Zdjęcie: Podkarpacka KAS
Reklama

19 osób zatrzymanych, 6 aresztowanych, 70 automatów do gier zabezpieczonych – to efekt akcji podkarpackich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. 

Mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, we wtorek poinformowała o rozbiciu przez funkcjonariuszy KAS Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu grupy przestępczej, która zajmowała się nielegalnym hazardem. 

Na terenie Podkarpacia i Małopolski zatrzymano 19 osób, które są podejrzane o udział w grupie. – Poszczególne osoby odpowiedzialne były za logistykę, rozliczenia finansowe, a także dostawę oraz serwis maszyn do gier – twierdzi Edyta Chabowska. 

Funkcjonariusze KAS przeszukali 28 lokali na terenie obu województw, w tym pilnie strzeżony grupy magazyn, w którym przechowywano nielegalne automaty do gier. Były w nim też spore ilości elektroniki do instalacji urządzeń.

Z automatów do gier można było korzystać w Łańcucie, Jarosławiu i Przemyślu. Dlaczego akcja służb skarbowych została też przeprowadzona na terenie Małopolski? Tam była siedziba fikcyjnej firmy jednego z podejrzanych – dowiadujemy się w naszych źródłach. 

Zdjęcie: Podkarpacka KAS

Do rozbicia grupy zaangażowano ponad 120 funkcjonariuszy KAS, którzy zabezpieczyli 70 nielegalnych automatów, a także ponad 500 tys. zł, wysokiej klasy samochody osobowe o wartości ok. 270 tys. zł, samochody dostawcze o wartości 85 tys. zł i telefony komórkowe.

Zabezpieczono również elektronikę oraz zapiski z rozliczeń finansowych. Wśród 19 zatrzymanych osób w wieku od 25 do 50 lat jest jedna kobieta – to obywatelka Ukrainy. Ona i pięć innych osób z całej grupy zostały aresztowane na trzy miesiące. 

– Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe od 2000 do 10 tys. zł – poinformowała Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, która nadzoruje postępowanie.   

Wśród aresztowanych jest m.in. mieszkaniec Rzeszowa i jego brat, który na co dzień mieszkał pod Nowym Sączem. Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełniania przestępstw skarbowych.

Zdjęcie: Podkarpacka KAS

Na poczet przyszłych kar prokuratura zabezpieczyła nieruchomości o wartości ok. 320 tys. zł. To największa grupa przestępcza zajmująca się nielegalnym hazardem rozbita przez funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że grupa hazardowa działała od kwietnia 2017 do listopada 2019 r. Do swojej działalności wykorzystała 460 automatów, a zabezpieczono łącznie 507 urządzeń. 

Uczestnikom grupy grozi do 7,5 roku więzienia i wysokie kary grzywny. Służby twierdzą, że sprawa jest rozwojowa. Organizatorom nielegalnych gier, ale także właścicielom lokali,  grozi też kara administracyjna – 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.

Zdjęcie: Podkarpacka KAS

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: