Oszustwo na kryptowalutach Bitcoin. Policjanci poszukują pokrzywdzonych

12
Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowscy policjanci poszukują osób, którym ukradziono pieniądze w postaci kryptowaluty. Nieznany sprawca prawdopodobnie przełamał zabezpieczenia konta. 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, prowadzą dochodzenie w sprawie nieautoryzowanego przelewu kryptowaluty Bitcoin.

Policjantów powiadomił właściciel konta zarejestrowanego na internetowym serwisie giełdowym, gdy w nieznanych okolicznościach wpłynęło na konto i zostało na nim zaksięgowane kilkadziesiąt sztuk bitcoinów.

– Gdy zawiadamiający przelał środki na rachunek bankowy, okazało się, że równowartość bitcoinów w złotówkach stanowi znaczną kwotę – poinformował Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.   

Policjanci nie zdradzają, o jaką kwotę chodzi. Właściciel konta nie był w stanie ustalić nadawcy przelewu, dlatego powiadomił funkcjonariuszy. Ci podejrzewają, że mogło dojść do przełamania zabezpieczeń konta nieznanej osoby.

Poszukiwani są pokrzywdzeni, którym ukradziono pieniądze w postaci kryptowaluty. Z policyjnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w 2017 roku.

Ewentualni pokrzywdzeni proszeni są o kontakt z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Rzeszowie telefonicznie pod numerem: 17 858 32 81 lub 17 858 33 37 albo osobiście w KMP przy ul. Jagiellońskiej 13, pokój nr 114 w godz. 7:30 – 15:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

12 KOMENTARZE

     • To Ty Nas oświeć dlaczego głupi? Ja dostałam na walentynki kartę podarunkową za 500pln i nie wiem od kogo. Mam to zgłosić na Policje czy do Urzędu Skarbowego. Doradź mi bo darczyńca jest nieznany

     • Bezpodstawne wzbogacenie sie. Google zaprasza na lekture.
      W skrocie ten kto sie ‚pomylil’ i wyslal bitcoiny na zle konto moze jeszcze sam tego nie wie. Jak sie zorientuje to moze zglosic sprawe na policje i wtedy policja moze wymagac zwrotu pieniedzy na podstawie bezpodstawnego wzbogacenia sie. Porownywanie tego to kart podarunkowych to spore uproszczenie tematu.

    • Dokładnie TAK. Skoro to nie były jego bitcoiny to po co je zamienił na złotówki i to nie wiadomo po jakim kursie? Teraz może mieć zarzut niekorzystnego rozporządzania nie swoim mieniem. A komentarz RONa jest co najmniej niefrasobliwy :):)

 1. Dlaczego od razu ukradziono, mzoe ktos pomylil adresy?
  Dziwny ten artykul. Na usprawiedliwienie mozna napisac ze piszacy go ma slabe pojecie o krypto, jak wiekszosc spoleczenstwa. Slad po Bitcoinach zawsze zostaje w bloku takze po nitce i moze sie dojdze kogo to BTC byly.

  „mogło dojść do przełamania zabezpieczeń konta nieznanej osoby” litosci polycjo 😉

 2. Otrzymanie pieniędzy z nienależnych nam jest przestępstwem. To to samo jak wracamy do domu a tam leży worek z pieniędzmi. On nie jest nasz, bo znalazł się w naszym domu. Widocznie komuś ukradziono i złodziej został zmuszony by go gdzieś ukryć i dlatego zostawił go u nas. Wielu ludzi tego nie rozumie, ale bardzo dobrze ktoś zrobił zgłaszając to policji. Jeżeli nie uda się ustalić do kogo należą te bitcoiny, to być może będzie je mógł zostawić sobie lub sąd przyzna mu 10% znaleźnego a reszę przejmie Skarb Państwa.

 3. „Policjantów powiadomił właściciel konta zarejestrowanego na internetowym serwisie giełdowym, gdy w nieznanych okolicznościach wpłynęło na konto i zostało na nim zaksięgowane kilkadziesiąt sztuk bitcoinów.”

  W sensie powiadomił policję, że ktoś mu podarował kilkaset tysięcy/kilka milionów złotych?

  „mogło dojść do przełamania zabezpieczeń konta nieznanej osoby”
  O jakie włamanie chodzi? Do konta na giełdzie? Dlaczego więc policja szuka pokrzywdzonych wśród Rzeszowian skoro giełdy są globalne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ