Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa
Reklama

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa potrzebuje kolejnych rąk do pracy. Tym razem przyjmie 60 osób. Nabór trwa do 6 grudnia.

Poprzedni nabór (w dniach 16 października – 8 listopada) do KAS w ramach którego przyjmowano 30 osób cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Podania złożyło ponad 500 osób. Teraz chętnych zapewne też nie zabraknie, szczególnie, że w nowym naborze pracę ma otrzymać 60 osób.

Na kandydatów czekają stanowiska specjalistyczne. Ci, którzy pozytywnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne, będą pracować w komórkach dochodzeniowo-śledczych Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (10 osób) oraz w granicznych oddziałach celnych w Medyce, Korczowej, Budomierzu oraz Krościenku (50 osób).

Krajowa Administracja Skarbowa potrzebuje nowych pracowników choćby do obsługi planowanego przejścia granicznego w Malhowicach. Co się z tym wiąże? Muszą być wzmocnione komórki zwalczające przestępczość i oszustwa podatkowe. Aby zacząć pracę w KAS, trzeba mieć co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

W przypadku komórek dochodzeniowo-śledczych mile widziane jest wyższe wykształcenie prawnicze i doświadczenie np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych lub samorządowych. Funkcjonariusze zajmują się bowiem prowadzeniem spraw związanych z przestępstwami skarbowymi, uczestniczą w zatrzymaniach i przeszukaniach. 

Przyszli pracownicy współpracować będą również z prokuraturą i sądami. – Istotnym elementem tych działań są czynności, które pozwalają na zwalczanie mafii vatowskich i przestępczości karuzelowej – twierdzi mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

Z kolei w przypadku pracy w granicznych oddziałach celnych na stanowisku młodszego specjalisty, premiowane będą dodatkowe kwalifikacje – wykształcenie średnie techniczne np. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne. Ci pracownicy KAS będą kontrolować towary, przewożone środki, sprawdzać będą wymiar należności celnych i podatkowych.

Do obowiązków pracowników KAS na tym stanowisku będą też kontrola podróżnych i dewizowa, wszczynanie postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe. KAS potrzebuje nowych pracowników na przejściach w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, bo to tam w latach 2020-2021 powstaną urządzenia RTG do prześwietlania pojazdów.

Ponadto, nowi pracownicy potrzebni są w związku z planami zagospodarowania kolejowego przejścia granicznego Przemyśl-Mościska, czy zakładaną zmianą obsługi ruchu towarowego w Korczowej na formę terminalową. KAS liczy, że jeżeli wzmocni komórki dochodzeniowo-śledcze, to walka z mafiami vatowskimi i przestępczością karuzelową będzie skuteczniejsza.

Nabór do podkarpackiej KAS trwa do 6 grudnia br. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ. W ostatnich dwóch latach pracę w podkarpackich strukturach KAS znalazło blisko 400 osób.

Zdjęcie: Krajowa Administracja Skarbowa

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: