Prawie 200 tys. zł za dokumentację trzeciego etapu rozbudowy ul. Jana Pawła II

5
Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Firma z Jarosławia zajmie się przygotowaniem dokumentacji ostatniego etapu rozbudowy ul. Jana Pawła II w Rzeszowie. Wykonawcę wyłoniono w drugim podejściu przetargowym.

Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji rozbudowy trzeciego odcinka  ulicy Jana Pawła II – od Ustronnej do Budziwojskiej pod Pomnik Grunwaldu – udało się w końcu rozstrzygnąć.

– Opracowaniem dokumentacji zajmie się firma Nadzory i Projektowanie Budownictwa Lądowego z Jarosławia. Za swoją pracę otrzyma 187 tys. zł – mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Dokumentacja ma być gotowa do końca października.

Trzeci odcinek ul. Jana Pawła II ma długość ok. 1,7 km. Na tej trasie powstaną nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodniki, ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa, odwodnienia. Rozbudowa tego odcinka ul. Jana Pawła II jest planowana na lata 2018-2019.

Z kolei drugi etap rozbudowy tej samej ulicy – od Św. Antoniego do Ustronnej – ma około 840 metrów i według planów ma zostać zmodernizowany jeszcze w tym roku.

Drogowcy uważają, że po zakończeniu pełnej modernizacji ul. Jana Pawła na prawie 4-kilometrowym odcinku zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, a także pieszych i rowerzystów.

W ub. r. do użytku został oddany pierwszy, ponadkilometrowy zmodernizowany odcinek – od końca ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Te roboty wykonywała firma Skanska. Inwestycja kosztowała ok. 9,6 mln zł.

Skanska wybudowała cztery nowe zatoki autobusowe, oświetlenie uliczne, chodnik po prawej stronie o szerokości dwóch metrów i dwukierunkową, drugą w Rzeszowie po ul. Iwonickiej, ścieżkę pieszo-rowerową z czerwonego betonu asfaltowego po lewej stronie o szerokości trzech metrów.

Wzdłuż ulic zostały przebudowane głębokie i niebezpieczne rowy. Dzięki nowej kanalizacji mieszkańcy dzielnicy Budziwój nie będą narażeni na podtopienia.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

5 KOMENTARZE

  1. Jeżdżenie rowerem po jezdni jeżeli wzdłuż biegnie droga dla rowerów jest wykroczeniem za co grozi mandat. Nie narzekać tylko nagrywać filmiki i zgłaszać takie informacje do Policji bo od tego są. A Panów kierowców namawiam na wczasy w Szwecji, aby pojeździli tam i przekonali się na własnej skórze jaka powinna być kultura jazdy względem pieszych i rowerzystów. Obowiązuje tam prosta zasada: „pieszy i rowerzysta są święci i nie mają szans podczas zderzenia z autem”.

  2. Ścieżki na Budziwoju są w ogóle nie potrzebna. Mieszkańcy tegoż osiedla nie umieją korzystać ze ścieżek i dalej ciągnie się sznur aut za rowerzysta, który chyba ma obawy, że tę ścieżkę po prostu wybrudzi…

  3. A ja się pytam po co te ścieżki rowerowe jak i tak dalej jeżdżą rowerami po ulicy, lepiej było zrobić szersze ulice.

  4. Bardzo potrzebna inwestycja, czekałem na nią od przyłączenia się Budziwoja do Rzeszowa. Ładną teraz nowi mieszkańcy dostaną drogę do siebie. Pasowałoby też pomyśleć nad ulicą Kwiatkowskiego.

    Przydałyby się zatoczki dla autobusów i ścieżka rowerowa. Ale pewnie już tego nie dożyje albo dożyje ale z racji wieku nie skorzystam? Ale trzeba mieć przynajmniej marzenia.

Comments are closed.