Zdjęcie: Podkarpacki Związek Piłki Nożnej / Materiały prasowe
Reklama

Ogromne zainteresowanie meczem młodzieżowych reprezentacji Polski i Portugalii, który 9 września odbędzie się na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. 

– Wejściówki rozchodzą się w rekordowym tempie – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Do tej pory chęć obejrzenia meczu towarzyskiego reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia zgłosiło ok. 20 tysięcy osób! Tylu kibiców stadion przy ul. Hetmańskiej nie przyjmie. Trybuny będą wypełnione po brzegi, mecz obejrzy ok. 12 tysięcy kibiców.

Z powodu ogromnego zainteresowania spotkaniem, Podkarpacki ZPN został zmuszony do wstrzymania przyjmowania zgłoszeń o wejściówki na mecz. – Jeśli zamówione bilety nie zostaną odebrane, wówczas uruchomimy drugą turę rezerwacji – zapowiada prezes Golba.

Mecz U-20 Polska – Portugalia zostanie rozegrany w ramach turnieju “Ośmiu narodów”, na którym, oprócz Polski i Portugalii, wystąpią młodzieżowe reprezentacje Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch, Anglii i Czech. Polacy rozpoczną turniej od wyjazdowego meczu do Włoch, 5 września, cztery dni później zagrają w Rzeszowie z Portugalią.

Mieczysław Golba przypomina, że dwa lata temu Rzeszów gościł młodzieżową reprezentację Polski, która bezbramkowo zremisowała na Stadionie Miejskim ze Szwajcarią. Ten mecz pokazał, że jest ogromny głód piłki w naszym regionie i zainteresowanie wejściówkami na Portugalię to potwierdza. Stadion znów będzie pełny – cieszy się prezes Golba.

Portugalia brała udział w jedenastu finałach Mistrzostw Świata FIFA U-20. Turniej wygrała dwa razy – w 1989 i 1991 roku. Podczas finałów U-20 w Polsce Portugalia zajęła 3. miejsce w grupie F (za Argentyną oraz Koreą Południową) i ostatecznie nie wyszła z grupy.

Bazą noclegowo-treningową naszej reprezentacji będzie hotel Rado w Woli Chorzelowskiej. Portugalia zatrzyma się w hotelu Grand w Rzeszowie, a trenować będzie na stadionie Resovii. Obie drużyny zaliczą oficjalny trening dzień przed meczem – w niedzielę na Stadionie Miejskim w Rzeszowie.

Mecz Polska – Portugalia odbędzie się w poniedziałek 9 września. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00. Bramy wejściowe na stadion zostaną otwarte o 13:30. 

Jacek Magiera powołał już kadrę na spotkanie z Portugalczykami. Są podkarpackie akcenty: – Sylwester Lusiusz, pomocnik Cracovii, wychowanek Iskry Przysietnica, na szerokie wody wypłynął dzięki dobrej grze w drużynach młodzieżowych Karpat Krosno, oraz urodzony w Dębicy, bramkarz Korony Kielce Paweł Sokół – przez lata związany z Rzemieślnikiem Pilzno.

POWOŁANI ZAWODNICY:

1. Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen)

2. Marcel Zylla (Bayern Monachium)

3. Sylwester Lusiusz (Cracovia)

4. Paweł Sokół (Korona Kielce)

5. Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań)

6. Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk

7. Mateusz Praszelik (Legia Warszawa)

8. Jakub Kiwior (MKS Żilina)

9. Dawid Kurminowski (MKS Żilina)

10. Bartłomiej Wdowik (Odra Opole)

11. Dominik Steczyk (Piast Gliwice)

12. Karol Niemczycki (Puszcza Niepołomice)

13. Jakub Apolinarski (Raków Częstochowa)

14. Michał Skóraś (Raków Częstochowa)

15. Mateusz Bondarenko (Skra Częstochowa)

16. Jakub Mosakowski (Stomil Olsztyn)

17. Marcin Grabowski (Wisła Kraków)

18. Serafin Szota (Wisła Kraków)

19. Michał Ozga (Wigry Suwałki)

20. Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin)

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama