Łącznik ul. Towarnickiego z al. Piłsudskiego za niecałe 2 mln zł

6
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Firma Strabag wybuduje łącznik pomiędzy ul. Towarnickiego a al. Piłsudskiego w Rzeszowie. Ratusz zapłaci za to około 2 mln zł.

Do przetargu na wykonawcę łącznika zgłosiło się pięć firm: Strabag z Pruszkowa, Molter z Rudnej Małej, Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa, Matbud z Boguchwały   oraz Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy. Ostatecznie przetarg wygrał Strabag, który budowę łącznika wykona za 1,8 mln zł.

Nowy droga będzie jednokierunkowa – kierowcy będą mogli jechać nią z ul. Towarnickiego w kierunku al. Piłsudskiego. Z prawej strony łącznika powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 metrów, z lewej – chodnik i ścieżka rowerowa.

Inwestycja zakłada również przebudowę gazociągu, kanalizacji deszczowej – na nowych włazach będzie znajdował się herb Rzeszowa, oraz powstanie nowe oświetlenie uliczne. Łącznik będzie miał około 200 m długości.

Drogowcy uważają, że łącznik poprawi komunikację z centrum miasta. Po wybudowaniu drogi kierowcy wyjeżdżający z ul. Towarnickiego nie będą musieli wjeżdżać na ul. Ks. Jałowego, aby dostać się na al. Piłsudskiego. Łącznik ma być gotowy w drogiej połowie 2019 roku.

Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Podobnie z mostem na 1000 metrów trzeba sprawdzić kto wcześniej za publiczne środki uzbrajał teren na ul.Senatorskiej.Podobnie było z pozwoleniami na budowę domów na trenach zalewowych na ul.Kwiatkowskiego,też ktoś na tym zarobił chyba ma dodatkowe mieszkanie z ulgą.

  2. Chyba już wszyscy w mieście wszystko wiedzą komu ma służyć ta inwestycja drogowa w tym miejscu.A że tak się w ratuszu spieszą to nie ma co się dziwić ,bo jak kolega dostanie skierowanie do ośrodka szkoleniowego na Załężu, to kto będzie łącznikiem inwestycyjnym.Za tydzień 10 maja br mają być chyba podane ostateczne wyniki z Sądu Apelacyjnego.

  3. Strabag chyba jest następną dyżurną firmą w mieście imitacji po spółce Promost Rzeszów.Ta firma już robiła bez przetargu ul.Wywrockiego z aneksami,teraz robi 3 maja a zlecenia ma również od prezesa SM Projektant na ulice osiedlowe.Tam to nawet rok przed czasem oddali Ul.Iwonicką no bo taki kawałek to można zrobić w 6 miesięcy ale za to za ile.

  4. Najważniejsze że, „na nowych włazach będzie znajdował się herb Rzeszowa” – to znacznie ułatwi jazdę kierowcom …

Comments are closed.