Reklama

Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie opublikował listę placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej, w których pacjenci mogą liczyć na pomoc od 1 stycznia. Jest też lista przychodni, których lekarze zamknęli drzwi przed pacjentami.

Podkarpacki NFZ podpisał umowę z ponad 40 procentem placówek, świadczących Podstawową Opiekę Zdrowotną na 2015 r. Problemy z dostaniem się do lekarza spowodowane są sporem, jaki toczą lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim z ministrem zdrowia Bartosze Arłukowiczem. PZ zapowiedziało, że 2 stycznia lekarze nie otworzą gabinetów. Zamkniętych ma być ponad połowa POZ w siedmiu województwach, m.in. na Podkarpaciu.

NFZ w Rzeszowie poinformował, że umowy na 2015 r. na świadczenie POZ spośród 342 świadczeniobiorców zdecydowało się, jak na razie, podpisać 139. Lista placówek na Podkarpaciu, gdzie pacjenci otrzymają pomoc POZ dostępna jest TUTAJ.

A TUTAJ możecie sprawdzić listę placówek, które od 2 stycznia będą zamknięte, a jednocześnie dowiedzieć się o placówkach zabezpieczających opiekę medyczną (Szpitalne Oddziały Ratunkowe, Izby Przyjęć, Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna).

NFZ w Rzeszowie uruchomił całodobową, bezpłatną infolinię, pod którą można uzyskać informację na temat gabinetów lekarzy POZ, którzy będą przyjmować pacjentów w 2015 roku. W razie jakichkolwiek problemów z odnalezieniem najbliższej placówki udzielającej świadczeń z zakresu lekarza POZ można dzwonić na nr 800 804 009. Informacje całodobowo można również uzyskać pod numerem: (17) 86 04 251.

NFZ informuje także, że każdy ubezpieczony pacjent ma prawo – jeśli jest niezadowolony z dotychczasowej opieki, albo ma do niej utrudniony dostęp – bezpłatnie zmienić lekarza rodzinnego trzy razy w roku kalendarzowym. Wystarczy, że ponownie wypełni deklarację w nowej placówce i może być przyjęty już tego samego dnia.

Pacjent nie musi niczego zgłaszać w NFZ, ani w starej przychodni, a deklarację wyboru może pobrać ze strony internetowej funduszu – www.nfz-rzeszow.pl. Za czwartą i każdą kolejną zmianę trzeba zapłacić 80 zł na konto NFZ. Nie dotyczy to przypadku zmiany miejsca zamieszkania i sytuacji, gdy dotychczasowy lekarz przestał udzielać świadczeń oraz z innych przyczyn niezależnych od woli pacjenta.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama