Ruszyła loteria „Rozlicz PIT w Rzeszowie”. Do wygrania atrakcyjne nagrody

3
Reklama

Już czwarty raz za rozliczenie podatku w Rzeszowie można otrzymać cenne nagrody. Tym razem do wygrania w loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” jest m.in. bon wakacyjny z Itaki warty 6 tys. zł, iphone, telewizor, kamera, czy zegarek.

 

Loteria „Rozlicz PIT w Rzeszowie” tym roku będzie trwała od 3 kwietnia do 6 maja. Może w niej wziąć udział każdy mieszkaniec stolicy Podkarpacia, niezależnie od miejsca stałego zameldowania – wystarczy wskazać  rzeszowski adres zamieszkania, złożyć deklarację podatkową PIT za 2017 r. w jednym z rzeszowskich Urzędów Skarbowych oraz mieć ukończone 18 lat.

– Loteria jest organizowana po to, aby mieszkańcy mieli wpływ na to, co za ich pieniądze będzie w mieście organizowane. Im więcej  deklaracji podatkowych zostanie złożonych w Rzeszowie, tym więcej jest pieniędzy na realizację tych przedsięwzięć, na którym zależy najbardziej mieszkańcom naszego miasta – wyjaśnia Marzena Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w rzeszowskim magistracie.

– Loteria jest dedykowana wszystkim mieszkańcom Rzeszowa, więc zachęcamy do wzięcia w niej udziału każdego, bo trafienie nagrody w naszej zabawie jest większe niż w totolotka – dodaje.

Każdy, kto ma ochotę wziąć udział w zabawie może swoje zgłoszenie wysłać poprzez stronę www.loteriarzeszow.pl lub wypełnić formularz w formie papierowej i założyć go w  Punktach Obsługi Mieszkańców w Plazie, Galerii „Nowy Świat”, Millenium Hall, Galerii Rzeszów, hipermarkecie Bi1, a także w Urzędzie Miasta Rzeszowa (ul. Rynek 1, Okrzei 1, Ofiar Getta 7) oraz  pierwszym i drugim Urzędzie Skarbowym (ul. Podwisłocze 42, ul. Siemieńskiego).

O tym, że organizacja loterii ma sens świadczy wzrost liczby mieszkańców – w 2017 roku było ich 189 tys., a na dzień 29 marca 2018 roku już ponad 190 tys. oraz wpływy do budżetu, które cały czas rosną. W 2013 roku wynosiły ponad 184 mln zł, a już 2016 roku 230 mln zł.

Co roku  przybywa coraz więcej osób, które udziałem w loterii są zainteresowane. W 2015 roku w loterii, która zakładała rozliczenie PIT i zameldowanie, wzięło udział 570 osób. Gdy w 2016 roku zorganizowano dwie – „Rozlicz PIT w Rzeszowie” i „Zamelduj się w Rzeszowie” – to chętnych tylko na tą pierwszą było 1117. W 2017 roku udział w zabawie wzięło już 1801 osób.

W tym roku w loterii można wygrać: bon wakacyjny Itaki o wartości 6 tys. zł, Iphone 8 Plus 64 GB, telewizor LG, projektor Optoma HD142X DLP Full HD, kamerę Go Pro Hero 6, zegarek Garmin Fenix 5s, Sony Playstation VR, słuchawki Beats, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 3 oraz czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3.

Losowanie nagród nastąpi 17 maja. Lista zwycięzców i lista rezerwowych zostanie opublikowana na stronie loterii. Następnie każdy ze zwycięzców w dniach 18-21 maja otrzyma telefon z informacją, że jest laureatem loterii. – Prosimy w tych dniach trzymać telefon przy sobie – mówi Iwona Zdziebłowska, prezes firmy Premium Outdoor, która prowadzi loterię.

Następnie każdy laureat, aby odebrać nagrodę, będzie musiał do Lublina na ul. Diamentową 4/111 dostarczyć następujące dokumenty: formularz laureata nagrody oraz zaświadczenie z urzędu skarbowego o rozliczeniu podatku w wymaganym terminie. Wręczenie nagród zaplanowane zostało na drugą połowę czerwca. Odbędzie się ono już zgodnie z tradycją w ratuszu.

A co z loterią „Zamelduj się w Rzeszowie”? Wystartuje, kiedy zakończy się ta związana z rozliczeniem PIT. – Nie chcemy o niej mówić póki się zakończy aktualnie trwająca loteria. Zdarzało się tak, że często dochodziło do pomyłek, bo mieszkańcy myśleli, że mogą wziąć udział w loterii podatkowej, tylko wtedy, kiedy się zameldują – wyjaśnia Marzena Furtak-Żebracka.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Sąd Rejonowy w Sopocie znalazł jednak związek odwołując się do zasady neutralności właśnie w pierwszym z pytań prejudycjalnych do TSUE: 1. Czy w świetle systemu podatku od wartości dodanej wynikającego z dyrektywy Rady Unii Europejskiej 2006/112/WE z dnia 28 listopada 2006 r. w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dz. U. UE seria L z 2006 r. Nr 347/1, ze zm. zwanej dalej w skrócie: „Dyrektywa VAT”), w szczególności jej art. 1, art. 2 ust. 1 lit. a i c oraz art. 73 w zw. z art. 78 akapit 1 lit. (a) oraz wywiedzionej z nich zasady neutralności podatku VAT, będącej ogólną zasadą prawa unijnego, dopuszczalne jest – biorąc pod uwagę treść art. 29a ust. 1 oraz art. 29a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 ze zm. dalej w skrócie: u.p.t.u.) w zw. z brzmieniem art. 49 ust. 1 i art. 35 oraz art. 63 ust. 4. ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r., poz. 1277 ze zm. dalej: u.k.s.e.) – przyjęcie stanowiska, iż w pobieranych przez komorników sądowych opłatach egzekucyjnych zawarta jest kwota podatku od towarów i usług (tj. podatku VAT), cialis cheap

Comments are closed.