, to i nie dziwi, że nie ma szans na wyrównanie opóźnienia. Współczuję kierowcom, bo jeśli jadą cały czas opóźnieni, to nie ma czasu na odpoczynek, a jeżeli są zmęczeni tzn. że są niebezpieczni tylko czy Pan Ferenc to rozumie? Był podobno fachowiec z Gdyni,polecił taktowanie z przesiadkami w centrum ale nasi Ratuszowi to olali.

  • Pieniądze wydane być musiały na badania tylko po to żeby dostać dofinansowanie do nie ekonomicznych autobusów. Firma wyciągnęła wnioski ale żadne zalecenia nigdy nie zostały wprowadzone w życie bo postkomunistyczny beton za sterami w ZTM i ratuszu wie najlepiej…

   Robota się robi a tempo musi być pierońskie…

 9. Nie rozumiem ludzi którzy wylewają swoje żale w internecie albo skrobia anonimowe donosy… Autobusy nie fruwają w powietrzu stoją tak samo w korku jak inni w samochodach !!! Pozdrawiam Pana Macieja o ile to jego prawdziwe imię bo pewnie podpisał się imieniem sąsiada taki odważny jest

 10. Panie Macieju niech Pan nie przesadza,to po pierwsze,po drugie gdzie Pan czekał na autobus linii nr.11,po trzecie przez cały weekend jest akcja Black Friday w galeriach i sklepach.Jeden autobus linii nr.4 który miał być na przystanku Plac Wolności Galeria o 13.35 a był dopiero koło godziny 14 i to wszystko że wczoraj były opóznione tak autobusy to jest przez akcję Black Friday. Czasami też trzeba popatrzeć na mapy i natężenie ruchu.

Comments are closed.